REKORLA GELEN “BEKLENEN TAYiN”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » REKORLA GELEN “BEKLENEN TAYiN”
Paylaş
Tarih : 22 Ağustos 2021 - 21:57

Simav’da görev yapmış gelmiş geçmiş kaymakamlar içinde kesintisiz olarak en uzun süre kaymakamlık görevinde bulunan Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, 28 Temmuz 2015 tarihinde başladığı Simav kaymakamı görevini Ankara ili Yenimahalle İlçe Kaymakamı olarak tayin olurken erişilmez bir rekora da imza attı. Simav’da görev yapan kaymakamlar arasında en uzun süre görev yaparak rekor kırmasının yanı sıra geçmiş kaymakamlara nazaran farklı bir çizgide, kendinden emin, prensipli ve saygın bir kişilik çerçevesinde görev yapan Kaymakam Türker Çağatay Halim’in tayin oluşu ilçede ve çevresinde beklenen bir tayin olmakla birlikte geniş bir çevrede de üzüntüye neden olan tayin olarak değerlendirildi.

Simav’ın 2011 yılında yaşadığı depremde çözümlenemeyen birçok sorunu gideren, nüfus azlığı nedeniyle 2014’de köye dönüşen Kuşu beldesine muhtar atayan ve Kuşu halkının belediyeliği geri almasıyla ilgili kazandığı hukuk zaferiyle Kuşu Belediye Başkanlığına Kayyum Belediye Başkanı olarak atanan Halim, Simav’ın gazi ve şehit ailelerine özel yakınlığı, onları bir çatı altında toplama gayretiyle öne çıkan bir kaymakamdı.

Görev yaptığı sürece düzenli olarak Simav’ın 83 köyü ve 6 beldesine ziyaretler gerçekleştiren, KÖYDES ve BELDES aracılığıyla önemli yatırımların hayata geçmesinde kayda değer etki ve girişimleri olan Kaymakam Türker Çağatay Halim, yapılan seçimlerden sonra Kuşu Belediyesini borçsuz bir şekilde devretmesiyle de dikkatleri üzerine çekmişti. Halim, Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin düzenlediği ankette önce Ege Bölgesi birincisi, 2’inci turda yapılan Türkiye finalinde de hem Beldelerde hem de tüm Belediyeler arasında 15 binden fazla oy alarak Türkiye birincisi olmuştu.

Kısa bir süre sonra ilçeden ayrılması beklenen kaymakam Halim’in yerine atanan Kaymakam ise Sakarya’nın Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü oldu.

1978 Mersin Doğumlu olan Arslanköylü, 2001 yılında Gazi Üniversitesinden Mezun oldu. Türkiye’nin değişik bölgelerinde Kaymakam ve Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunan Arslanköylü, Finike Kaymakamlığı görevinin ardından 14.9.2018 tarihinden bu yana sürdürdüğü Ferizli Kaymakamı görevinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 20.08.2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete kararlarına bağlı olarak Simav Kaymakamı oldu. (Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya