REKTÖR KAVUNCU’DAN BAŞKAN ÖZKAN’A HEM ZİYARET HEM TEŞEKKÜR

Ana Sayfa » Simav Haberleri » REKTÖR KAVUNCU’DAN BAŞKAN ÖZKAN’A HEM ZİYARET HEM TEŞEKKÜR
Paylaş
Tarih : 01 Ekim 2018 - 11:36

Yeni kurulan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, üniversitesine bağlı birimlere yönelik başlattığı inceleme gezilerinde Gediz’den sonra Simav’a da geldi.

Üniversitesinin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Cem Algın ve Genel Sekreteri Kutlu Önal ile birlikte Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ı makamında ziyaret eden Rektör Kavuncu’yu Belediye Başkanı Süleyman Özkan, başkan yardımcısı Birol Sarmış, Belediye Meclis üyeleri ve AK Parti Simav İlçe Başkanı Av. Adil Biçer karşıladı.
Başkanlık makamında Simav Belediyesine bu kez bir akademisyen olarak gelmenin farklı bir sevincini yaşadığını kaydeden Rektör Kavuncu, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin fakülte ve yüksek okullarına gerekli akademik personelin temini için son 15 gündür önemli bir çalışmanın içinde olduğunu kaydetti. 15 gündür 30 dolayında öğretim üyesiyle görüştüğünü belirten Kavuncu, “Simav’a hepinizin de bildiği gibi 3 dönemlik vekilliğimde sürekli geldim. Özellikle son dönemde hep birlikte kayda değer hizmetlere beraberce imza attık. Şimdi de Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü olarak buradayım. Çünkü üniversitemize bağlı Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu burada. Kısacası bir ayağım yine hep Simav’da olacak” dedi.
Üniversitelerin, devletin katkıları, yöneticilerinin özverileriyle büyümesi yanında bulunduğu yerde yaşayan halkın destek sunmasıyla çok daha hızlı büyüdüğüne dikkat çeken Kavuncu, “Bunun en güzel örneği Simav’dır. Birçok ilde bile bulunmayan bir yerleşkeye sahipsiniz. Dr. İbrahim Naci Eren adını taşıyan bu yerleşke, adını taşıdığı hayırsever, eğitim sevdalısı Sayın merhum Eren’i her zaman hatırlatacaktır. Sayın Eren, her zaman rahmet ve şükranla anılması gereken bir isimdir. O, Üniversite-Halk bütünleşmesinin aydınlık yolunu açan, açtığı yola ışık tutan bir kişiydi. Yerleşkenin günümüzdeki hali ise çok daha güzel. Yolları, yurtları, aydınlatmaları ve termal turizm merkezi Eynal’a yakınlığı, Simav’da üniversite hayatının güzelliklerinden bazılarıdır” ifadesinde bulundu.
Üniversitelerin bulunduğu yere sosyal, kültürel ve ekonomik katkıları olabileceği gibi daha farklı artılar da sunabileceğini kaydeden Kavuncu, “İşte buna en güzel örnek Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olacaktır. Özellikle termal sağlık
turizmine katkı sağlayacak olan üniversitemiz ve birimleri sağlık kuruluşlarının da yanında olacaktır. Örneğin, Simav Belediye Başkanı Sayın Süleyman Özkan’ın tadilat ve restorasyonunu üstlendiği eski hastanenin diyaliz merkezi, fizik tedavi hastanesi olarak hizmet verecek, üniversitemize bağlı önemli bir birim olarak şifa sunacaktır. Bölgedeki termal tesisler de bundan yararlanacaktır. Bu birim için tıbbi cihaz alımlarına ilişkin ihale geri kaldı. Ama yakın zamanda tekrar ihaleye çıkılacak ve bugün sizlerle son halini görmek istediğimiz bu tesis bölgeye fizik tedavi hizmeti verecektir” dedi.
Belediye Başkanı Süleyman Özkan ise rektör Kavuncu’nun gerçekleştirdiği ziyaretin her zamanki gibi yine anlamı ve önemi büyük olan bir buluşma olduğuna dikkat çekerek, “Simav Belediyesi olarak önceden olduğu gibi halkımız ve Simav’ımıza sunacağınız bu kez üniversite odaklı hizmetlerinizde de yanınızda olacağız. Kısacası dün olduğu gibi bugün de, yarın da Simav olarak yanınızdayız” dedi.
Daha sonra Rektör Kavuncu kendisine sunulan Anı Defterine ziyaretiyle ilgili duygu ve düşüncelerini aktardı. Kavuncu deftere şu ifadelerini aktardı; “Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü olarak Simav’ı ve belediyemizi bu ilk ziyaretimizde Simav’ın bu güzel insanlarını saygı ve sevgiyle selamlarım.
Türkiye’nin ‘sağlık’ temalı ilk devlet üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin hedefi; başta ilimiz ve bölgemizde yerleşik olan halkımızın olmak üzere toplumun sosyal ve ekonomik refahına katkıda bulunmak, bilimin evrensel dili ile ülkemiz gelişimine bir tuğla olabilmektir.
Doğal güzellik ve zenginlikler şehri, aynı zamanda termalin önemli merkezi olan Simav, ayrıca öğrenci dolu bir şehirdir. Termal Sağlık Turizmi ve rehabilitasyon alanlarda ihtisas üniversitesi olmak hedefinde olan üniversitemiz için de Simav; büyük bir fırsat ve uygulama alanıdır”.
Anı defterinin imzalanmasının ardından Başkan Özkan tarafından Rektör Kavuncu’ya çeşitli hediyeler takdim edildi. Simav’ın yetiştirdiği yazarlardan Ahmet Demircan’ın belediyenin sponsorluğunda bastırılan ‘Simav Nüfus Defteri – 1840’ adlı kitabını, Kavuncu’nun ahşap üzerine ayrı ayrı 2 portre fotoğrafını ve belediye logosunun yer aldığı halı takdim edilerek Belediye girişinde anı fotoğrafı çekildi.
Daha sonra Rektör Kavuncu, Belediye Başkanı Özkan, meclis üyeleri ve AK Parti İlçe Heyeti, eski devlet hastanesi binaları içinde bulunan ve fizik tedavi bölümü olarak Simav Belediye Başkanlığı tarafından restoresi, tadilatı yapılan binaya gidildi.
Burada yapılan incelemede rektör Kavuncu, Fizik Tedavi Merkezi adını taşıyan binanın hizmete hazır halde olduğunu görünce sevindi ve Başkan Özkan’a teşekkür etti. Binanın alt ve üst katının muayene ve tetkikler için, bağlantılı bölümde yer alan hastanenin ilk blokları olarak bilinen bölümün de yatakhaneler olarak hizmet vermesinin planlandığını anlatan Kavuncu, “Simav, sağlık alanında önemli bir teşhis ve tedavi birimine daha kavuşacak” dedi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye