RÜZGÂRIN KIZINDAN “TEŞEKKÜR”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » RÜZGÂRIN KIZINDAN “TEŞEKKÜR”
Paylaş
Tarih : 26 Ağustos 2021 - 14:00

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı’nın faaliyet programında yer alan ve geçtiğimiz geçen hafta Trabzon’da yapılan; “Türkiye Dağ Koşusu Milli Takım Seçmeleri Şampiyonasında” Kütahya’yı temsil eden ‘Rüzgarın Kızı’ lakaplı hemşerimiz Sıla Ata, Genç Bayanlar kategorisinde Türkiye 2.si olarak Atletizm Milli Takımına seçildi.

Eğitimini ve atletizm çalışmalarını bazı Simavlı yakın arkadaşlarıyla birlikte Gediz’de başarıyla sürdüren aslen Simav’a bağlı Bahtıllı Köyünden olan Sıla Ata, Mili Takım sporcusu olarak ülkemizi Tayland’da yapılacak olan “Dünya Dağ Koşusu”nda temsil edecek.

Çalışmalarını ve başarılarını yakından takip eden gazetemize özel bir açıklamada bulunan Rüzgârın Kızı Sıla Ata, uzun yıllardır hayallerini kurduğu, başardıkları yanı sıra başaramadıklarında bile Milli Takım hayalinden asla vazgeçmediğini belirtti.

Ata, “Sonunda evet, başardım, Her şeye rağmen başardım. Bu yol öyle zorlu bir yoldu ki, o kadar çok engel vardı ki,  zaman zaman pes etmekten, başaramamaktan korktum. Ama içimdeki o umudu kaybetmedim. Hep içimde bir yerlerde vardı, bir gün mutlaka olacak ve olduğunda da en güzelini yaşayacağımı hissediyordum. Şimdi ise geriye doğru dönüp baktığımda aslında yaşadıklarımın beni ne kadar güçlendirdiğini görüyorum. Asıl mücadele şimdi başlıyor. Daha profesyonel, daha güçlü, daha bilinçli olarak yoluma devam ediyorum. Bir sanatçının sanat eseri gibi yıllardır sabırla işlediği eseri gibi değerli antrenörüm Yıldıray Kaya beni sabırla bu günlere, bu başarıya hazırladı. Onu da çok yordum. Bu yolda başta antrenörüm Yıldıray Kaya olmak üzere babam Mesut Ata ve çekirdek aileme, kulübüm Sivrihisarspor’a, aynı kaderi paylaştığım takım arkadaşlarıma, fedakarlıkların en büyüğünü yapan ne yapsam hakkını ödeyemeyeceğim Kübran Kaya ve beni destekleyen, ismini sayamadığım herkese teşekkür ederim” dedi. (Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı