SAĞLIK ORDUSUNA SİMAV’DAN 32 TAZE KAN

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SAĞLIK ORDUSUNA SİMAV’DAN 32 TAZE KAN
Paylaş
Tarih : 07 Mayıs 2019 - 11:59

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlanan Simav Sağlık Hizmetleri
Meslek Yüksekokulu’ndan bu yıl mezun olan 32 öğrenci için mezuniyet
ve önlük giyme töreni düzenlendi.

Belediye Düğün Salonunda düzenlenen törene Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Vural Kavuncu, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Avukat Adil Biçer, Ak Parti Simav İlçe Başkanı Ahmet Kulat, Milli Eğitim Şube Müdürü Resul Çatal, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Rüştü Güntürkün, Kurum Müdürleri, Eğitimciler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Halil İsa Kuru yaptı.
Kuru, “Hızla değişen ve gelişen dünya da bir yandan bilgiyi yöneten ve dönüştüren diğer yandan geleceği oluşturan gençleri yetiştiren kurumlar olarak üniversiteler her geçen gün önemini arttırmaktadır. Bu kapsamda kurulan yeni bir üniversiteyiz. Üniversiteler geçmişin verdiği tecrübe ve yeni olmanın heyecanı ile kısa süre içerisinde nitelik ve nicelik olarak gelişerek büyük mesafeler kat etmiştir. Katılımcılık ve girişimcilik esaslı insan odaklı bir yönetim anlayışı ile üniversitelerden beklenen en temel işlevleri yapmanın yanı sıra topluma her anlamda katkı sağlayan Üniversite-Sanayi, üniversite-Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversite Şehir işbirliğini geliştirmiş ulusal öğrenciler arası akademik işbirliklerine açık her geçen gün adından söz ettiren üniversite haline gelmiştir. Meslek Yüksek Okulumuza yeni katılan akademik 7 personel ve yeni açılan programlarımız sürekli gelişen alt yapımızla, hem eğitsel hem de sosyal ve kültürel faaliyetleri en etkin şekilde sürdürerek kısa sürede Üniversitemizin tanınır ve saygın bir üniversite imajı sağlaması yolunda ciddi adımlar attık. Üniversiteler sadece fiziki alanlardan ve sayılardan olmamakla birlikte aynı zamanda dünyada ki yeri ve bölgeye sağladığı katma değerler ve bir o kadar önemlidir.
Bu vizyonla Meslek Yüksek Okulumuzda personelimiz ve öğrencilerimizle birlikte birçok seminer, kültürel etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri düzenledik. Bu süreçte bizi yalnız bırakmayıp her daim desteklerini veren başta Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Vural Kavuncu hocamıza ve Üniversite yönetimine teşekkür ediyorum. Düzenlediğimiz etkinliklerden desteklerini esirgemeyen Simav Kaymakamı Sayın Türker Çağatay Halim’e, Simav Belediye Başkanı Avukat Adil Biçer ve Belediye personellerine, Simav Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sayın Şeref Kazcıoğlu’na ve Simav’daki Milli Eğitim Kurumları ile özel kamu kurum ve kuruluşlarına Meslek Yüksek Okulumuza bulundukları katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca öğrencilerimizin mesleki eğitimlerinde staj yapmalarını sağlayan Doç.Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi yönetici ve personellerine teşekkür ediyorum. Mezunlarımızın aileleri ve değerli yakınları sizlerin bugünkü duyguları bizden çok farklıdır. Sizler evlalarınızın yaşamındaki eğitimindeki önemini anlayarak mezun olan öğrencilerimiz için nice fedakârlıklarda bulundunuz. Evlatlarınız sizden aldığı güç ile azim ve kararlılıkla çalışıp bu noktaya eriştiler. Bugün onların mutluluğunu paylaşıyorsunuz. Meslek yüksek Okulu olarak mutluluğunuz paylaşıyor ve hepinizi tebrik ediyoruz” dedi.
Mezun olan öğrenciler adına konuşan Tıbbi Laboratuvar programı öğrencisi Merve Aytan, “Buraya gelirken büyüdüğümüzü sandık biz. Ama büyümek öyle bir şey değilmiş. Bizler sizlerin umudu olarak mesleki yaşama ilk adımlarımızı atmak üzereyiz. 2 yıl önce birçoğumuzun belki heyecanla belki de kaygıyla çıktığı bu yolun sonuna gelmiş olsak ta Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden mezun olmaktan gurur duyuyoruz.
Öğrencilik yıllarımız her zaman kolay geçmedi. Zorlu sınavlar, uzun geceler yaşadık. Geriye dönüp baktığımda şanslı olduğumuzu görüyorum. Birçok kişinin bugüne gelmemizde yardımları oldu. Hayal edebileceğimiz en iyi hocalara sahip olduk. Ailelerimiz hep sabırla destek oldular. Öğrencilik yıllarımız boyunca bize hep rehberlik ettiler. Bizde onların beklentilerini karşılayabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bugün bakışlarından bizimle nasıl gurur duyduklarını hissedebiliyorum.Sıralarında oturup, gelecekle ilgili onlarca hayal kurduğumuz bu üniversiteden artık mezun oluyoruz. Bir sonun başındayız, tamda bütün bir ömür unutamayacağımız başlangıçların öncesindeki sonda. Hayatımızın belki de en tozpembe 2 yılının sonunda. Sonunda ve başında her zaman hep yanımızda olan annelerimizin, babalarımızın, ailemizin, emekleri anlatılamayacak hocalarımızın ve idaremiz karşısında büyük bir heyecan, gurur ve minnetle doluyuz.
Değerli büyüklerim ve sevgili arkadaşlar;Bu duygu ve düşüncelerle arkadaşlarımın mezuniyet coşkusunu paylaşıyor ve başta Rektör Hocamız Prof. Dr. Vural Kavuncu olmak üzere bize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımın bundan sonraki yaşamlarında mutlu ve başarılı olmalarını diliyorum.Gelecek her birimize mutluluk getirsin” dedi.
Okulunuzun 5. Mezuniyet Törenine hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Simav Belediye Başkanı Avukat Adil Biçer, “Okulunuza değişik dönemlerde değişik vesilelerle gelmiş sizlerle değişik istişarelerde bulunmuştuk. Şimdi ise Simav’ın yeni Belediye Başkanı olarak gelmek ve sizlerin bu mutlu gününüzde birlikte olmaktan gurur duyduğumu bilmenizi istiyorum. Değerli arkadaşlar sizler bizler için önemlisiniz.
Bizler sizlere değer veriyoruz. Bu sebepten dolayıdır ki başta okulunuzun fiziki ve diğer koşulları olmak üzere hocalarınızla, kaymakam beyimizle, rektörümüzle veSimav’ın değişik Sivil Toplum kuruluşlarıyla değişik istişarelerde bulunuyoruz ve şartların daha iyileştirilmesi çalışmaları yapıyoruz. Bunun yanında Simav Belediyesi olarak ta sizlerin hayatını kolaylaştırma ve sizlere daha iyi imkânlar ile daha güzel hizmetler verebilme noktasında çalışıyoruz. Bu doğrultuda seçimlerden önce verdiğimiz bir söz vardı. Otobüs fiyatlarını düşürülmesi diye. Bunu 1 Mayıs itibariyle gerçekleştirdik. Çünkü sizler bize göre gönüllü turizm elçileri, gönüllü kültür elçilerisiniz. Bu yüzden benim sizlerden şöyle bir istirhamım var. Şehrimizden memnuniyetinizi dostlarınızla paylaşınız. Şikâyetlerinizi ve eleştirilerinizi bizimle paylaşınız ki bundan sonraki dönemde inşallah sizden sonraki gelecek olan arkadaşlarınıza Simav Belediyesi olarak daha iyi hizmetler verebilelim. Bu mutlu gününüzde benim âcizane sizlerden bir abiniz olarak şu iki hususu isteyeceğim Öncelikle vatanınızı seven ve işinde tam anlamıyla, layıkıyla çalışan insanlar olmanızı istiyorum. Ayrıca dürüst ve çalışkan olmanızı da istiyorum. Kısa bir anekdot, kısa hikaye paylaşmak istiyorum. Ateş, Su ve Ahlak arkadaş olmuşlar ve birlikte dolaşmaya başlamışlar. Birbirlerini kaybetme korkusuyla şu soruyu sormuşlar. Ve demişler ki su için bir gün seni kaybedersek acaba nasıl buluruz? Bir yerde su şırıltısı duyduğunuzda bilin ki ben ordayım demiş. Ateşe sormuşlar. Ateş’te bir yerde duman varsa bilin ki orada benim demiş. Bu iki arkadaş Ahlak’a sormuşlar. Ahlak seni kaybedersek nerede buluruz? Beni kaybederseniz bir yerde bulamazsınız demiş. O yüzden bizler toplum olarak ahlakımızı her alanda muhafaza etmemiz gerektiğine inanıyorum. Bu mutlu gününüzde sizleri tebrike diyorum. Önünüzdeki yıllarda bu hayat mücadelesi içerisinde çok iyi yerlere gelmenizi, gönlünüzden geçenlerin cenabı-ı Allah tarafından sizlerde nasip edilmesini diliyorum. Sizleri yetiştiren hocalarınıza da teşekkür ediyorum. Sizleriyetiştiren aileleri tek tek tebrik ediyorum” diye konuştu.
Daha sonra kürsüye gelen Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Vural Kavuncu, “Okulumuz daha önce mezunlar vermişti ama Kütahya Sağlık Bilimleri ismiyle ilk mezunlarını vermiş oluyor, öyle kabul ediyoruz. Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak daha bir yaşımızı doldurmadık. Türkiye’deki sağlık temelli şuandaki üç devlet üniversitesinden birisiyiz ve gelecekte de bunun yapılanmasından çok daha etkin bir şekilde olacağını ve ülke çapında önemli yerlere de ulaşacağından eminiz. Biz bu idealde ilerliyoruz. Bu anlamda, Simav’da gelecek sene inşallahbu arkadaşlarımızla da birlikte fizik tedavi bölümünden de ilk mezunlarımızı vereceğiz. Umut ediyoruz ki yeni açılan bölüm ve bölümler Simav’da hayata geçecek. Her geçen yıl yeni bölümlerle Simav daha çok iyi bir üniversite şehrine göre ilerler hatta Dumlupınar Üniversite ‘sininde burada bildiğiniz gibi önemli bir yapılanması ve çok güzel bir kampüsü var. Ben başta Sayın Rektör olmak üzere buradaki idarecilere de bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Bende doktorum, hekimim biz arkadaşlarımızla bu alanda bir sağlık ordusunun mensubu olarak kabul ediyoruz. Hepsinin cıvıl cıvıl ellerinde önlük var ve bekliyorlar. O önlükleri hak ettiler. Uzun bir yoldu. Belki sorsan ilk mezun oldukları, ilk geldikleri, kayıt olduklarından buyana hani göz açıp kapayana kadar diyecekler. Hem öyle ama bide aileler siz bizlere sorun diyorsunuz. Neler çektik biz biliyoruz onları çünkü bende üniversite ve liseli evlatlarımız var. Bizde onları bitirdik. Onun için burada en büyük kutlamayı ailelere yapıyorum. Gençlerimizde bunun hakkını verdiler. O önlüğü alıncaya kadar burada önemli sınavlardan geçtiler. Biz kendilerinden çok memnun olduk. Benim 7 aylık atanmışlığımdan sonra 4 kere ziyaretim oldu. Her seferinde de hocalarımızdan büyük memnuniyet duydum. Biz hocalarımızdan da memnunuz. Simav çok güzel bir şehir. Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir tanesi. Yeşil bir yerde kurulu. Üniversitenin bu kadar var olmasında öncelikle kampüsün bu hale gelmesinde hayatını eğitime adamış adeta bir eğitim şehidi biz onu da büyük bir rahmetle anıyoruz. Yine onun ölümünden bu yana şehre katkı anlamında devam eden bir Kazcıoğlu aile ve diğer aileler var. Bunların hepsine şükranlarımı sunuyorum. Çok güzel bir kampüsünüz oldu” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra sırasıyla Simav Sağlık Meslek Yüksek Okulu halk oyunlarını ekibinin gösterisi, önlük giyme töreni, dereceye girenlere protokol tarafından plaket ve başarı belgelerinin verilmesi, okul yaş kütüğüne plaket çakılması, kep atma, mezuniyet pilavı ikramı ile program sona erdi. *Haber: Zekeriya Türkel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye