SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ SİMAV’I ÇOK SEVDİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ SİMAV’I ÇOK SEVDİ
Paylaş
Tarih : 29 Ekim 2019 - 11:48

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun; “Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin tüm birimlerinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler Kütahya’yı tanımadan mezun olamaz” açıklaması, üniversiteye bağlı birimlerdeki öğrencilerin il merkezi yanı sıra ilçe gezilerine başlamalrına neden oldu.
Bu çerçevede Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrencileri Kütahya’yı tanıma turları kapsamında geldiği Simav’ı çok sevdi.
Kütahya Sağlık Üniversitesi’ne bu yıl ilk kez kayıt yaptırıp yerleşen 20 öğrenci Simav Belediyesinin konukseverliği ile unutulmaz bir gün geçirdi.
Kütahya’dan gelen öğrenci grubunun ilk durağı Simav Belediyesi Kent Müzesi oldu. Simav’ın geçmişini Simav Kent Müzesi arkeologu Özkan Sulak ve Müze Sorumlusu Tahir Tomata’dan öğrenen öğrencilerin Simav Kent Müzesine hayranlıkla baktıkları bol bol fotoğraf çekmelerinden anlaşıldı.
Öğrencilerin ikinci durağı ise Karşıyaka Mahallesi Karşıyaka eteklerindeki Mozaikli Ev oldu. Burada Arkeolog Özkan Sulak’tan yapılan kazılar ve sonuçlarıyla ilgili bilgi alan öğrencilerin bölgenin bulundurduğu tarihsel yapılaşmadan çok etkilendiği belirtildi.
Öğrencilerin üçüncü durağı ise Seyir Terası oldu. Simav Belediyesinin ikramı olan yemeklerini burada yiyen öğrencilerin Simav’ın yukarıdan manzarasını çok beğendikleri gözlendi.
Seyir Terasının eşsiz manzarasında bol bol fotoğraf çekilen öğrencilerin bir sonraki durağı Gölcük Mesire yeri oldu. Gölcük’ün eşsiz manzarasında her yerde olduğu gibi fotoğraf çekilen öğrencilerin son durağı Eynal Kaplıcaları oldu. Eynal Kaplıcalarını gezen öğrenciler daha sonra Kütahya’ya mutlu bir şekilde döndü. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle