SEYİR TERASINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SEYİR TERASINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
Paylaş
Tarih : 03 Ağustos 2019 - 13:35

Simav’ın yakın tarihinde önemli bir yeri olan Karşıyaka Mesire Alanı, Simav Belediyesi tarafından yaptırılan Seyir Terası ile daha da değer kazanırken Seyir Terasının hizmete girmesi ise görkemli oldu. Simav Belediyesi eski başkanı Süleyman Özkan döneminde yapımı gerçekleştirilen bazı düzenleme ve uygulamaları ise Belediye Başkanı Av. Adil Biçer’in geçen üç aylık görev bölümünde tamamlanan Karşıyaka Seyir Terası için önceki gün tören düzenlendi. Kaymakam Türker Çağatay Halim, Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, bazı resmi dairelerin, okulların yöneticileri, AK Parti İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, MHP İlçe Başkanı Nedim Demir, Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, STSO Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Çitgöl Belediye Başkanı Güray Güner, Kuşu Belediye Başkanı Feridun Aktay, ilçedeki birçok bankanın yöneticileri, Muhtarlar Derneği Başkanı Hidayet Şahin, mahalle muhtarları, Simav Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Seyir Terası Açılış töreninde başkan Biçer törene katılanları kapıda karşıladı.
Törene katılan vatandaşlar 2 katlı ve çeşitli müştemilatları, çok yakınında da bay ve bayan mescidi yer alan Seyir Terasından Simav’ı kuşbakışı izlerken, Seyir terası dışında kalan piknik ve oturma alanlarında ise vatandaşlar yaz sıcağının Karşıyaka serinliğini yaşadı. Bazı vatandaşlar ise Bursa’da kabri bulunan Emir Sultan Hazretlerinin annesi olan Seyyide Sabire Ana’nın Karşıyaka’daki türbesinde dualarını yaptı.
Karşıyaka Seyir Terası açılışında konuşan Simav Belediye Başkanı Avukat Adil Biçer, Seyir Terasının dünden bugüne evrelerinden söz ederek; “Şu an açılışını gerçekleştiğimiz Karşıya Seyir Terasına 2017 yılında başlandı ve 2018 sonlarında bitti. Daha sonra dönemin Belediye Başkanı Sayın Süleyman Özkan tarafından bir defa ihaleye çıktı. Yapılan ihalede yüksek bedeller öne sürülünce iptal edildi ve tesisin kaliteli ve sürdürülebilir bir şekilde Simav halkına, termal turizm konuklarına hizmet verebilmesi için Simav Belediyesi tarafından işletilmesine karar verildi. 30 Mart Yerel Seçimlerine müteakiben ekibimiz tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında Simav’ımızın şehir içerisinde doğayla iç içe, inanç turizmini de içinde barındıran ve ta çocukluğumuzda, gençliğimizde ki anıları bizlere hatırlatan bu önemli mekan Simav Belediyesi personellerinin özveriyle çalışarak bugünkü açılışa hazır hale getirildi. Seyir Terasının oluşturulmasında Süleyman Bey döneminden günümüze dek emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Simavlı, en iyi hizmete layıktır..
Karşıyaka Seyir Terası bölgesinin her Simavlının hayatında farklı bir yanı ve hatırası olduğunu ifade ederek sözlerini sürdüren başkan Biçer, “Bizim Karşıyaka Seyir Terasını kendi bünyemizde çalıştırmamızın nedeni; değerli halkımıza sürdürülebilir, kaliteli hizmeti vermek içindir. Hem ürün kalitesini hem de hizmet kalitesini hiçbir zaman düşürmemek bizim bu konudaki amacımızdır. Çünkü biz biliyoruz ki Simavlı bu hizmetlere ve daha ileri hizmetlere layıktır. Seyir Terasımız halkımız ve konuklarımız için Simav’ın keyifle vakit geçirilebilecek bir mekânı oldu. İnşallah bundan sonrada hizmet ve ürün kalitesinin çıtasını yükselterek devam ettireceğiz. Seyir Terasımızın yapımında birim müdürlerimiz ve belediye personelimizin çok büyük emekleri oldu. Bu kısa sürede büyük bir özveri ile çalıştılar. Tüm belediye personelimize ve birim müdürlerimize çok teşekkür ediyorum ama en çok teşekkürü de Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Kalay hak etmiştir. Kendisine teşekkür ediyorum. Ben Simavlının her şeyin en yenisine ve en iyisine layık olduğunu belirterek Seyir Terasımızın Simav’ımıza hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
Daha sonra Simav Nasuhağa Camisi İmam Hatibi Harun Cangür tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ardından da Simav Müftüsü Muhammed Aydın tarafından açılış duası yapıldı. Seyir Terasının açılış kurdelesi ise başka Kaymakam Türker Çağatay Halim olmak üzere Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kalay, AK Parti İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat ve Simav Müftüsü Muhammet Aydın tarafından birlikte kesildi.
Simav Belediyesi Seyir Terası her gün sabah saat 09.00’dan gece saat 23.00’e kadar hizmet verecek. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle