SİMAV ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN YENİ BİR ŞAMPİYONLUK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN YENİ BİR ŞAMPİYONLUK
Paylaş
Tarih : 28 Şubat 2017 - 12:58

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her ilde düzenlenen Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması’na Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliği yaptı. Yarışmada geçmiş yıllardaki başarılarının tesadüf olmadığını bir kez daha gösteren Simav Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ercan Coşgun Kütahya’nın 11 İmam Hatip Lisesi arasında şampiyon oldu.
Geçtiğimiz hafta sonu Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde Kütahya merkez ve ilçelerindeki İmam Hatip Liseleri arasında gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Gediz Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleşti.
MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ve yarışmalara her ilin kendi içindeki İmam Hatip Liselerinin katıldığı bu etkinlikte Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.sınıf öğrencisi Ercan Coşgun Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasında yer aldı.
“Hafızlar Mektebi” olarak tanımlanan Simav’a bağlı Boğazköy Kur’an Kursu’nda da eğitim gören ve ünlü hafız hocası Hasan Takak’ın da öğrencisi olan Coşgun, yarışmada başarılı bir performans göstererek ‘Genç Sada’ Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Kütahya ayağının İl Şampiyonu oldu.
Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı ve meslek dersi öğretmeni Mehmet Ali Türkkan’ın da yetiştirdiği Coşgun’un bu başarısı yarışmayı izleyen Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Gülseren, Coşgun’u yetiştiren ünlü hafız Hasan Takak ve jüri de görev alan öğretmeni Türkkan tarafından sevinçle karşılandı.
Yarışmayla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Gülseren, “Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen bu tür yarışmaların gediklisiyiz. Geçmişte il ve bölge şampiyonluklarımızla birlikte uluslar arası başarılara da imza attığımız hatırlanmalı. 9.sınıf öğrencimiz Ercan Coşgun’un bu başarısı geçmiş başarılarımızın tesadüf olmadığının yeni bir kanıtıdır. Coşgun’un 15 Nisan 2017 tarihinde Balıkesir ilinde yapılacak Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Yarışmasında Kütahya’yı temsil edecek olması ise bizim için ayrı bir sevinç ve onurdur. Coşgun’u yetiştiren başta Hasan Takak ve Mehmet Ali Türkkan hocalarımız olmak üzere öğrencimizin başarısında emeği olan herkese ve ailesine teşekkür ederim” diye konuştu.
Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.sınıf öğrencisi Ercan Coşgun Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasında birinci olduğu Gediz’deki Kütahya finalinde Kütahya Anadolu İmam Hatip Lisesinin ikinci, Kütahya Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesinin de üçüncü olduğu öğrenildi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı