SİMAV ANADOLU LİSESİNDEN EDEBİYAT BAŞARISI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV ANADOLU LİSESİNDEN EDEBİYAT BAŞARISI
Paylaş
Tarih : 09 Mayıs 2017 - 13:14

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, Türk Dil Kurumu işbirliği ile düzenlenen “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Millî İrade Zaferi” konulu Liseler arası deneme, hikâye ve şiir yazma yarışmasında Simav Anadolu (Öğretmen) Lisesi öğrencileri büyük başarı kazandılar.
Konuyla ilgili olarak Simav Anadolu Lisesi Okul–Aile Birliği Başkanı Yusuf Doğrul, gazetemize şu açıklamayı yaptı:
“Okulumuzdan 10 öğrenci farklı kategorilerde Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Millî İrade Zaferi yarışmasına katıldı. Bunlardan 5 tanesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün inceleme komisyonu tarafından İl Yarışması için Kütahya’ya gönderildi. Kütahya’da yapılan değerlendirmede de okulumuzdan 3 öğrenci ilde ilk 10’a girerek büyük başarı göstererek Türkiye finallerine katılma hakkı elde ettiler”.
Yapılan yarışmada Simav Anadolu Lisesi öğrencilerinden Pınar Sabancı’nın deneme türünde ilde ikinci, Naziye Ülkü Vural’ın hikâye türünde il üçüncüsü ve Beyza Çetinkaya’nın ise şiir alanında ilde 7. Olduğunu hatırlatan Doğrul, “Söz konusu yarışmada ilde Simav’dan ilk üçe giren, ilde ilk üçte Kütahya’dan iki derece alan tek okulun Simav Anadolu Lisesidir. Bu başarılarından dolayı başta okul müdürümüz Sayın Ahmet Özer’i, öğrencilerimiz Pınar Sabancı, Naziye Ülkü Vural ve Beyza Çetinkaya’yı, öğrencilerimize yol gösteren Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimiz Sayın Zafer Düzgün, Hatice Müdüroğlu,Recep Canbulat ve Hafize Akcan’ı tebrik ediyor,Türkiye finallerinde öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Yarışmanın ödülleri;
Türkiye Birincilerine; Cumhurbaşkanlığının uygun göreceği bir yurt dışı gezisine, Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikte gitmek. Ayrıca, 15.000 TL. Nakit.TDK kitapları ve TDED kitapları ile Dil ve Edebiyat Dergisi biryıllık Abonelik.
Türkiye ikincilerine;10.000TL nakit. Ayrıca TDK kitapları ve TDED.kitapları ile Dil ve Edebiyat Dergisi biryıllık Abonelik.
Türkiye üçüncülerine;5.000 TL.nakit. Ayrıca TDK kitapları ve TDED kitapları ile Dil ve Edebiyat Dergisi bir yıllık Abonelik.
Türkiye finalinde yarışmayı kazanan öğrenci ve eserleri Temmuz 2017 de Sayın Cumhurbaşkanının katılımlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde tanıtımı gerçekleştirilecek. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET
BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET

Simav’ın mahallelerine ve Eynal Kaplıcalarına şehir içi yolcu taşımacılığı hizmeti veren Simav Belediyesi, ilkokuldan üniversite

EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK
EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, mevcut imkanların her alanda en iyi şekilde halk ve belediye yararına kullanımından yana olduğunu belirterek

CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI
CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI

Simav’a atanan Cumhuriyet Savcısı Bilal Karakaya, görevine başladı. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları kurası ile Simav’a