SİMAV BELEDİYESİNDEN İTFAİYE AÇIKLAMASI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV BELEDİYESİNDEN İTFAİYE AÇIKLAMASI
Paylaş
Tarih : 19 Ocak 2017 - 14:10

Simav Belediyesi son günlerde sosyal medyada dolaşan ve Simav Belediyesi İtfaiye ekiplerini hedef alan haberlere basın açıklaması ile tepki gösterdi.
Simav Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;
“14 Ocak 2017 Cumartesi günü Pulluca köyümüzde çıkan yangın ile ilgili sosyal medyada çıkan ve Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğümüzü hedef alan haber gerçekleri yansıtmamaktadır.
Sorumlu belediyecilik anlayışı kapsamında kamuoyumuzu aydınlatmak çerçevesinde olayın doğrusu şöyledir;
“İtfaiye Müdürlüğümüze 14 Ocak 2017 Cumartesi günü Pulluca Köyünde ev yangını olduğuna dair yapılan ihbar ile müdürlüğümüz bünyesinde bulunan 43 KG 455 plakalı 4×4 arazi tipi yangın müdahale aracımız ekip ve ekipmanları ile yangına müdahale için ihbardan hemen sonra çıkış yapmıştır.
Simav’a 24 km uzaklıktaki Pulluca köyüne yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartlarına rağmen Pulluca köyüne ulaşarak yangına ilk müdahale Simav Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince yapılmıştır.
Takviye olarak gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci İlçesine ait itfaiye aracı ve itfaiye ekiplerinin de desteği ile yangın kısa süre içerisinde kontrol altına alınıp söndürülmüştür.
Pulluca Köyü Muhtarı Sayın Reşat Asmalıkaya’nın da beyanında olayın yukarıda yazılı olduğu gibi gerçekleştiği Yangına ilk müdahalenin Simav Belediyesi İtfaiye ekiplerince yapıldığı Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci İlçesi itfaiye ekiplerinin takviye amacıyla olay yerine geldiği şeklinde gerçekleşmiştir. Kamuoyuna duyurulur.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya