SİMAV GENÇLİĞİ ATA ARMAĞANI BAYRAMINI KUTLADI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV GENÇLİĞİ ATA ARMAĞANI BAYRAMINI KUTLADI
Paylaş
Tarih : 19 Mayıs 2018 - 10:34

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Simav’da da törenlerle kutlandı.
Simav’da ilk tören Hükümet Konağı yanındaki Atatürk Anıtına Simav Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı.

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen tören daha sonra saygı duruşunda bulunma ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla son buldu. Buradaki törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, okulların yöneticileri, Atatürkçü Düşünce Derneği Simav Şubesi ve üyeleriyle vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın ikinci bölümü Akbaldır stadında saat 10.00’dan itibaren devam etti. Akbaldır stadında gerçekleşen kutlamalarda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz yaptı.
Sapmaz, “Bugün, Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 99. yıl dönümü. O gün Samsun’un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla, sizleri selamlıyorum.
Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs. 19 Mayıs, sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk istiklali ve Türk Cumhuriyetinin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.
“Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.” diyor Atatürk.
Sevgili Gençler!
“Siz Türk’e istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; Siz “Ya istiklal Ya ölüm” diyen: Antepli Şahinlerin,
Sütçü İmamların, Haşan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Siz tarihi tarih yapan Atillaların, Alparslanların, Fatihlerin, Yavuzların, Atatürklerin soyundansınız.”
Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.
Sevgili Gençler! Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz
sağlanmış, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan “Milli İrade’nin yaşatılması için hepimize ve özellikle Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir” dedi.
Daha sonra Simav Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşe Kübra Duman alkışlanan “O Geliyor” isimli şiiri okunmasıyla devam eden kutlamalarda Simav Bagatur Türk Mücadele Sanatları Okulu gösterisi, Simav Geleneksel Okçuluk Kulübü gösterisi,100 metre kız-erkek atletizm yarışmaları, Simav Eynal Yamaç Paraşütü ve Havacılık Okulu gösterisi gerçekleştirildi.
Akbaldır Stadındaki Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kaymakam Türker Çağatay Halim’in, Denizli’de yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Türkiye Şampiyonasında 1500 metrede Türkiye Şampiyonu olan Osmanbey Ortaokulu ve Kazcıoğlu Otomotiv Spor Kulübü sporcusu Sıla Ata’yı çeyrek cumhuriyet altınıyla ödüllendirmesi, Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ın da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yapılan 100 metre kız ve erkek koşu yarışmasında dereceye girenlere madalyalarını takdim etmesiyle son buldu.Akbaldır Stadındaki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Simav Kaymakam Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sayit Bayramoğlu, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı İbrahim Erşil, siyasi partilerin ilçedeki temsilcileri, resmi daire ve okul müdürleri, bazı sivil toplum kuruluşu yöneticileri, sporcular, öğretmen ve öğrenciler katıldı.Tören sonunda Simav Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinin bayrak gösterisi ise törene damgasını vurdu. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye