SiMAV iMAM HATiP PROJE OKULLARINDAN BURSA ÇIKARMASI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SiMAV iMAM HATiP PROJE OKULLARINDAN BURSA ÇIKARMASI
Paylaş
Tarih : 27 Haziran 2021 - 17:44

Simav’da puanla öğrenci alan üç okuldan ikisi olan Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu ve Simav Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu tüm idareci, öğretmenleri ve Simav İlçe Milli Eğitim Şube müdüründen oluşan bir ekip tarafından Bursa’da bulunan Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu, Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne “2023 Eğitim Vizyonu” kapsamında “Eğitimde Güzel Örneklerin Yerinde İncelenmesi” ve öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin akademik, mesleki ve sosyal gelişimi amaçlı inceleme gezisi gerçekleştirildi.

2021-2022 eğitim öğretim yılında sınavla 30’ar öğrenci, sınavsız 68’er öğrenci alacak olan okullar Simav Anadolu İmam Hatip ve Simav Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve idarecileri aynı zamanda Simavlı olan Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir ARSLAN tarafından karşılandı. Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesinde Okul Müdürü Abdülkadir ÇINAR tarafından verilen kısa bilginin ardından iki okulun öğretmenleri kendi zümreleri ile birlikte bir dizi toplantı gerçekleştirdi. Fikir alışverişi şeklinde geçen toplantılarda yapılan farklı çalışmalar masaya yatırıldı.

İkinci olarak, kendi türünde Türkiye’de 6 okuldan biri olan Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesine (İlahiyat Odaklı Hafızlık Projesi, Fen ve Sosyal Bilimler Projesi, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Bakalorya (Ib) Diploma Programı)   geçen ekip, Okul Müdürü Mehmet TÜRKMEN tarafından karşılandı. Okulun fiziki mekânlarının tanıtılması sonrası okulda gerçekleştirilen uluslararası projeler ve etkinlikler konusunda okul zümre başkanları tarafından sunumlar gerçekleştirildi. İki okulda da uygulanabilecek akademik, sosyal ve meslekî projeler noktasında müzakereler yapıldı.

Daha sonra, Türkiye’nin fizikî olarak en yeni okullarından biri olan Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesine geçildi. Okul Müdürü Muhammet ALTUNTAŞ rehberliğinde okulun fiziki mekânları, atölyeleri, özgün tasarımlara sahip kütüphanesi ve diğer bölümleri gezildi.

Okullarda gerçekleştirilen inceleme ve fikir teatisinden sonra Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir ARSLAN ve İmam Hatip Camiasına maddî manevi destekte bulunan Bursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği  (BİHMED) Başkanı Kadir ORUÇ tarafından organize edilen değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası Bursa turunun ardından Simav’a dönüldü.

Okul Müdürü Dursun GÜLSEREN, icra edilen bu programın Simav’ın branş bazında eksiksiz ve en genç öğretmen kadrolarına sahip okullarımız için kurum kültürünü geliştirmek, örgütsel dinamizmi sağlamak, okulun genel ve özel amaçlarına hareketlilik katmak, öğretmen ve okul yöneticilerinin motivasyonunu artırmak, farklı uygulamaları ve iyi örnekleri yerinde görmek noktasında faydalı olduğunu belirtti. Bize bu imkânı sağlayan Simav Kaymakamı Sayın Türker Çağatay HALİM’e, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet ŞİRİKÇİ’ye ve Şube Müdürlerine, Okul Aile Birliklerimize, SİHMED’e, bize ev sahipliği yapan Bursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği  (BİHMED) Başkanı Kadir ORUÇ’a, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğüne, hemşehri ve öğrencimiz Bursa İl MEM Din Öğretimi Şube Müdürü Bekir Arslan’a ve ev sahibi okullarımıza tüm öğretmenleri adına teşekkürlerini belirtti. *Zekeriya Türkel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya