SİMAV, KARAKIŞTA

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV, KARAKIŞTA
Paylaş
Tarih : 16 Ocak 2019 - 12:15

Meteorolojinin günler öncesinden uyarıda bulunduğu şiddetli kar yağışı Simav’da etkili oldu. Salı günü öğleden önce ilçe genelinde başlayan kar yağışı giderek yoğunluğunu artırırken, öğleden sonra daha da artarak ulaşım ve günlük hayatı olumsuz etkiledi.
Simav Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Jeotermal Enerji İşleri Şefliği yaşanacak olası olumsuzlukları göz önünde tutarak Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ın talimatları doğrultusunda teyakkuz haline getirildi. Akşam saatlerinde ise devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Kütahya Valiliğinin aldığı 1 günlük tatil kararı Belediye hoparlörlerinden, sosyal medya ve internet hesaplarından duyuruldu.
İlanda;
“Kütahya Meteoroloji Müdürlüğü’nün Hava Tahmin Raporlarında bildirilen mevcut hava şartları ve en son meteorolojik veriler değerlendirildiğinde, öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için; İlimiz merkez ve ilçelerinde Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmî ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 16.01.2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir. Ayrıca; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri, 16.01.2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır” ifadelerine yer verildi.
Salı günü akşam saatlerinden itibaren gece boyu ve dün de gazetemiz yayına girinceye kadar Simav Belediyesi şehir içinde tüm cadde ve sokaklarda yolları yaya ve araç ulaşımına açık tutma çalışmalarını iş makineleriyle sürdürürken, yollarda tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi. İlçe Özel İdare Müdürlüğü de iş makineleriyle köy ve belde yollarında kar mücadelesini sürdürdü.
Bölgenin en büyük tüketici halk pazarı olan Çarşamba Pazarı ise tarihinin en durgun gününü dün geride bıraktı. Yüzlerce esnafın her Çarşamba tezgah açtığı pazarda çok sayıda esnaf pazara gelmezken Balık Pazarı yoğun bir günü balık fiyatlarının yüksek olmasına rağmen geride bıraktı.
Simav’ı yakın çevredeki il ve ilçelere başlayan şehirler arası yollarda ise araç trafiğine kapalı yol olmadığı Kütahyalılar Otobüs İşletmesi yetkililerince bildirilirken, sadece Simav-Kuşu-Selendi güzergahı ile Simav-Dağardı güzergahının Aydınlar rampalarında sorun yaşanabileceği öğrenildi.
Meteoroloji ise Simav ve yakın çevresinde önümüzdeki Pazar gününe kadar tahminde bulunarak, Perşembe ve Pazar akşamına kadar bölgede gece soğuklarının -8 ile -3 derece arasında gündüzleri ise sıcaklığın +4 ile +6 arasında olacağını duyurdu. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle