SİMAV KAYMAKAMINDAN KÖY ZİYARETLERİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV KAYMAKAMINDAN KÖY ZİYARETLERİ
Paylaş
Tarih : 17 Mayıs 2021 - 2:36

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, pandemi koşullarını da göz önünde tutarak köy ziyaretlerini

yoğunlaştırdı. Köy ziyaretlerine, ilçe jandarma komutanlığı personeli de eşlik etti. Bayram öncesi

1 haftalık dönemde 7 köy ziyaret edildi. Köy ziyaretlerini değerlendiren Simav Kaymakamı Halim şunları söyledi: “Köylerimizde genelde pandemi kurallarına uyuluyor. Önümüzdeki günlerde, tam kapanma dönemi sonucu olarak, vakalarda azalış bekliyoruz. Karacaören köyünde 1 adet çocuk parkı yapımını tamamladık. Sosyal tesis yapımı, devlet-millet işbirliği ile devam ediyor.

Sünnetçiler ve Çulhalar köylerinde,  içme suyu daha sağlıklı hale getirildi. Sünnetçiler köyü yolu, KÖYDES projesi kapsamında 1. kat asfalt yol haline getirildi.

Bedirler köy yolu da asfalt yol yapıldı ve köyün diğer giriş yolunda kilitli parke taşı ile yol sağlıklı hale getirildi.

Yeniler köy yolumuz da daha önce BSK asfalt yol olmuştu. Yeniler ve Karakoca köy içme suyu depolarında yapılan çalışma sonucunda daha nitelikli içme suyu sağlandı.

Maden köy yolu çok yıpranmış durumda. 2021 yılı KÖYDES projesi kapsamında, bu yol beton asfalt olacak. 4 kilometrelik yolun proje maliyeti: 1.000.000 TL.

Pandemi koşullarına karşın köylerimizde yoğun ve başarılı bir çalışma yürütülüyor.” (Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET
MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET

22 Ağustos 2021 tarihinde Trabzon Köprübaşı’nda düzenlenen Türkiye Dağ Koşuları Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Türkiye

PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU
PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’de mücadele eden Şeref Koleji Voleybol Kulübünün düzenlediği Voleybol Turnuvası tamamlandı. Edinilen

ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI
ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI

Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Parlak, şehrin günlük temizliğinin en önemli unsurunun çöplerin araçlarla şehir dışındaki çöp