SİMAV KÖYLERİNİN GELECEK YIL ALTYAPI, FOSSEPTİK VE İÇME SUYU SORUNLARI GİDERİLECEK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV KÖYLERİNİN GELECEK YIL ALTYAPI, FOSSEPTİK VE İÇME SUYU SORUNLARI GİDERİLECEK
Paylaş
Tarih : 20 Aralık 2019 - 12:18

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın da Başkanı
olan Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, vakfın 2020 yılı
muhtar üyelerinin seçimini yılın son Muhtarlar Toplantısıyla
birleştirirken 2020 yılı için müjdeler verdi.

Kaymakam Türker Çağatay Halim, yılın son Muhtarlar Toplantısını Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfullah Dağ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Çetin Balamur, SYDV Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Hasan Kanık’ın hazır bulunduğu, Simav İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim Karataş ve Ahmet Şimşek’in, Simav Muhtarlar Derneği Başkanı Hidayet Şahin ile merkez ve beldelerden 35 mahalle, 84 köy muhtarının katıldığı toplantıda Kaymakam Türker Çağatay Halim, İl Özel İdaresi tarafından 2020 yılına ilişkin yapılan yatırım programında gelecek yıl Kütahya köylerinin tamamında kanalizasyon, fosseptik ve içme suyu konularında yatırımların tamamlanacağı müjdesini verdi.
2019’U 2020’NİN İLK TOPLANTIDA ELE ALACAĞIZ..
Aralık 2019 dönemine ilişkin yapılan Muhtarlar Toplantısında
tarihsel açıdan henüz 2019 yatırım yılının tamamlanmadığını bu nedenle 2019 yılına ilişkin geniş çaplı değerlendirmenin gelecek ay yapılacak olan 2020 yılının ilk Muhtarlar Toplantısında ele alınacağını anlatan kaymakam Halim, “Bu toplantımız geniş katılımlı ve her alanda önemli açıklamaların yapılacağı genişletilmiş bir toplantı olacak. Şimdiden bu toplantıya muhtarlarımız hazırlıklı olsun” dedi.

KANALİZASYON, FOSSEPTİK İHTİYACI KALMALACAK..
Gelecek yıl kanalizasyon ve altyapı ihtiyaçları giderilmeyen köyün kalmayacağını, bu konuda Simav’a bağlı köylerden kanalizasyon ve fosseptik ihtiyacı tespit edilip raporları düzenlenen köyler dışında ihtiyacı olan köy muhtarlarının toplantı sonunda gerekli formu doldurmaları gerektiğinin altını çizen kaymakam Halim, “Bu konu İl Özel İdaresinin aldığı önemli bir kararla artık tarihe karışacak. Hiçbir köyümüzde artık kanalizasyon, fosseptik sorunu olmayacak. 2020 yılı için bir diğer önemli gelişme ise köylerimizin içme suyu ihtiyacının giderilmesine yönelik İl Özel İdaresinin aldığı yeni bir karardır. Buna göre 500 bin TL bütçeli bu programda içme suyuna ilişkin yatırımlar ilimiz genelinde gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.

ÇOCUK PARKI İSTEYENLER TALEPTE BULUNSUN..
Simav’da köylere istenen çocuk parkı yatırımlarına ilişkin tam olarak hizmet veremediklerini 2020 yılında bu alanda eksikleri gidereceklerine dikkat çekerek sözlerini sürdüren Kaymakam Halim, “Köylerinde çocuk parkı olanlar, çocuk parkından yararlanacak çocuk olmayan köylerin dışındaki köylerin muhtarları çocuk parkı taleplerini görevlilerimize yazılı olarak bildirsin. 2019’da hedeflediğimizi çocuk parkı taleplerini 2020 de tamamlayacağız” dedi.

SÖĞÜT MUHTARI ŞENAY VE ÇAVDIR MUHTARI BENLİ VAKIF ÜYESİ SEÇİLDİ..
Muhtarlar Toplantısının ikinci konusunun ise başkanlığını yaptığı 12 üyeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 hizmet yılı için bir köy bir de mahalle muhtarı üye seçiminin olduğuna dikkat çeken Kaymakam Halim, “Simav merkez ve 6 beldemizde yer alan mahalle muhtarları arasından bir üye, köylerimizin muhtarları arasından da bir üye vakfımızın mütevelli heyeti içinde yer alacak. Haftanın en az 2 günü toplanan Vakıf Mütevelli Heyeti içinde görev almak isteyen muhtarımız var mı?” dedi.
Bunun üzerine Söğüt Köyü Muhtarı Mustafa Şenay köy muhtarları arasından yapılan oylama ile seçilirken, mahalle muhtarları arasından Çavdır Mahallesi Muhtarı yeniden Vakıf mütevelli heyetin mahalle muhtarı üyesi seçildi.
OCAK TOPLANTISINA HAZIRLIKLI GELİNİZ..
Toplantı sonunda tüm muhtarları Ocak 2020 içinde yapılacak Muhtarlar Toplantısına hazırlıklı gelmesini tekrar hatırlatan Kaymakam Halim, bazı muhtarların görev alanlarıyla ilgili sorunlarını dinledi. Kalkan Muhtarının sık sık elektrik kesintilerine ilişkin şikayetinin Simav’ın genel bir sorunu olduğuna dikkat çeken Halim, Karşıyaka Mahallesi Muhtarının sarkık ve kullanılmayan elektrik ve telefon hatlarının görüntü kirliliği ve endişe oluşturmasına yönelik sorununu dinledi.
Kaymakam Halim ise söz konusu olumsuzlukların fotoğraflanarak belgelenmesini ve konuyla ilgili kurumlara gönderilmesinin sorunun giderilmesine ilişkin daha etkili olacağını savundu. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle