SİMAV MYO’DA MEZUNİYET SEVİNCİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV MYO’DA MEZUNİYET SEVİNCİ
Paylaş
Tarih : 16 Temmuz 2021 - 13:23

Dumlupınar Üniversitesi’ne bağlı Simav Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl mezun verdiği yaklaşık 300 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Simav Meslek Yüksek Okulu’nun Muradınlar Mahallesindeki Dr. İbrahim Naci Eren Kampus alanında gerçekleşen mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Alaattin Kaçal yaptı.

MYO Müdürü Prof. Dr. Alaattin Kaçal,  “Bu törenimizin alıştığımız mezuniyet törenleri gibi olmasını arzu ederdik, ancak hep birlikte yaşamakta olduğumuz ve yalnızca ülkemizi değil tüm dünyamızı etkileyen COVİD-19 salgını bizi bundan alı koyuyor. Ancak sınırlı da olsa bir arada olmaktan ve öğrencilerimizin başarısını kutlamaktan mutlu olduğumuzu belirtmek isterim.

Simav Meslek Yüksekokulu, üretim ve hizmet ortamında etkin ve verimli olarak ekonomiye katkı sağlayabilen, Vatanına ve Milletine karşı sorumluluklarının bilincinde bireyler yetiştirmeyi vizyon olarak belirlemiş ve bu yönde ilerleyen başarılı bir meslek yüksekokulu olmak istemektedir. Öğrencilerimizin de bu vizyona sahip olma çabaları bizi oldukça memnun etmektedir.

Sevgili öğrencilerimiz, Hangi dal olursa olsun üniversite eğitimi bütün dünyada bilginin %5 ila %10’unu aktarır.

Mezun olurken size bir anahtar olarak diplomanız verilir. Bu anahtarı kullanarak içeri girip deryaya dalmak ya da kullanmayıp bir kenara koymak sizin elinizdedir. Üç şeyden asla vazgeçmeyiniz. Sağlık, saygı ve sevgi… Bu üç şey size, ailenize ve ülkemize mutluluk getirecektir. Hızla değişen bu dünyada değişime ayak uydurmak, bizleri muasır medeniyetler seviyesine taşımak için önemlidir. Sizlerin; dürüst, çalışkan, sevgi dolu, adil ve temel değerlere bağlı iyi bir insan olmanızı arzu ediyoruz. Unutmayınız ki; ”tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak”. Tüm bunları başarmak için sahip olduğumuz 5 bin yıllık mirasımız yeterli olacaktır. Sevgili mezunlar, mezun olmakla bizden ayrıldığınızı düşünmeyin, Simav Meslek Yüksekokulu sizlerin her daim yuvasıdır. Bunun yanı sıra, gideceğiniz yerlerde Üniversitemizin ve Simav’ın birer tanıtım elçisi olacağınıza eminim. İş yaşamınızda sizlerin iyi haberlerinizi almak üzere sizlerle iletişim içinde olmak istiyoruz. Sizler de fırsat buldukça bizi bilgilendirin, sizlerle gurur duyalım. Değerli velilerimiz, canınızdan çok sevdiğiniz, gözünüzden dahi sakındığınız evlatlarınızı bir süre önce bizlere, yükseköğrenimleri için emanet ettiniz. Bu gün ise bizler, hepimizin övündüğü, olgunlaşmış, elinde diploması ile meslek sahibi olmuş emaneti size geri veriyoruz. Çocuklarımızın bu güne gelmesinde sizlerin büyük fedakârlığı ve çabası öne çıkmaktadır. Bu gün bu çabanızın mükâfatını aldınız, sizleri yürekten kutlarım. Mevlana diyor ki; “Sen taş, kaya ve mermer dahi olsan, eğer bir gönül sahibinin eline düşersen cevher olursun” Kıymetli Öğretim Elamanları, bu gençlerimizi zaman zaman zor koşullarda özverili çalışmalarınızla bu aşamaya getirdiniz. Bu gençler sizlerin birer eseridir. Sizler öğrencilerinizle anılacaksınız. Öğrencilerinizin yaptıkları ve ürettikleri sizden bir parça olarak yansıyacak. Hocaları olarak, şekillendirdiğiniz bu gençlere katkılarınız dolayısıyla sizlere teşekkür ederim. Yüksekokulumuzun her zaman eğitim öğretime hazır olmasında ve faaliyetlerinin sürdürülmesinde gösterdikleri özverili çalışmaları için tüm idari personelimize de teşekkür ederim. Simav Meslek Yüksekokulunun başarılı bir eğitim-öğretim faaliyeti sürdürmesinde katkısı olan başta Üniversitemiz Rektörlüğü,  Simav Kaymakamlığı, Simav Belediye Başkanlığı, Simav’da yer alan Sivil toplum kuruluşları ile kuruluşundan bu yana yüksekokulumuzun yanında ve destekçisi olduğunu gördüğüm tüm saygıdeğer Simav halkına şükranlarımı sunarım. Hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Laboratuvar Teknolojisi Bölümü mezunu Gamze Gök konuşmasını yaptı. Okul birincisi, Gamze Gök, “2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Simav Meslek Yüksekokulundan mezun olacak olan arkadaşlarımın adına bu konuşmayı yapma şansını elde ettiğim için çok mutluyum.  Meslek Yüksekokulumuzdaki arkadaşlarımız 2 yıl önce Simav Meslek Yüksekokuluna geldiklerinde eminim ki benim gibi heyecanlı ve aynı zamanda endişe içindeydiler. Her birimiz ayrı coğrafi bölgelerden ve sosyal çevrelerden aynı amaç için Simav’ a gelmiştik. Öğrenim hayatımızı tamamlayarak meslek sahibi olmak, kendimizi hayata hazırlamak ve bir an önce ailemize ve ülkemize katkı sağlar hale gelmek en büyük idealimizdi. Bugün bu amaca bir adım daha yaklaşmış olduğumuz için çok mutlu ve heyecanlıyız. Bizi bu amaca ulaşmada gayretleri olan hocalarımıza ve öğrenim hayatımız boyunca maddi ve manevi destekleri ile yanımızdan ayrılmayan ailelerimize mezun olan tüm arkadaşlarım adına buradan şükranlarımı sunuyorum.

Dünyamızı saran ve ülkemizi de etkisi altına alan COVİD-19 salgını nedeniyle Meslek Yüksekokulumuzda bir dönem yüz yüze öğrenim görebildik, diğer üç dönemimizi uzaktan öğretim yoluyla tamamladık. Bu süreçte birçok zorluklarla karşılaştık,  Ancak bu mutlu günümüzde bütün bunlar unutuldu. Bunların yerini yeni bir bekleyiş ve heyecan aldı. Bir an önce hayata atılmak ve okulda aldığımız bilgileri uygulama alanına koyabilmenin sabırsızlığını yaşıyoruz. Her birimiz ülkemizin çeşitli işletmelerinde, kurum ve kuruluşlarında görev alarak üretim ve hizmet sektörünün gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz. 

Eğitim hayatımız boyunca huzurlu ve başarılı bir eğitim-öğretim faaliyeti sürdürmemizde katkısı olan başta Üniversitemiz Rektörlüğüne, Meslek Yüksekokulumuz Müdürlüğüne, Simav Kaymakamlığına, Belediye Başkanlığına, diğer Sivil toplum kuruluşlarına, Simav halkına buradan şükranlarımızı sunarken tüm öğrenci arkadaşlarım adına her birimizin gittiğimiz yerlerde Simav’ın gönüllü temsilcisi olacağımıza söz veriyorum” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra okul birincilerine, başarı sağlayan öğrencilere ve spor branşlarında derece girenlere protokol mensupları tarafından ödülleri ve başarı belgeleri takdim edildi.

Programın sonunda ise mezun öğrenciler coşkuyla keplerini coşkuyla havaya fırlattı. Törene katılan herkese etli pilav ve ayran ikram edildi. (Haber: Simav MYO-Şerif Erel)

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

VALİ ALİ ÇELİK, GÖLCÜK YAYLASI’NI BİSİKLET TURUYLA İNCELEDİ

Kütahya Valisi Ali Çelik, Simav Belediyesi tarafından bin 450 rakımlı Gölcük Yaylası Mesire Alanı’na yapılan bisiklet yolu ve yürüyüş

SİMAV’DA BETON YOL YAPIMI İÇİN MALZEME ÜRETİLİYOR

Kütahya Valisi Ali Çelik, Silindir ile Sıkıştırılmış Beton Yol Üretim Tesisini inceledi Vali Ali Çelik, Simav’da İl Özel İdaresine

SİMAV; MİLAS YANGININA 3 ARAÇLA DESTEK OLDU

Türkiye, yurt genelinde çıkan orman yangınları ve bu yangınların şehirleri, insanları tehdit etmesiyle mücadele ederken, yangınla savaşta