SİMAV ORMANLARINDA SİLVİKÜLTÜR UYGULAMASI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV ORMANLARINDA SİLVİKÜLTÜR UYGULAMASI
Paylaş
Tarih : 22 Haziran 2021 - 12:55

Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Simav Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanındaki ormanların bakım sahalarında yapılan çalışmaları inceledi. 

Simav Orman İşletmesine bağlı Aksaz Orman İşletme Şefliği 165 ve 228 nolu karaçam bakım bölmesi ile 142 nolu karaçam ilk aralama bölmesinde yapılan çalışmaları inceleyen Bölge Müdürü Hasan Keskin;  ilk aralama ve sıklık bakım sahalarından çıkarılacak emvallerle alakalı bilgiler verdi ve maden direk ile tel direk üretimine özen gösterilmesini istedi.

Kiçir Orman İşletme Şefliği 112 nolu karaçam-kızılçam karışık sıklık bakım sahası ile 6 numaralı yetişmekte olan çam ağaçlarına ait alt bakım sahasını da gezen Bölge Müdürü Keskin; piyasanın isteklerine göre standardizasyona da dikkat ederek kesilen ağaçlardan en yüksek verimliliğin nasıl alınacağı konularında görevlilere bilgiler verdi.

Son olarak yine Simav Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Alasöğüt Orman İşletme Şefliği 6 nolu rehabilitasyon bölmesi kontrol edildi ve geri kalmış orman bitkilerinin sahadan çıkarılarak, sağlıklı ağaçların korunması ve gelişiminin sağlanması  konusu üzerinde duruldu.

Standartlara uygunluk, verimliliği artırmak için yapılması gerekenler, kaliteli üretim, ürün zayiatlarının en aza indirilmesi konularında fikir alışverişinin de yapıldığı arazi programına Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Simav Orman İşletme Müdürü Osman Aksoy, Aksaz Orman İşletme Şefi Semih Güçlü, Kiçir Orman İşletme Şefi Diğdem Sevinç katıldı. (Kemal Yalçın)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

VALİ ALİ ÇELİK, GÖLCÜK YAYLASI’NI BİSİKLET TURUYLA İNCELEDİ

Kütahya Valisi Ali Çelik, Simav Belediyesi tarafından bin 450 rakımlı Gölcük Yaylası Mesire Alanı’na yapılan bisiklet yolu ve yürüyüş

SİMAV’DA BETON YOL YAPIMI İÇİN MALZEME ÜRETİLİYOR

Kütahya Valisi Ali Çelik, Silindir ile Sıkıştırılmış Beton Yol Üretim Tesisini inceledi Vali Ali Çelik, Simav’da İl Özel İdaresine

SİMAV; MİLAS YANGININA 3 ARAÇLA DESTEK OLDU

Türkiye, yurt genelinde çıkan orman yangınları ve bu yangınların şehirleri, insanları tehdit etmesiyle mücadele ederken, yangınla savaşta