SİMAV RAMADA İLE ATAĞA KALKACAK!

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV RAMADA İLE ATAĞA KALKACAK!
Paylaş
Tarih : 14 Ağustos 2017 - 13:50

Kaplıcaları ile dünyaca ünlü Simav, Eynal Kaplıcaları’na birbiri ardına gelen özel sektör yatırımlarıyla termal turizmde atağa hazırlanıyor.
Uzun yıllardır kabuğunu bir türlü kıramayan Simav’ı termal turizm sektöründe bir üst etaba taşıyacak projenin müjdesini, İstanbul Akkuşlar İnşaat Limitet Şirketi İcra Kurulu Başkanı Muammer Akkuş verdi.
Gazetemiz sahibi Mehmet Adil Turgut’u ziyaret eden Muammer Akkuş, uzun yıllardır Simav Eynal Kaplıcalarına tatil maksatlı ziyaretler gerçekleştirdiğini ve Simav’ı çok beğendiğini ifade ederek, “Eynal Kaplıcaları mevkii, TOKİ konutları karşısı, Gölcük yolu üzerine 5 yıldızlı Ramada Suit Oteli inşaa edeceğiz. Wyndham şirketi ile Ramada Otel İçin lisans sözleşmesini imzaladık. Bu sözleşmeyi yapmadan önce Ramada bölge yetkilileri Simav’da derin analizlerde bulundu. Kaplıca suyunun tedavi edici minerallerinin yüksek özellikli olması s onucu bize bu yatırım iznini verdi. Allah’ın izni ile dünyada 8 bin oteli bulunan Ramada oteller zincirinin bir tanesini de Simav Eynal Kaplıcaları’nda yapacağız. Otelimiz uluslararası rekabeti taşıyacak 5 yıldızlı, 7 katlı, sosyal donatıları son derece muhteşem, 305 family suit oda, 50 double oda ve 50 standart oda olmak üzere 405 odalı, yaklaşık bin 500 yataklı olacak. Yapacağımız yatırım ilk etapta 110 milyon lira olacak” dedi.
Simav’a yapacakları yatırımın Ramada otel ile kalmayacağının altını çizen ye Başkanı Süleyman Özkan olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Onların bize yardımcı olması bize daha da güç veriyor” diye konuştu.
Akkuş, “Simav’ı ve insanlarını çok seviyorum. Bizi Eynal Kaplıcaları’nda yatırıma teşvik eden ve önümüzü açan başta Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Onların bize yardımcı olması bize daha da güç veriyor” diye konuştu.
Akkuş, Ramada Otelin temel kazı çalışmalarına başladıklarını ve 2019 seçimlerinden önce turizmin hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET
BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET

Simav’ın mahallelerine ve Eynal Kaplıcalarına şehir içi yolcu taşımacılığı hizmeti veren Simav Belediyesi, ilkokuldan üniversite

EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK
EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, mevcut imkanların her alanda en iyi şekilde halk ve belediye yararına kullanımından yana olduğunu belirterek

CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI
CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI

Simav’a atanan Cumhuriyet Savcısı Bilal Karakaya, görevine başladı. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları kurası ile Simav’a