SİMAV TİCARET VE SANAYİ ODASI: “ZOR GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV TİCARET VE SANAYİ ODASI: “ZOR GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”
Paylaş
Tarih : 17 Mart 2020 - 13:18

Simav Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Kazcıoğlu, yazılı bir açıklamada bulunup Corona Virüs nedeniyle temizlik ve gıda maddeleri başta olmak üzere birçok tüketim maddesinde fırsatçılık yapılmamasını istedi. Kazcıoğlu,“Gün, krizi fırsata çevirme günü değildir. Gün, bir kere daha kader birliği ederek bir araya gelme günüdür” çağrısında bulundu.
Başkan Kazcıoğlu’nun açıklaması şöyle:
“Ülke olarak zor günlerden geçtik ve geçiyoruz. Tüm bu zorlukların hakkından birlik içinde ve birbirimize kol kanat gererek geldik ve geleceğiz.
Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan Koronavirüs, ne yazık ki ülkemizde de görüldü ve hükümetimiz hızla etkin önlemler aldı.
Sağlık Bakanlığımız ve Bakanımız başta olmak üzere Ticaret Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız ve diğer tüm bakanlarımız süreci samimiyet ve beceriyle yönelmektedir. Yine İlçe Kaymakamımız ile ilçe belediyemiz samimiyet ve gayretle mücadele etmektedir. Biz, bu samimiyet, gayret ve iyi niyeti görüyor teşekkür ediyoruz.
Simav Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşecek her türden göreve hazır olduğumuzu da beyan ve taahhüt ederiz.
Yetkililerin samimiyet ve beceriyle yönettikleri bu süreçten zarar görmeden çıkabilmek esnafından, tacirine, sanayicisinden kurum ve kuruluşlarına kadar hepimizin samimi gayretleriyle mümkündür.
Gün, krizi fırsata çevirme günü değildir. Gün, bir kere daha kader birliği ederek bir araya gelme günüdür.
Biz Simav Ticaret ve Sanayi Odası olarak; tüm dünyada yaşanmakta olan Koronavirüs salgınını fırsat görüp de ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı oda disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksız fiyat artışına tenezzül eden firmalara, mevzuatlarda hükmedildiği haliyle hak etlikleri cezalan vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.
Bu kritik süreçte fırsatçılık yapan firmaların Odamıza ihbar edilmesi önem arz etmektedir. Basiretli, dürüst firmalarımızı çürüklerden ayıracak olan bu sınavda ayrı gayrı yoktur. Mesele insandır ve insana dair, yaşama dair bu hususta vicdani olmayan bu türden fiillere tahammül edilemez.
Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız. Saygılarımızla. Simav Ticaret ve Sanayi Odası” *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle