SİMAV’DA KONUŞAN CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL: “CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ HALKIMIZDIR”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’DA KONUŞAN CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL: “CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ HALKIMIZDIR”
Paylaş
Tarih : 14 Ekim 2021 - 14:06
  1. 25. ve 26. Dönem Manisa Milletvekili, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ertelenen Kütahya ve ilçe ziyaretlerine CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ile birlikte gerçekleştirdi. Kütahya’da başlayıp Kütahya ilçelerinde devam eden partililer, esnaflar ve vatandaşlarla buluşmalarında yaptığı konuşmalarında AK Parti Hükümetine yüklenen, seçimin er ya da geç mutlaka olacağını ve iktidarın her geçen gün oy kaybı yaşadığını iddia eden CHP Grup Başkanvekili Özel, Simav’da önce CHP İlçe Merkezinde partililerle buluştu, ardından esnaf ziyaretleri yaparak ilçeden ayrıldı. Simav’da CHP İlçe Başkanı Hasan Koç ve CHP ilçe örgütü tarafından Cumhuriyet Caddesindeki parti lokalinde karşılanan CHP Manisa Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, salonu dolduran partilileri ve ilçenin bazı mahalle ve köy muhtarlarını selamladı. CHP Simav İlçe Başkanı Hasan Koç’un kısa bir selamlama konuşmasının ve konuklarını tanıtmasının ardından sırayla CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap da kısa kısa selamlama konuşmaları yaptı.

81 İLİ DOLAŞIYORUZ..

Daha sonra söz alan CHP Grup başkanvekili Özel, “2 günlük Kütahya gezisinde ve Simav’da olmaktan, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sizlere ve Simav’a selamlarını iletmekten mutluyum” diyerek sözlerine başladı. Kılıçdaroğlu’nun parti içinde en çok çalışan olduğunu, onun hızına yetişme çabasını gösterdiklerini Türkiye’deki 973 ilçeye giderek halkla bütünleşmenin kolay olmadığını ve yine de vatandaşlarla kucaklaşmayı sürdürdüklerini söyleyen Özel, “CHP’nin bütün milletvekilleri 81 ilin tamamını dolaşıyor. Seçim yaklaştıkça heyecanımızın, heyecanınızın arttığı bir gerçek. Halk buluşmalarımızda iktidardan 128 milyar doların ne olduğunu, işsizliği, iş arayan işsizlerin, yurt arayan öğrencilerin durumunu sorduklarını ülkedeki gelir adaletsizliğinin ve 20 yılın en büyük kutuplaşmasında ülke nüfusunun %1’inin nüfusun %51’inin gelirine sahip olduğunu haykırdıklarını bununla birlikte gübredeki fiyatların %200’e doğru artış gösterip Türkiye’nin öz varlığı olan tesislerin yaklaşık 75 milyar dolara peşkeş çekildiğini halkımıza anlatıyoruz. 1 litre sütün artık 1 kilo yem almadığını 50 kiloluk 1 çuval yemin 180TL’ye ulaştığını duyururken bir vatandaşımızın borcunu ödemek için gebe ineğini kesime göndermek zorunda kalışını Kütahya’da duyduğunu ifade etti.

CHP İKTİDARINDA ZEKAT VERECEK VATANDAŞ KALMAYACAK, GÖÇMENLER DAVUL-ZURNA İLE ANAVATANLARINA DÖNECEK..

Damızlık hayvanların ya da gebe hayvanların kesime gitmesinin ülke hayvancılığının yarınlarının yok olması anlamı taşıdığına dikkat çeken Özel, “Daha salgın öncesinde kıtadan kıtaya füze atmayı, uzaya gitmeyi hayal edenler bugüne kadar salgına köklü çözüm bulamadığı gibi eşit ve ayrıcalıksız sağlık hizmeti isteğimiz şimdi herkesin isteği oldu. Bu sıkıntılar, dar gelirlilerin sosyal yardım almak için AKP’ye üye olması CHP iktidarında Aile Sigortası uygulamasıyla son bulacak, dar gelirlilerin kalkınmasıyla ülkemizde zekat verecek insan kalmayacaktır. Bu arada ülkemizde milyonlarca işsiz, milyonlarca mağdur varken 6,5 milyona ulaşan vatanımızdaki göçmenlere ve uygulanan göçmen politikalarına da karşıyız. CHP olarak onların ite-kaka ülkelerine gitmelerini değil davul-zurna ile anavatanlarına dönmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

OY KAYBEDİYORLAR..

Türkiye’nin diğer ülkeler arasında itibarını yitirdiğini, Türkiye’nin itibarını geri kazanması için güçlü ve uygulanabilir dış politikayla güçlü ekonomiye ihtiyacı olduğuna vurgu yaparak sözlerini sürdüren Özel, “En geç 1,5 yıl sonra seçim var. Kendilerinin de gördüğü gibi sürekli oy kaybediyorlar. CHP elbette iktidar olacak. Bunun için kesinlikle yanlış yapmayacağız, CHP’li belediyelerimizin güzel hizmet vermelerini sürdüreceğiz, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, vatan, millet, bayrak ve Atatürk sevgisiyle el ele, kol kola olacağız” dedi.

CHP GELECEK İŞE GİRİŞ İÇİN MÜLAKAT BİTECEK..

Türkiye’de her kesimde işsiz sayısının giderek arttığını, iş arayanların torpille ve kapalı kapılar ardında girdikleri sınavlarda kayırılmalarıyla yandaşların işlere yerleştirildiğini anlatarak konuyu mülakat sınavlarına getiren Özel, “CHP gelecek mülakat bitecek. Kameralar önünde yapılacak yazılı sınavlarla hak edenler işe yerleşecek. Sağlayamadıkları adaleti CHP sağlayacak” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ HALKIMIZDIR..

CHP, GERİ DÖNÜLECEK TEK BABA EVİDİR

Türkiye’nin her yerinde kendilerine “Cumhurbaşkanı adayınız kim?” şeklinde sorular yöneltildiğini belirten Özel;  “Bu soruya verilecek en güzel cevap şudur: CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı halktır. Sandıklara sahip çıkıldığında seçimi kazanan halk olacaktır. Bunun için öncelikle evini terk eden bir evladın zorda kaldığında baba evine dönüşü nasıl oluyorsa, 19 yıldır kavrulan, ezilen halkımız, başka partilerde aradığını bulamayanlar baba evine döner gibi Ata’nın partisi CHP’ye dönmelidir, CHP’de olmalıdır. Onun için bugünden seçimlere hazır olmalıyız. Bu nedenle sandık kurullarımızı oluşturmalı, seçim tatbikatı yaparak sandık görevlilerimize görevlerine adapte etmeliyiz. Fakiri olmayan bir Türkiye için, ezilmenin, yok olmanın, ayrıştırılanları olmamak için seçime kadar CHP çatısı altında olmalıyız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra toplantıya davet edilen ve sorular yönelten köy ve mahalle muhtarlarıyla vatandaşlardan, partililerden gelen soruları yanıtlayan Özel’e CHP Simav İlçe Başkanı Hasan Koç tarafından günün anısına Atatürk tablosu hediye edildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, partilileriyle birlikte esnaf gezisi gerçekleştirip Simav ziyaretini tamamlayarak ilçeden ayrıldılar. (Mustafa Arıgümüş)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET
BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET

Simav’ın mahallelerine ve Eynal Kaplıcalarına şehir içi yolcu taşımacılığı hizmeti veren Simav Belediyesi, ilkokuldan üniversite

EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK
EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, mevcut imkanların her alanda en iyi şekilde halk ve belediye yararına kullanımından yana olduğunu belirterek

CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI
CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI

Simav’a atanan Cumhuriyet Savcısı Bilal Karakaya, görevine başladı. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları kurası ile Simav’a