SİMAV’DA MEZUNİYET COŞKUSU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’DA MEZUNİYET COŞKUSU
Paylaş
Tarih : 15 Haziran 2021 - 12:46

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine  (KSBÜ) Simav Sağlık Hizmetleri MYO’da mezuniyet töreni gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, öğrencileri tebrik ederek, “Bundan sonra dünyanın ihtiyaç duyduğu sağlık alanında ve insanlığa hizmet noktasına çalışacaksınız” dedi.

Kütahya ve Simav protokolünün katılım sağladığı törende, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kavuncu, mezuniyet töreninin önemini vurgulayarak, “Bu hayatın çok önemli bir evresi. Öğrencilerimiz böyle bir günün sevincini ve gururunu aileleri ile birlikte yaşamalı. Pandemi şartlarında uygun bir koşul hazırlamak istedik.

Sevinç ve burukluğu gözlerinizden görüyorum. Bunca sene gösterdiğiniz emek, mezuniyet töreniyle taçlandırılıyor.” diye konuştu.

REKTÖR KAVUNCU: İNSANLIĞA HİZMET NOKTASINDA ÇALIŞACAKSINIZ

Rektör Kavuncu konuşmasına şöyle devam etti: “Bu diplomayı almakla her şey bitmiyor. Yeni bir hayat mücadelesine giriyorsunuz. Ülkemizin ihtiyacı olan, çok önemli bir alanda, dünyanın ihtiyaç duyduğu sağlık alanında ve insanlığa hizmet noktasında çalışacaksınız. Aslına çok önemli bir meslek edindiniz. Bu mesleği uyguladığınız takdirde, insanların gönlüne dokunacaksınız. Size önemli bir tavsiyem de, Üniversitemizin Kariyer Merkeziyle irtibatınızı hiç koparmayın. Çünkü önemli fırsatları oluşturma çabası içerisindeyiz. Çünkü biz de sizi mezun etmekle görevimizin bittiğini düşünmüyoruz. KSBÜ ailesi olarak arkanızdayız. Sizlerle birlikteyiz. Bu arada Simav’ı unutmayın. Burası sizin ikinci memleketiniz. Artık gittiğiniz yerlerde buraların kültür elçilerisiniz. Hepinizi tebrik ediyorum, üstün başarılar diliyorum.”

MÜDÜR ŞENER: ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Simav SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener, “KSBÜ Simav Sağlık Hizmetleri MYO 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenini hep beraber kutlamanın heyecanını ve gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde, sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve okulumuz adına teşekkür ediyorum.” diye sözüne başlayarak, mezun olan öğrencileri tebrik etti. Müdür Şener öğrencilerimizden gurur duyduğunu belirterek, “Üniversitemizle bağlarınızı kesmeyeceğinizi ümit ediyor, bundan sonraki yaşamınızda; sağlıklı, mutlu, onurlu ve başarılı bir yaşam diliyorum. Hepinizi çok seviyor, yolunuz ve bahtınızın açık olmasını diliyoruz” dedi.

OKUL BİRİNCİSİ ALTINTAŞ: SİMAV’I ÇOK ÖZLEYECEĞİM

Simav Sağlık Hizmetleri MYO birincisi Emine Altıntaş, hem derslerine çalıştığını hem de Simav’ın doğal ve kültürel güzelliklerinden faydalandığını belirtti.

Altıntaş kısaca, “Simav’ı çok özleyeceğim. Burada arkadaşlarımla çok güzel hatıralarım var” şeklinde konuştu.

Törende yaren ekibi tarafından zeybek gösterisi yapıldı. Ayrıca bir müzik grubu tarafından mini konser verildi. Dereceye giren öğrencilere plaket takdimi, ardından tüm öğrencilere diplomaları verildi. Mezun öğrenciler mesleklerini icra etmeden önce ant içerek, keplerini büyük bir coşkuyla fırlattılar. (Kemal Yalçın)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı