SİMAV’DA YAKLAŞIK 10 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’DA YAKLAŞIK 10 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI
Paylaş
Tarih : 21 Ocak 2017 - 8:48

Tüm yurtta olduğu gibi Simav’da da okul öncesi, ilk ve ortaöğretimde eğitim gören yaklaşık 10 bin öğrenci 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla karnelerini alarak yarıyıl tatiline ‘merhaba’ dedi.
Simav’da yaklaşık 10 bin öğrencinin karne almasın nedeniyle Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim ve İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Resul Çatal ilk olarak Güney İlkokulu ve ortaokulunda karne dağıtım törenine katıldı.
Güney anaokulunda minik öğrencilerin karnelerini Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, İlçe Milli Eğitim Müdür vekil Resul Çatal ve Güney Belediye Başkanı Halil İbrahim İlhan birlikte takdim etti.
Daha sonra Güney ortaokulunda 8.sınıfların karne dağıtım törenine katılan Kaymakam Türker Çağatay Halim, “Birçoğunuzun önümüzdeki dönem sonunda yolları ayrılacak. Belki birçoğunuz birbirinden farklı liselerde okuyacaksınız. Ama bu sıralardaki arkadaşlık bağlarının kıymetini bilin” dedi.
Simav Kaymakamı Halim ve Simav İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Resul Çatal, Güney ilkokulu ve ortaokulundan sonra Esenevler İMKB okuluna giderek burada karne dağıtım törenin katıldı.
Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim İMKB anaokulunda hazırlanan karneleri çok beğendiğini kaydetti.
4 Anaokulu, 24 ilkokul, 20 ortaokul ve 10 lisede eğitim öğretim gören yaklaşık 10 bin öğrenci yaklaşık 5 ay süren eğitim-öğretim yılı maratonunun yorgunluğunu, 2 hafta sürecek yarıyıl tatilinde atacak.
2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ise 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. *Haber: Kemal Yalçın

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET
MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET

22 Ağustos 2021 tarihinde Trabzon Köprübaşı’nda düzenlenen Türkiye Dağ Koşuları Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Türkiye

PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU
PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’de mücadele eden Şeref Koleji Voleybol Kulübünün düzenlediği Voleybol Turnuvası tamamlandı. Edinilen

ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI
ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI

Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Parlak, şehrin günlük temizliğinin en önemli unsurunun çöplerin araçlarla şehir dışındaki çöp