SİMAV’DAKİ 12 BİN ÖĞRENCİ GENÇ KART SAYESİNDE ESNAFLA BULUŞACAK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’DAKİ 12 BİN ÖĞRENCİ GENÇ KART SAYESİNDE ESNAFLA BULUŞACAK
Paylaş
Tarih : 18 Kasım 2019 - 11:47

Simav Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, Simav’ın ekonomisine canlılık katmak, esnaflar arasında ekonomik bir hareketlilik sağlanması yanı sıra ilçe merkezinde bulunan 12 bin dolayındaki öğrencinin esnaf indirimlerinden yararlanması adına hazırladıkları “Simav Genç Kart” projesini Simav Ticaret ve Sanayi Odasında tanıtarak projenin Simav esnafına yönelik Simav Belediyesinin önemli bir projesi olduğuna dikkat çekti. Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kalay ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Teneke ile birlikte Simav Ticaret ve Sanayi Odasına gelen Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, geride kalan 7 aylık icraatlarından, Gölcük, Eynal ve Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarıyla Simav esnaflarıyla Simav’daki öğrencileri yakından ilgilendirecek Simav Genç Kart projesi hakkında açıklamalarda bulundu.
Simav Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu, yönetim kurulu başkan yardımcıları Funda Seçkin ve Zafer Dündar ile Yönetim kurulu üyesi İbrahim Üstünel ve odanın genel sekreteri Ömer Özdoğan konuklarını kapıda karşıladı.
Buluşmanın açış konuşmasını yapan STSO Başkanı Şeref Kazcıoğlu, istişare edilerek ortak aklın tespiti açısından konu Simav olduğunda Simav Belediyesinin her ziyaretinin kendileri açısından önemli olduğunu bildirerek başkan Biçer’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.
KAZCIOĞLU; “BİLGİ KİRLİLİĞİNE FIRSAT VERİLMEMELİ, BELEDİYE ŞEFFAF OLMALI”..
31 Mart Seçimlerinden bu yana belediye açısından yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini, belediye bütçesine rağmen Kışla Caddesinin prestijli cadde haline gelecek olmasını yapılabilirliğe en güzel örnek olduğunu söyleyen Kazcıoğlu, “Zaman içinde yeni cadde, park-bahçe yapımları şehircilik açısından Simav’ı daha da yaşanır bir hale getirecektir. Bunun yanında Eynal restoranı ile Butik Otel’in kiraya verilmesini olumlu görüyor, Belediye mülklerinin kanundan doğan ve Bakanlık Müfettişi raporuna dayandırılarak ihale yoluyla kiraya verilme hamlesini de fırsat eşitliği açısından yerinde buluyoruz. Bu tür buluşmaların STSO olarak iş adamlarının, esnafların ve dolayısıyla halkın doğru bilgilendirilmesi açısından yerinde ve gerekli görüyoruz. Belediye halkı bilgilendirmeli ve bilgi kirliliğine fırsat vermemeli, şeffaf olmalı” dedi.
SİMAV LOBİSİ İÇİN DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKILMALI..
Simav’ın tanıtımı konusunda çalışmaların çoğaltılması ve yaygın hale getirilmesi gerektiğini, bu konuda her türlü desteğe hazır olduklarını, Simav için değerli olan kişi ve kurumların tanıtılması, onlara değer verildiğinin bilinmesi, Simav lobisi oluşturulması için mutlaka söz konusu değerlerin bir albümde toplanması gerektiğine de vurgu yapan, belediye hesaplarının disiplin ve kontrol altına alınmasından duyduğu memnuniyeti anlatan Kazcıoğlu, Sanayi bölgesi çalışmasının 3 yıldan bu yana devam ettiğini de sözlerine ekledi.
HAZIROĞLU, “ÇALIŞMA HEYECANINIZ SÜRSÜN”..
STSO Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu’da Kazcıoğlu’nun sözlerine ek olarak başkan Biçer’in Simav’a hizmet aşkı ve hevesinin heyecanla devam etmesini isteyerek “Çalışma heyecanınız hep sürsün, başarılar diliyorum” dedi.
BAŞKAN BİÇER, “STSO’DA VERDİĞİM SÖZLERİ UNUTMADIM”..
Belediye Başkanı Av. Adil Biçer ise 31 Mart Seçimleri için adaylığı açıklandığı dönemde STSO’ya ilk ziyaretini 23 Ocak 2019’da yaptığını, o gün verdiği sözleri unutmadığını hatırlattı.
6 AYLIK UZUN BİR SÜREÇ BİTTİ, GERİDE 4,5 YILLIK KISA SÜRE KALDI
Belediyede satın alma, hizmet kalitesinin artırılması, sosyal, kültürel ve ekonomik programları ilerleyen zaman içinde daha da etkin hale getireceklerini belirterek STSO’nun övgüsüne layık olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Biçer, “Daha da fazla çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Seçimlerden bu yana 6 aylık uzun bir süreç bitti. Geride 4,5 yıllık kısa süre kaldı. Yapacak iş çok, zaman ise daraldı. Herkesin belediye başkanı olarak herkesle görüşmek ve onları dinlemek de, görüşlerini almak da benim görevim. Bu nedenle Simavlı iş adamlarının, esnaflarımızın ekonomik durgunluğuna biraz olsun çare olmak, şehir merkezimizde okul öncesi eğitim kurumlarından üniversitelerin birimlerine varıncaya kadar 12 bin dolayındaki öğrenciye alışverişlerinde indirim şansı yakalamaları için Simav Genç Kart Projesi hazırladık. Bu projeyi sizlere tanıtmak için konuğunuz olduk” ifadesinde bulundu.
GENÇ KART’I ÖNCE SİZLERE TANITIYORUZ..
Bir süredir hazırlıklarını yaptıkları Genç Kart projesinin olgunlaştığını, bunu önce şehrin sivil toplum kuruluşlarına, ardından da esnaflarla paylaşmak istediklerini kaydeden Biçer, “Bu projeye dahil olmak isteyen iş adamı ve esnafımız uygulamak istediği indirim oranını belediyemize bildirerek projeye ortak oluyor. Bizler de o esnafın proje ortağı olduğunu, indirim uygulayabildiğini hazırlayacağımız ve dükkanına asacağımız bir levha ile belirleyeceğiz. İsteyen ve başvuruda bulunan öğrencilere vereceğimiz Genç Kart’larla da öğrenciler anlaşma yapılan esnaflardan belirttikleri indirim oranları çerçevesinde indirimli alışveriş yapabilecekler” dedi.
SERA BÖLGESİ, SİMAV KESTANESİ, GÖLCÜK, EYNAL..
Simav Organize Sera Bölgesi konusunda çalışmaların devam ettiğini, bu projenin Simav’ın ekonomik kurtuluşuna en önemli reçete olduğunu, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman’ın Simav’a gelerek Simav kestanesi hasadına katılmasının Simav Kestanesi açısından önemli bir farkındalık oluşturduğunu hatırlatarak sözlerini sürdüren Biçer, “TBMM’de birçok şehrin, yörenin ürünleri bir şekilde tanıtılıyor. Bizlerde Simav Kestanesini Meclis’te tanıtmak için bir çalışma içersindeyiz. Gerçekleştirdiğimizde umarım Türkiye Simav Kestanesini çok daha iyi tanımış olacak” şeklinde konuştu.
BUNGALOV EVLER, OLİMPİK YÜZME HAVUZU, SU DEPOLARI, CEP SİNEMASI..
Vali Toraman’ın Simav ziyareti çerçevesinde Gölcük’ün doğal güzellikleri ile öne çıktığını, İl Özel İdare katkılarıyla Gölcük’e Bungalov evler yapılacağını, girişimler gerçekleştiğinde ve kaynak aktarımı yapıldığında Eynal’a yarı olimpik yüzme havuzu yapılacağını anlatan, Eynal’ın elektrik şebekesinin yenilenmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayan başkan Biçer, “Eynal’ın yeni su depolarına da ihtiyacı var. Bunun yanında Azerbaycan Caddesinde bulunan Kültür Evinin tamamlanarak hizmete girmesi konusunda girişimlerimizle Kültür Bakanlığından 600 bin lira destek aldık. Bu binamız hizmete girdiğinde içinde yer alacak 90 kişilik cep sinemasını hizmete açacağız. Maliyeti yüksek ama halkımızın, gençlerin ve öğrencilerin ihtiyacı var. Kısacası Simav’ımızda önce yarım kalan yatırımları tamamlayıp yeni yatırımlara geçme hedefindeyiz. Ayrıca Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin şehrimizdeki fakülte ve yüksek okullarının bina, yemekhane ve konferans salonu gibi ihtiyaçları var. Bu konularda da önemli girişimlerimiz oldu. Yakın zamanda söz konusu yatırımlarla ilgili hareket başlayacak” dedi.
ÖĞRENCİYLE ESNAF EL SIKIŞACAK..
Sözlerinin sonunda Simav Genç Kart’a tekrar dönen başkan Biçer, “Bu projemiz ile esnaflarımızla öğrencilerimizi buluşturuyoruz. 2 bine yakın esnaf, 12 bin dolayındaki öğrenci ile adeta el sıkışacak. Esnafımızın biraz fedakârlık göstermesi şehrimizin ekonomik canlılığına ivme katacak. Unutulmamalıdır ki Genç Kart Projesi, esnaflarımız için Simav Belediyesinin yapabileceği en önemli projelerden birisidir” diyerek sözlerini tamamladı.
STSO Başkanı Kazcıoğlu’da Eynal’a yapılacak olimpik yüzme havuzunu bir spor kompleksine çevirme planı varsa Simav Eğitim Vakfının kapalı halı sahasını projeye dahil edebileceklerini, Genç Kart konusunda da odaya bağlı üyelerle görüşüp sonucu bir rapor halinde sunacaklarını açıkladı.   *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle