SİMAV’DAN HAYATA 700 ÜNİVERSİTELİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’DAN HAYATA 700 ÜNİVERSİTELİ
Paylaş
Tarih : 22 Mayıs 2017 - 5:50

Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğünün önceden belirlediği mezuniyet Etkinlikleri çerçevesinde Dr. İbrahim Naci Eren Simav yerleşkesindeki yüksek öğrenim kurumlarıyla birlikte 13 kurumda mezuniyet törenleri yapıldı. Simav’da yapılan kep giyme ve belge alma törenleriyle 700 üniversite öğrencisi hayata atılırken Dr. İbrahim Naci Eren asılan dev posteri ve yapılan konuşmalarla yâd edildi.
Muradınlar Mahallesindeki Dr. İbrahim Naci Eren Yerleşkesinde bulunan yüksek öğrenim kurumlarında düzenlenen toplu mezuniyet töreni hava muhalefeti nedeniyle yerleşke içinde bulunan Spor Salonunda yapıldı. Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Mustafa Yılmaz Girgin,
Simav Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Gavas, Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Sayit Altıkat, Pazarlar meslek yüksek Oktulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sait Dündar Sofuoğlu, Simav Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sayit Bayramoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Ayhan, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Simav belediye eski başkanlarından Kasım Karahan, fakülte ve yüksek okullarda görev yapan öğretim üyeleri, öğretim elemanları, idari ve yardımcı personeller, Türkiye’nin her yerinden evlatlarının mezuniyet töreni için gelen aileler ve yüksek öğrenim öğrencilerinin katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Mezuniyet töreninin açılış konuşması Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Sayit Altıkat’tan geldi. Üniversite öğreniminin, bir meslek dalında öğretim görerek mezun olmanın, dünyada bilimin ve eğitimin önemini anlatarak mezun olan öğrencilere, eğitimlerini sürdürenlere nasihatlerde bulunan, mezuniyetlerin kişiye ve ailelerine hayırlı olması temennisiyle sözlerini sürdüren Altıkat, Simav’da üniversite dünyasının büyümesine en büyük katkıyı sağlayan kısa bir süre önce kaybettiğimiz Dr. İbrahim Naci Eren’e de herkesin şükran borçlu olduğuna dikkat çekerek Eren’i rahmetle andı.
Her öğrencinin bir hedefi olması gerektiğini ve bu hedefe ulaşmak için gayret göstermesinin şart olduğunu belirten Altıkat, “Eğer belirlediğiniz hedefe gerçekten ulaşmak istiyorsanız her zorluğa rağmen o hedefe ulaşmak sizin için hiç de zor olmayacaktır” dedi.
Daha sonra Simav Teknoloji Fakültesinden mezun olan öğrenciler adına Hüseyin Aygün, Simav Meslek Yüksek Okulu mezun öğrencileri adına Berkay Çakır ve Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu mezun öğrencileri adına da Rabia Çelik birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından da aynı öğrenciler mezuniyet kütüklerine isim plakalarını alkışlar eşliğinde çaktılar. Bunun ardından da yine aynı öğrenciler Kaymakam Türker Çağatay Halim tarafından başarı belgesi ve plaketlerle ödüllendirildiler. Simav Belediye Başkan Vekili Mustafa Yılmaz Girgin ise Meslek Yüksek Okulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulundan başarıyla mezun olan öğrencileri ödüllendiren isim oldu. Daha sonra yine protokol mensupları, fakülte ve yüksek okullardaki öğretim üyeleri, öğretim görevlileri tarafından başarılı ve mezun öğrencilerin ödüllendirilmesi, mezuniyet belgelerinin takdimi devam etti.
Başarı ödüllerinin ve mezuniyet belgelerinin dağıtımının tamamlanmasının ardından kep atma merasimi gerçekleştirildi. 10’dan geriye doğru sayımın ardından verilen komutla tüm öğrenciler keplerini spor salonunda havaya doğru fırlatarak her mezun öğrencinin hayalini kurduğu mutlu güne son damgayı vurdular.
Kep atma töreninin ardından da törene katılan konuklara geleneksel mezuniyet pilavı ayranla birlikte ikram edildi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya