SİMAV’IN 2022 ETKİNLİK TAKVİMİNE MECLİS ONAYI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’IN 2022 ETKİNLİK TAKVİMİNE MECLİS ONAYI
Paylaş
Tarih : 20 Ekim 2021 - 13:39

Simav Belediye Başkanlığı 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18. maddesinin (p) bendi gereğince 2022 Yılı etkinlik tarihlerini Belediye Meclisinde alınan oy birliği kararıyla belirledi.

Simav Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından planlanan ve meclis üyelerinin olumlu görüşlerinin ardından yapılan oylamayla kabul edilen karara göre önümüzdeki 2022 yılının etkinlik ve kutlamaları şu şekilde planlandı:

*Simav’ın geleneksel Hıdrellez Şenlikleri; 8-15-22 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

*Simav Belediyesinin önderliğinde halk katkılarıyla geleneksel olarak gerçekleştirilen Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Şöleni 14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılacak.

*15-16-17 Temmuz 2022 tarihlerinde ilçemizin tarihi, coğrafi ve termal zenginliklerinin tanıtımı adına ulusal boyutta yerleşke olarak Gölcük Yaylası ve Eynal Kaplıcaları olacak şekilde Doğa Bisiklet Festivali düzenlenecek.

* 26 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Simav Geleneksel Turizm ve Ticaret Panayırı düzenlenirken Panayır süresi içerisinde ücretsiz Türk Sanat ve Türk Halk müziği konserleri, Yamaç Paraşütü vb. sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılması gerçekleştirilecek.

*04 Eylül 2022 tarihinde Simav’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına yakışacak Yarencilik ve Kurtuluş Etkinlikleri düzenlenecek.

*Ülkemizde kutlanan ulusal bayramlar, belirli gün ve haftalar ve şenlikler kapsamında da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. (Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle