SİMAV’IN HAFIZASI TÜFEKÇİOĞLU KANSERE YENİLDİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’IN HAFIZASI TÜFEKÇİOĞLU KANSERE YENİLDİ
Paylaş
Tarih : 28 Aralık 2020 - 11:54

Simav’ın eğitim ve hukuk dünyasının yanı sıra bir zamanlar ilçenin üretim ve istihdam merkezi olarak kabul edilen SETAŞ A.Ş’nin danışmanlığını yapan Avukat Külter Gültekin Tüfekçioğlu, prostat kanseri nedeniyle verdiği yaşam mücadelesini uzun yıllar yapılaşmasında, gelişmesinde, tıbbi cihazlarla onatılmasında emekleri bulunan Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde noktalayarak hayata veda etti. Simav Lisesi, Simav Ortaokulu döneminde ilçenin en başarılı ve otoriter yapısıyla takdir gören öğretmeni olan, sonraki yıllarda Hukuk Fakültesini başarıyla bitirerek Kütahya Barosuna 03.08.1963 tarihinde 92.sıra numara-sında kayıt yaptırıp avukatlık mesleğine başlayan Simav’da ‘Külter’ ismiyle anılan tek kişi olan Külter Gültekin Tüfek-çioğlu, Simav’ın ombudsmanıydı. 2 kız ve bir de erkek ço-cuk babası olan Simav’ın duayen ismi Tüfekçioğlu ilçede sevilen ve saygı gören kişiliği yanı sıra hukuk dünyamızın da duayeni olarak adlandırılırdı. Sayısız avukatın baroya geçişinde onlara stajyerlik imkanı sunan, kendisi gibi mes-leğinin başarılı üyelerinden oğlu Salih Tüfekçioğlu ile birlik-te kısa bir süre öncesine kadar avukatlık hizmeti veren Tüfekçioğlu, Türkiye Barolar Birliği’ ile Kütahya Barosunun saygı gösterdiği avukatlarındandı. Sağlığında sicil numara-sı ile Kütahya’nın en eski Avukatlarından biri olan Külter Gültekin Tüfekçioğlu (87), severek icra ettiği mesleğinin en önemli kazançlarından birinin, oğlu Salih Tüfekçioğlu’nun da avukatlık mesleğini seçmesi olduğunu söylerken, mes-leğinde yarım asrı geride bırakan avukatlara Türkiye Baro-lar Birliğinde düzenlenen törende “Benim yaşıma yakın meslek hayatları olan meslek ustalarıma madalya takdim etmek herkese nasip olmaz” diyen TBB Başkanı Av. Metin Feyzioğlu’nun elinden eşi Perihan Tüfekçioğlu ile birlikte plaket almış  ve Kütahya Barosu’nun da plaket ve teşekkür belgeleriyle onurlandığı isim olmuştu.

1960’lı yılların başından itibaren Simav’ın sağlık dünyasında hastane yapımı başta olmak üzere günümüze yakın zamanda da Sağlık Meslek Lisesinin açılarak hizmete girmesinde, bu lisenin kabına sığmaz yapısı yüzünden bina yönüyle büyütülmesine, Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesinin eski yerinde ek binalarla kapasite artırımına gidilmesine, hastanenin her türlü ihtiyacının imkanlar ölçüsünde giderilip tedarik edilmesinde, sağlık alanında eğitim gören öğrencilere destek olunmasını kurduğu Kamu yararına hizmet veren Simav’daki birkaç dernekten birisi olan Simav Hastane Yaptırma Yaşatma Ve Sosyal Hizmetler Derneği yönetim kurulu üyeleriyle sağlayan Tüfekçioğlu kısa bir süre önce de Simav İlçe Sağlık Müdürlüğüne destek olmuştu.

11 Mart 2020 tarihinde Türkiye’de başlatılan koronavirüsle mücadelede sağlık birimlerinin ve sağlık görevlilerinin en fazla ihtiyacının ateş ölçer, maske gibi sarf malzemeleri olduğuna dikkat çeken Tüfekçioğlu Simav Hastane Yaptırma Yaşatma Ve Sosyal Hizmetler Derneği yönetim kurulu başkanı olarak İlçe Sağlık müdürlüğüne yazılı olarak isteklerini sormuş ve dernek olarak toplam 5 …. TL değerindeki yardım paketlerini Kaymakam Türker Çağatay Halim in de katıldığı mütevazı törende İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer’e takdim etmişti.

YENİMAHALLE KABRİSTANINA DEFNEDİLDİ..

Kütahya Barosunun ve Simav’ın en yaşlı avukatı olarak kabul edilen ve geçtiğimiz Cumartesi günü hayata veda eden Külter Gültekin Tüfekçioğlu’nun cenazesi yıllarca gelişimi ve büyümesi için mücadele ettiği Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesinden alınarak Yenimahalle Kabristanına getirildi. Simav’ın duayen avukatı Tüfekçioğlu için kabristan girişinde helallik verildi, kılınan Cenaze Namazı’nın ardından dualar eşliğinde defnedildi.

Pandemi koşullarına uyularak mütevazı bir şekilde gerçekleştirilen cenaze törenine; oğlu Avukat Salih Tüfekçioğlu ve Tüfekçioğlu Ailesinin önde gelen isimleri, Belediye Başkanı Adil Biçer, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Kulat, Simav Baro Temsilciliğine bağlı bazı avukatlar ve sevenlerinin katıldığı görüldü.

Simav’ın önemli konularına katıldığı toplantılarda parmak basarak ilçe ve halk yararına görüş ve düşüncelerini açık bir şekilde ifade etmesiyle tanınan, 1977 yılında basımını gerçekleştirdiği ve Türkiye’nin hukuk dünyası için önemli bir yeri olan ‘Miras Hukukunda Tenkis ve İade Davaları’ adlı kitabın da yazarı olan, Simav Endüstri Meslek Lisesi’nin (Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) kurulması, açılması ve eğitime başlamasında kurdukları dernekle katkılar sağlayan, hayatında ilçe meselelerinden hiçbir zaman kopmayan, özellikle sağlık dünyamızda sayısız hizmetlere imza atan Tüfekçioğlu için Kütahya Barosu, Simav Kaymakamlığı, Simav Belediye Başkanlığı yayımladıkları mesajlarla merhum Tüfekçioğlu için taziyede bulundular.

Simav’ın Sesi Gazetesi olarak öğretmenimiz, avukatımız, dernek başkanımız merhum Külter Gültekin Tüfekçioğlu’na Allah’tan rahmet, tüm Tüfekçioğlu Ailesine, ilçemizin hukuk ve sağlık dünyasının üyelerine, yöneticiliğini yaptığı dernek yöneticilerine başsağlığı dileriz.

NE DEDİLER:

SİMAV KAYMAKAMI TÜRKER ÇAĞATAY HALİM:

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim kaymakamlığın resmi internet sitesinden yayımladığı taziye ilanıyla hem MHP’nin eski ilçe başkanı merhum Nedim Demir hem de Gültekin Tüfekçioğlu için mesajı şöyle:

“Yakın zamanda Simav ilçesi olarak 2 değerli hemşerimizi yitirdik. Mütevazi ve yapıcı kişiliği ile bilinen ilçemiz esnaflarından Simav sevdalısı Nedim Demir ani bir rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi. Yine ilçemizin ilk avukatlarından, siyaset insanı ve Simav’ın hafızası Av. Gültekin Tüfekçioğlu’nu ise rahatsızlığına bağlı olarak yitirdik. Kendilerine rahmet, ailelerine ve tüm Simav halkına sabır diliyorum.”

SİMAV BELEDİYE BAŞKANI ADİL BİÇER:

*Kütahya Barosunun değerli üyelerinden kıymetli büyüğümü, meslektaşım Avukat Külter Gültekin Tüfekçioğlu’nun vefatı bizleri derinden üzmüştür.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve camiamıza sabırlar diliyorum”.

KÜTAHYA BAROSU BAŞKANI AHMET ATAM: “03.08.1963 tarihinde avukatlık mesleğine başlayan Baromuz üyesi Av.Külter Gültekin Tüfekçioğlu vefat etmiştir. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve Baromuz üyelerine başsağlığı dileriz.” *Haber: Kemal Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

GAZİLER GÜNÜ YARIN KUTLANACAK

Simav Kaymakamlığı organizasyonunda Gaziler Günü 19 Eylül Pazar günü Hükümet Konağı tören alanında kutlanacağı bildirildi. Pazar günü

SİMAV’IN DİN GÖREVLİLERİ AYLIK TOPLANTISI YAPILDI

Pandemi nedeniyle online olarak yapılıp uzun zamandır yüz yüze gerçekleştirilemeyen Simav İlçe Müftülüğü din görevlileri aylık mutat

SİMAV’IN ÜNİVERSİTELİLERİ SİMAV’I SEÇMİYOR

Simav’daki yaklaşık 7 liseden mezun olanların, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı üniversiteye hazırlık kurslarına katılanların