SİMAV’IN KOBİLERİ NEFES KREDİSİNİ DENİZBANK’TAN ALACAK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’IN KOBİLERİ NEFES KREDİSİNİ DENİZBANK’TAN ALACAK
Paylaş
Tarih : 29 Nisan 2020 - 12:21

Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın Korona virüsüyle
Türkiye olarak verilen mücadelede önemli bir aşama geride kalırken, 11
Mart 2020 tarihinden bu yana virüsle mücadele kapsamında
kapanan iş yerleri nedeniyle işverenin, esnafın yaşadığı
ekonomik sıkıntıları gidermeye Türkiye Odalar ve Borsalar
Birliğince (TOBB) yeni bir “Nefes Kredisi” imkanı sunuldu. TOBB tarafından sunulan nefes kredisi hakkında gazetemize bilgi veren TOBB’a bağlı Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, yüzde 80’i Hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı Nefes Kredisinin KOBİ’lerin küresel salgınla yaşadığı ekonomik sıkıntılarını gidereceğine inandığını bildirdi.
KAZCIOĞLU; TOBB, NEFES KREDİLERİYLE HEP DESTEK OLDU..
Kazcıoğlu, “Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz dönemlerde de bağlı bulunduğumuz TOBB’un yurt genelinde kullanılan Nefes Kredileri olmuş ve üyelerimizle küçük ölçekli sanayi kuruluşları bu kredilerle adeta nefes almıştı. Yine hatırlanacağı gibi Simav’da yaşanan 19 Mayıs 2011 tarihindeki deprem döneminde de TOBB Simav’a özel işverenlere nefes kredisi sunmuştu. Şimdi ise küresel salgınla üretim ve istihdam alanında yaşanan ekonomik sıkıntılara TOBB seyirci kalmayıp devletin de desteğiyle KOBİ’lere Nefes Kredisi sunmaktadır. Denizbank’ın imza koyduğu bu Nefes Kredisi sunumunda DenizBank Simav Şubemizin de kredi başvurusunda bulunacak üyelerimize yardımcı olacağına inanıyor, Nefes Kredisi’nin önceki yıllarda da olduğu gibi üyelerimize nefes aldırmasını temenni ediyorum” dedi.
Sözlerinin sonunda Simav Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine de seslenerek Nefes Kredisinden yararlanma şartları hakkında kısa bir bilgi veren Kazcıoğlu, “Üyelerimizin finansman sorunların giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde başarıyla gerçekleştirilen TOBB Nefes Kredisi tekrar başlıyor. Krediyle ilgili protokol DENİZBANK ve KGF ile imzalanmıştır. Simav’daki KOBİ’ler krediye başvurabilmek için öncelikle Odamızdan ‘Nefes Kredisi başvurusu içindir.’ ibareli Faaliyet Belgesi alacaklardır. Faaliyet belgesi ayrıca dijital ortamdan da temin edilebilecektir. (Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir.)
DENİZBANK’TAN DA AÇIKLAMA VAR..
TOBB’un sunduğu Nefes Kredisinin dağıtımında Türkiye’de olduğu gibi Simav’da da tek banka olan DenizBank Simav şubesi de yazılı bir açıklamada bulunarak KOBİ’lere seslendi.
DenizBank’ın Türkiye’nin Korona Virüsüne karşı sürdürdüğü mücadelede KOBİ’lere adeta büyük bir nefes olduğu vurgulanırken, DenizBank’ın; Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığıca açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlamak için hayata geçirilen ‘TOBB Nefes Kredisi’ projesinde katılımcı banka olarak yer aldıkları duyuruldu.
DenizBank’ın Türkiye’nin yaşadığı hassas süreçte elini her zamanki gibi tekrar taşın altına koyarak, TOBB ve KGF desteğinde yıllık yüzde 7,5 faiz oranı ile kredi kullandırıp, KOBİ’lere nefes aldıracağını, kredinin, içinde bulunduğumuz 2020 senesinde 6 ila 8 ay anapara ve faiz ödemesi olmayacağını, kredinin geri ödemesinin ise 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacağı açıklanırken KOBİ’lerin ülke ekonomisine sağladığı katma değerin bilinciyle, esnafın ve küçük işletmelerin ihtiyaçlarına kolay, hızlı ve uygun maliyetle çözüm sunmayı öncelikleri arasında görüldüğünün DenizBank tarafından altı çizildi. DenizBank, bu amaçla TOBB öncülüğünde yeni bir anlaşmaya imza atıldığını, cazip vade ve oranlarıyla geçtiğimiz senelerde KOBİ’lere can suyu olan TOBB Nefes Kredisi yeniden hayata geçirilirken, önceki iki projede de yer alan DenizBank’ın bu kez destek katılımcı banka olduğuna vurgu yapıldı.
KENAN TAHİR UNCU; “DENİZBANK OLARAK, YAĞMURLU HAVADA ŞEMSİYE KAPATMIYORUZ”
DenizBank Simav Şube Müdürü Kenan Tahir Uncu ise Nefes Kredisiyle ilgili olarak gazetemize açıklama da bulundu. Şube Müdürü Uncu yaptığı açıklamada Türkiye genelinde DenizBank olarak 750 adet şubeyle hizmet verdiklerini belirterek; üçüncü kez yer aldıkları TOBB öncülüğünde hayata geçirilen Nefes Kredisi ile ilgili şunları söyledi; “Ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla, piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık. KOBİ’lerimiz, Koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakarlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgah, dükkan, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.
DenizBank olarak bilindiği gibi bugüne kadar özellikle KOBİ’lere, küçük esnafa ve çiftçilere sunduğu destekle, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma ve sosyal dengenin oluşturulması yönünde önemli misyon üstlenmiş bir kurumuz. Bu değerli mirastan aldığımız güçle, yeniden önemli inisiyatif üstlenerek TOBB ve KGF desteği ile, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı ve üst limiti 50.000 ve 100.000 TL arasında değişen “TOBB Nefes Kredisi”ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz. Yağmurlu havada şemsiyeyi kapatmıyor, 2020 yılında bir kez daha KOBİ’lerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
Sözlerinin sonunda bir hatırlatmada da bulunan DenizBank Simav Şube Müdürü Uncu, Nefes Kredisi Kampanyası süresince yoğunluğu azaltmak ve müşterilerine daha sağlıklı hizmet verebilmek amacıyla; Denizbank Simav Şubesinin tüm DenizBank şubelerinde olduğu gibi çalışma saatlerini 09.00-17.00arasında olacak şekilde yeniden düzenlediğini duyurdu. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle