SİMAV’IN PROJE OKULUNDA İLK YARDIM EĞİTİMİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’IN PROJE OKULUNDA İLK YARDIM EĞİTİMİ
Paylaş
Tarih : 14 Ekim 2021 - 14:05

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında 2019 yılında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde; mesleki eğitim ile reel sektörün birbirine uyumu açısından önemli bir adım olarak adlandırılan 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemine ilişkin ilk bir ayı geride bırakan Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  ‘İlk Yardım Eğitimi’ gerçek-leştirildi.

Okulun toplantı salonunda okul yönetiminin, öğretmenlerin ve yardımcı personelin katıldığı İlk Yardım Uygulamalı Eğitim Kursuna katılan 1.etap kursiyerlere protokol kapsamına alınan kurs verildi.

İlk Yardım Eğitimi Kursu Uygulamalı Eğitimi 1. Etabındaki kursiyerlere eğitimleri Altıntaş Şehit Polis Elvan Özbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Serhan Karakaş Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Görevli İSG uzmanı Zerrin Yıldız ile birlikte verdiler. Tüm öğretmenlerin bizzat uygulamalar yaparak katıldıkları eğitimin sonunda okuldaki sınıflardan birisinde toplanan öğretmenler İlk Yardım Eğitimine ilişkin sınava girdiler. Bu sınavda başarılı olanların ilk yardım ehliyetine sahip olacağı bildirildi. (Kemal Yalçın)

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya