SİMAV’IN TARİHİ HAMAMI ÖDÜL ALDI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’IN TARİHİ HAMAMI ÖDÜL ALDI
Paylaş
Tarih : 26 Eylül 2021 - 16:56

ÇEKÜL Vakfı ve Akdeniz Tanıtımın işbirliği, Simav Belediyesi’nin de üye olduğu Tarihi Kentler Birliğinin (TKB) desteği ile gerçekleştirilen YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı, “Kırsal Miras ve Kent İlişkisi” başlığıyla düzenlendi. Simav Belediye Başkanı Adil Biçer’in de katıldığı TKB İstanbul Buluşması ile eşzamanlı olarak yapılan Fuar kapsamında TKB Meclis Olağan 2. Toplantısı ile TKB Koruma Özendirme Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi de Yenikapı’daki Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Yerel zenginliklerin ve işbirliklerinin de sivil oluşumlar ve belediyeler tarafından tekrar değerlendirildiği ve projelendirildiği süreçte düzenlenen fuar programına iştirakçiler; TKB üyesi kentlerin temsilcileri ÇEKÜL uzmanlarının katılacağı “Kırsal Miras ve Kent İlişkisi Paneli”, “Anadolu’nun Yerel Tohumları Buluşması”, “Geleneksel Sanatlar ve Yayınlar Müzayedesi” gibi konu başlıklarını taşıyan söyleşilere de katıldılar.

Olağan meclis toplantısı ardından YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı Kapsamında İstanbul Yenikapı’da Bulunan Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ve pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıldan bu yıla ertelenen ayrı bir törene de katılan Belediye Başkanı Biçer’e Simav Belediyesi adına Simav’ın Cuma Mahallesinde bulunan ve restorasyon çalışmasının ardından koruma altında tutulan, Simavlıların ise hizmet verdiği dönemde ‘Yukarı Hamam’ olarak adlandırdığı kültür mirası yapı için yapılan “Tarihi Babuk Bey Hamamı Türk Hamam Kültürü Müzesine Dönüştürülüyor” adını taşıyan projesinin ödül almaya hak kazanmasıyla ödül başkan Biçer’e takdim edildi.

İstanbul dönüşü gazetemize konuyla ilgili olarak konuşan başkan Biçer, “Başkanı olmaktan onur duyduğum belediyemiz personellerince geçmişte hazırlanan ve kabul gören projemiz belediyemize ödül kazandırdı. Bu ödülün kazanılmasında katkısı olan belediye personellerime teşekkür ediyorum” dedi. (M.Arıgümüş)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya