SİMAV’IN YÜZAKI OLACAK ŞEREF KOLEJİ ÖN KAYITLARA BAŞLADI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAV’IN YÜZAKI OLACAK ŞEREF KOLEJİ ÖN KAYITLARA BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 05 Haziran 2018 - 12:01

Simav’ın günümüzde okul öncesi, ilkokul ve ortaokul alanında tek özel eğitim ve öğretim kurumu olan Kazcıoğlu Otomotiv girişimi Şeref Koleji, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için ön kayıtlara başladı.
Eğitimin bir ülkenin geleceğine en önemli katkıyı sağlayan unsur olduğunu öne sürerek Simav’ın TOKİ bölgesinde kurulan Simav Şeref Koleji, Cumhuriyet Caddesinde bulunan tanıtım ve kayıt merkezinde geleceğin büyükleriyle tanışmalarını sürdürüyor.
Şeref Koleji Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Kazcıoğlu, gazetemize okulu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, geleceğimiz olan çocuklar için eğitim alanındaki hedeflerini, Simav’da ihtiyacı hissedilen önemli bir eğitim kurumunu açmanın mutluluğunu dile getirdi.
Simav’ın ve eğitim camiasının yakından tanıdığı Hüseyin Cihan’ın Şeref Koleji Müdürü olarak görev yapacağını ve Şeref Koleji Yönetim Kurulunda Gökhan İyiyapıcı, Engin Kaçar gibi eğitim ve öğretimde başarısını ispatlamış isimlerin bulunduğunu ifade eden Şeref Koleji Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Kazcıoğlu, Simav’ın eğitim ve öğretim dünyasına 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı başından itibaren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve mevzuatlara bağlı olarak Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul olarak hizmet vereceklerini bildirdi.
Simav’ın son yıllarda özel eğitim kurumuna ihtiyacının giderek arttığını ve ilçede özellikle tam gün eğitim veren okul ihtiyacına hep vurgu yapıldığını kaydeden Kazcıoğlu, “Her aile için olmazsa olmazların başında çocukları, onların kaliteli ve başarılı bir eğitim alarak geleceğe dair hedeflerine ulaşması gelmektedir. İşte Şeref Koleji olarak bizler bu amaçlar ve elbette ülkemizi gelecekte yönetecek, gelişmiş ülkeler düzeyine çıkaracak, Atatürk’ün dediği gibi Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak yeni nesillerin yetişmesini hedefliyoruz. Ve her öğrencimiz için de ‘Gelecek sizsiniz diyoruz” ifadesinde bulundu.
Şeref Koleji’nin 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul bölümleri için ön kayıtlara başladığını ilk ön kaydın ise eşi Rafet Kazcıoğlu’nun girişimiyle 2 oğlu için yapıldığını mutlulukla ifade eden Kazcıoğlu, “Anasınıf eğitimlerimiz için ilkelerimiz, hedeflerimiz, hayallerimiz var. Her bir öğrencimizin içlerinde bulunan yaşama sevincini ve yaratıcılığını hayatlarının gelecekteki her alanına taşımalarını, anaokul çağında bu amaçla hedefe yürümelerini arzuluyoruz. Çünkü anne ve babaların da, ülkemizin de umudu onlar” dedi.
Her zaman hem eğitim hem de öğretimden yana olunacağının altını çizerek Şeref Koleji İlkokulu’nun yalnızca ortaöğretime öğrenci hazırlayan bir bölüm olmayacağına dikkat çeken Kazcıoğlu, “İlkokulumuz yalnızca eğitim sisteminin bir basamağı, süreci değil aynı zamanda bireyi yaşama hazırlayan en önemli ilk bölüm olarak algılıyoruz. Bu amaçla öğrencilerimizle öğretmenlerimizin daha iyi ilgilenebilmesi, bire-bir eğitim uygulayabilmesi adına en fazla 24 kişilik sınıflarla hizmet vereceğiz.
Yabancı dilin bir kişinin hayatını gelecekte nasıl olumlu bir şekilde etkilediği gerçeğine bağlı kalarak öğrencilerimize ikinci sınıftan itibaren ikinci bir yabancı dil eğitimini hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Şeref Koleji’nin ortaokul bölümü için de önemli açıklamalarda bulunan Kazcıoğlu, öğrenci merkezli, her birinin kendini geliştirmesi, farklı bakış açıları kazanması, kendine özgü ilgi ve yeteneklerini keşfetmesini amaçladıkları, öğrencileri sadece sınavlara değil hayata da hazırlamak amacında olduklarını anlatan Kazcıoğlu, “Her öğrenci bir potansiyel, her öğrenci sahip olduğu değerler, beceriler ve kazanımlar ile de ayrı bir potansiyeldir. Bizler Şeref Koleji olarak her öğrencimizin kendi potansiyellerini ortaya koymaları için her türlü imkan ve ortamı onlara sunacağız. Onların sahip oldukları enerjiyi doğru kullanmalarına vesile olacağız. En önemlisi de her öğrencimizin ‘öğrenmenin yaşı yoktur’ ilkesinden hareketle yaşam boyu öğrenme kültürünü kazanmalarına etken olacağız” dedi.
Şeref Koleji Müdürü Hüseyin Cihan ise sabah saat 09.00’dan akşam saat 17.00’ye kadar tam gün eğitimle öğrencilerini geleceğe hazırlayacaklarını ifade etti. Verilecek dersler yanı sıra yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimleri, çok çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, öğrenciye özel rehberlik servisi, Öğrenci, ev ve aile gelişimi için aile seminerleri, zekâ geliştirici münazara, drama, tiyatro, satranç, Robotik, Bilim ve Fen ile Tasarım Atölyelemizden yararlanma imkanlarıyla eğitim ve öğretim alanında yeni çizgiler oluşturacağız. Kısacası geleceğimizin yöneticilerini geleceğe hazırlayacağız” şeklinde konuştu. *Haber:

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

GAZİLER GÜNÜ YARIN KUTLANACAK

Simav Kaymakamlığı organizasyonunda Gaziler Günü 19 Eylül Pazar günü Hükümet Konağı tören alanında kutlanacağı bildirildi. Pazar günü

SİMAV’IN DİN GÖREVLİLERİ AYLIK TOPLANTISI YAPILDI

Pandemi nedeniyle online olarak yapılıp uzun zamandır yüz yüze gerçekleştirilemeyen Simav İlçe Müftülüğü din görevlileri aylık mutat

SİMAV’IN ÜNİVERSİTELİLERİ SİMAV’I SEÇMİYOR

Simav’daki yaklaşık 7 liseden mezun olanların, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı üniversiteye hazırlık kurslarına katılanların