SİMAVLI ATLETLER KAZANMAYA DEVAM EDİYOR

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMAVLI ATLETLER KAZANMAYA DEVAM EDİYOR
Paylaş
Tarih : 01 Kasım 2017 - 12:46

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Kütahya il merkezinde düzenlenen Cumhuriyet Koşusuna Simavlı atletler damga vurdu.
Kütahya Cumhuriyet Koşusuna Simav Belediyesi antrenörü Yıldıray Kaya’nın gözetiminde hazırlanan Osmanbey Ortaokulu öğrencileri Yıldız kızlar 2000 metrede Sıla Ata birinci, Büşra Güney ikinci olarak tamamladı. Yıldız Erkekler 3000 metrede Osmanbey Ortaokulu’ndan Ahmet Alper Sofuoğlu ikinci ve Genç erkekler 4000 metrede Simav Cumhuriyet Lisesi öğrencisi Ali Şimşek ikinci olarak Simav’ı Kütahya’da en iyi şekilde temsil ettiler.
Cumhuriyet Koşusunda dereceye giren öğrencilere madalya ve eşofman takımı hediye edildi.
Yarışmadan sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Ali Şimşek, “Ankara vizesini kaptık”
25 Ekim de Kütahya da yapılan Cumhuriyet Koşusunun ödül töreni bugünkü 29 Ekim Cumhuriyet bayramı etkinlikleriyle birlikte yapıldı. Bu yarışmayı 2. Olarak bitirdim ve 10 Kasımda Ankara’da yapılacak olan 10 Kasım Atatürk’ü anma koşusunda Kütahya’yı temsilen yarışmaya hak kazandım.
Başta antrenörüm Yıldıray Kaya olmak üzere üzerimde emeği olan ve benden desteğini esirgemeyen herkese teşekkürler” dedi.
Simav Belediyesi Antrenörü Yıldıray Kaya ise, “Çok şükür bir yarışımızdan daha madalya ile dönüyoruz. Sporcularımızın bu yarışlara katılması gelişimleri açısından çok önemlidir. Ben bizi destekleyen Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan’a, Kazcıoğlu Spor Kulübü yönetimine ve temsil ettikleri okullarına teşekkür ediyorum” diye konuştu. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı