SİMSAN’IN BÜYÜMESİ İÇİN EK SANAYİ BÖLGESİNE İHTİYAÇ VAR

Ana Sayfa » Simav Haberleri » SİMSAN’IN BÜYÜMESİ İÇİN EK SANAYİ BÖLGESİNE İHTİYAÇ VAR
Paylaş
Tarih : 13 Haziran 2021 - 18:04

Simav’da ilçe ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak üretim odaklı iş merkezlerini tek bir merkezde toplaması amaçlanan ve kısa adı SİMSAN olan KOBİ Sanayi Bölgesi kurulum çalışmalarına hız verilirken sanayi kooperatifine girmek isteyen yeni üyelerin olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili gazetemiz merkezine gelerek açıklamalarda bulunan Sınırlı Sorumlu SİMSAN Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Seçkin, SİMSAN sanayi üretim tesisleriyle ilgili zor ve uzun bir süreci geride bıraktıklarını açıkladı.

SİMSAN’ın 16 üretici firmadan oluştuğunu ve zaman alıcı bir dizi zor sürecin ardından başta Simav Belediye Başkanlığı olmak üzere bir takım kurum ve kişilerin emekleriyle üyelerin kuracağı üretim tesislerine yetecek kadar 64 dönümlük bir alanın TOKİ tarafından satın alınıp kooperatife teslim edildiğini hatırlatan başkan Sedat Seçkin, “Kooperatifimizin kuruluş ve yapı alanının oluşması döneminde kooperatifimize önemli bir başvuru yaşanmadı. Bugün inşaatlara başlama girişimlerine geldiğimizde ise SİMSAN bünyesine katılmak isteyen üretici iş insanlarımızın olduğunu öğrendik. Ama bu girişimcilerin aramıza katılabilmesi için hak vermek gerekirse yeni kooperatif alanlarına ihtiyacımız var. Yeni ek ilave sanayi alanı için ‘Ek Sanayi Bölgesi’ oluşumu gerekmektedir. Bu konuda Simav Belediyesinin kooperatifimizin bulunduğu bölgede yeni alanlar tespit etmesi, imar planı değişikliğine gitmesi gerekmektedir. Kısacası bu güne kadar yaşadığımız süreç yeni ek sanayi bölgesi oluşumu için de yaşanması gerekmektedir” dedi.

SİMSAN’ın 16 üyeye sahip olduğunu, yerleşim planında üyelerin yerlerinin bile belirlendiğini, inşaatlara başlanması öncesi yapı alanında zemin durumunun uygunluğunun araştırılmasında sona gelindiğini de sözlerine ekleyen Seçkin, “SİMSAN, Türkiye’ye üretici sanayicilerin buluştuğu çevreci bir sanayi sitesi olacak. Günümüzde arıtma tesisinin deniz salyası felaketiyle öne çıktığı şu günlerde kooperatifimiz arıtma tesisi, güneşten elektrik üretimi, aydınlatmaları, yağmur sularının kullanımı ile çevreci bir kooperatif olma yanında kooperatif alanında sosyal alanların yerlerini hele hele çalışanların küçük çocuklarının faydalanacağı kreş alanlarına kadar her türlü yatırım yerleri belirlenmiştir” diye konuştu.  (Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya