ŞİRİKÇİ, 2018-2019 DÖNEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ŞİRİKÇİ, 2018-2019 DÖNEMİNİ DEĞERLENDİRDİ
Paylaş
Tarih : 18 Haziran 2019 - 16:23

Geçtiğimiz Cuma günü karnelerin dağıtılmasıyla 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminin geride kalmasını gazetemize değerlendiren Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, dönemin eğitim ve öğretim açısından dolu dolu geçtiğini, özellikle bilim ve teknoloji açısından araştıran, ne aradığını bilen ve gelecekle ilgili planlar yapabilen, öğrendiğini paylaştığı gibi geliştiren bir nesli yetiştirme çabası içinde olduklarını kaydetti.
Simav’da müdürlüğüne bağlı 67 eğitim kurumunda geride kalan dönemde 780 öğrencinin anaokulunda, 570 öğrencinin birinci sınıflarda 590 öğrencinin beşinci sınıflarda, 800 öğrencinin de ortaokulların dokuzuncu sınıflarında eğitim gördüğünü 117 yönetici dahil 905 öğretmenin görev yaptığını hatırlatan Şirikçi, 89 yerleşim biriminden 165 araçla 2154 öğrencinin taşımalı eğitim aldığı belirtti. Şirikçi, “Tüm liselerimizdeki öğrencilerimizle birlikte Simav’da toplam 9 bin 400 öğrenciyle hatasız kazasız bir eğitim ve öğretim dönemini geride bıraktık” dedi.
Kütahya genelinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm eğitim kurumlarında 102 bin 345 öğrencinin karne alarak yaz tatiline girdiğini, toplam 582 okulda ise 7 bin 300 öğretmenin görev aldığına dikkat çeken Şirikçi, eğitimde ‘çalışma arkadaşlarım’ dediği tüm öğretmenlere gösterdikleri fedakârlıklardan dolayı teşekkür ettiğini kaydetti. Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve kendi adına açık olan sosyal medya hesaplarından 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemine ilişkin bir mesaj yayınlayan Şirikçi şu ifadelerde bulundu:
Bir eğitim ve öğretim yılını daha tamamladık. Akademik eğitimle birlikte sosyal, sportif, sanatsal, zekâ oyunları etkinliklerimizle başarılı bir yıl geçirdik. Bu başarılarda emeği geçen tüm idarecilerimizi, mutfaklardaki öğrencilerimizi, memur ve hizmetlilerimizi tebrik ediyorum.
Bu dönemde eğitimlerimize destek olan tüm dış paydaşlarımıza, özellikle velilerimize ve hayırseverlere teşekkür ediyorum.

Okulları tatile girdi diye üzülen değerli öğrencilerimizin okullarına selam olsun.
Mezun olan öğrencilerimizin; sevgiyle sarıldığı, ayrılmak istemediği öğretmenlerimize, idarecilerimize selam olsun.
Bu duyguların yaşandığı tüm okullarımızın başarılı olduğuna inanıyor, sizlere imreniyorum.
Bilmenizi isterim ki, “İşte bu manzara beni çok mutlu ediyor”.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle