“SOKAKTA RESİM SERİGİSİ”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » “SOKAKTA RESİM SERİGİSİ”
Paylaş
Tarih : 18 Mayıs 2019 - 11:21

Simav’a komşu Pazarlar ilçesinin en büyük köyü olan Sofular İlk ve Ortaokulu, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sonuna yaklaşılırken gerçekleştirdikleri “Sokakta Resim Sergisi” ve “Engelliler Haftası” etkinlikleriyle Sofular’ın adını yine duyurdular.
Sofular İlk ve Ortaokulu etkinlik takvimlerinde yer alan en önemli programlarından birisini daha geride bıraktı. Okul Müdürü Ali Osman Poslu, yardımcıları, öğretmenler, Sofular Köyü Muhtarı Mehmet Ali Özdemir, Okul Aile Birliği yönetim ve üyeleriyle öğrencilerin haftalardır hazırlığını yaptığı Resim Sergisi ve Engelliler Haftası Kutlamaları Sofular Köyünde bir günlük de olsa heyecan oluşturdu.
Sofular İlk ve Ortaokuluna giden sokakta; Simav Özel Eğitim Uygulama Okulu Görsel Sanatlar Öğretmeni ve Ebru Sanatçısı Adil Şahin’in Sofular’da verdiği 2 aylık resim ve kaligrafi kursunda oluşturulan eserler ‘Sokakta Resim Sergisi’ olarak sergilenirken, okul bahçesinde de engelli vatandaşların günlük yaşantısında önemli yer tutan bir yerden bir yere gitmeleri konusunda yürüme ve görme engellilerin yaşantısı, oluşturulan yürüyüş parkurunda protokol üyeleri tarafından uygulamalı gösterildi.
Okul bahçesinde panolar üzerinde zeka ve ruhsal engelliler, güçsüz yaşlılar ve korunmaya muhtaç çocuklar gibi Engelliler Haftasında öne çıkan bir çok konuda görsel ve yazılı materyallerle farkındalıklar oluşturulurken, okul bünyesinde yer alan Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinin yaptıkları çalışmalar ise ayrı bir panoda sergilendi. Görsel Sanatlar Öğretmeni ve Ebru Sanatçısı Şahin tarafından da programa katılan protokol üyelerinin kaligrafi sanatıyla isimleri yazılı olan panoları protokol üyelerine takdim etmesi ise etkinliğe ayrı bir güzellik kattı. Resim Sergisi ve Engelliler Haftası nedeniyle gerçekleşen programın ikinci bölümü ise Sofular Düğün Salonunda gerçekleştirildi.
Sofular İlk ve Ortaokulu yönetici, öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan buradaki Engelliler Haftası etkinliğinde öğrenci anne ve babaları kadar programa katılan protokol üyeleri de hem güldüren hem de düşündüren bir programla karşı karşıya kaldılar.
Özel Eğitim Sınıfının eğitim yılı başındaki ilk dersten günümüze kadar gerçekleştirdiği çalışmalardan önemli kesitleri video şeklinde salonu dolduran konuklara izlettiren okul yönetimi, özel eğitim öğrencilerinin gösterilen ilgi ile bir eğitim döneminde neleri başarabildiklerini gözler önüne serdi.
Programda ayrıca Özel Eğitim Uygulama Okulu Görsel Sanatlar Öğretmeni ve Ebru Sanatçısı Adil Şahin’e Sofular İlk ve Ortaokulunda 2 ay boyunca verdiği Destekleme, Yetiştirme Kursuyla ilgili olarak Sofular Muhtarı Mehmet Ali Özdemir tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
Sofular’da yaşanan etkinlik gününe ilişkin gazetemize konuşan Sofular Muhtarı Mehmet Ali Özdemir, “Okulumuzun yöneticisinden öğrencisine varıncaya kadar herkes gönüllerinde yer alan her şeyi tüm çıplaklığıyla konuklarımıza ve köyümüz sakinlerine tam bir şeffaflıkla gösterdiler. Sofular işte bu. Tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, eğitim ve öğretim döneminin son etkinliği olan 31 Mayıs akşamı düzenleyeceğimiz İftar Yemeği Hayrımıza da tüm Sofular dostlarını davet ediyorum” dedi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

GAZİLER GÜNÜ YARIN KUTLANACAK

Simav Kaymakamlığı organizasyonunda Gaziler Günü 19 Eylül Pazar günü Hükümet Konağı tören alanında kutlanacağı bildirildi. Pazar günü

SİMAV’IN DİN GÖREVLİLERİ AYLIK TOPLANTISI YAPILDI

Pandemi nedeniyle online olarak yapılıp uzun zamandır yüz yüze gerçekleştirilemeyen Simav İlçe Müftülüğü din görevlileri aylık mutat

SİMAV’IN ÜNİVERSİTELİLERİ SİMAV’I SEÇMİYOR

Simav’daki yaklaşık 7 liseden mezun olanların, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı üniversiteye hazırlık kurslarına katılanların