TARTI ALETLERİNİZ İÇİN BEYANNAME VERDİNİZ Mİ?

Ana Sayfa » Simav Haberleri » TARTI ALETLERİNİZ İÇİN BEYANNAME VERDİNİZ Mİ?
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2020 - 13:03

Simav’ın en fazla üyeye sahip odalarından birisi olan Bakkallar Odasının Başkanı Ramazan Işık, meslek icrasında tartı aleti kullanan üyelerine hatırlatmada bulundu.
Kanun gereği esnafların kullandıkları tartı aletleriyle ilgili olarak beyanname vermesi gerektiğini hatırlatan başkan Işık, “Tartı aletleri için beyanname verme süresi 29 Şubat 2020 Cumartesidir. Simav Bakkallar Odası üyelerimizin cezai işlemlerle karşı karşıya kalmamaları için http://www.kutahyayms.com/ adresinden kendilerine ait bilgileri doldurup kaydetmeleri gerekmektedir. Üyelerimiz isterlerse konuyla ilgili olarak 0533 740 42 04 numaralı telefonu da arayabilirler” dedi.
Değerli üyelerimiz:
4.9.2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği” hükümleri gereği Ölçü ve ölçü aletlerinin 2 yılda bir muayene edilerek resmi olarak damgalanması gerekmektedir.
İki yılda bir muayenesi yapılacak ölçü ve tartı aletlerinin, periyodik muayene ve damgalama işlemleri bildirim verme süresi; 1 Ocak 2020 tarihinde başlamış olup, 29 Şubat 2020 Cumartesi günü mesai bitiminde sona ermektedir.
İdari para cezası ile karşı karşıya kalınmaması için; beyanname formunu doldurarak 29 Şubat 2020 Cumartesi günü mesai bitimine kadar beyan etmeniz durumunda, Beyanlar şirketimiz tarafından kayda alınarak Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne bildirilecektir.
Kütahya Ölçü Ve Tartı Aletleri YMS, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 4.9.2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda TS 17020 ONAYLI yetkilendirilmiş kuruluştur. (YMS-16-003)
30.12.2016 tarihinde yayınlanan yönetmelik gereği 2000 kilograma kadar olan tüm 3. sınıf terazilerin damgalama işlemleri Belediye ölçü ayarlar birimleri tarafından yapılmamakta olup yalnızca Sanayi Bakanlığına Bağlı yetkili damga servisleri tarafından yapılmaktadır. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle