TIRSAN’DAN KAZCIOĞLU OTOMOTİV’E ÖVGÜ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » TIRSAN’DAN KAZCIOĞLU OTOMOTİV’E ÖVGÜ
Paylaş
Tarih : 26 Ağustos 2017 - 11:28

Merkezi İzmir olarak bilinen, Manisa Organize Sanayi Bölgesinde üretim tesisleri bulunan otomotiv sektöründe Türkiye’nin önemli isimlerinden hemşerimiz hayırsever iş adamı Mehmet Tiryaki ve TİRSAN A.Ş.’nin yöneticileri Kazcıoğlu Otomotiv tesislerine hayran kaldılar.
Simav’ın otomotiv yedek parça ticaretinde uzun yıllar hizmet verdikten sonra mesleği bırakan ve bir süredir rahatsızlığına bağlı olarak evinde tedavi gören Mustafa Tiryaki’nin vefatı nedeniyle Simav’a gelen hayırsever iş adamı Mehmet Tiryaki, amcası merhum Mustafa Tiryaki’nin defin işlemlerinin ardından İzmir’e dönüşünde TİRSAN A.Ş.’nin yöneticileri ve Tiryaki Ailesinin fertleriyle birlikte Kazcıoğlu Otomotiv tesislerine ziyarette bulundu.
Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yanı sıra Kazcıoğlu Otomotiv’in Genel Müdürü olan Şeref Kazcıoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Şener Kazcıoğlu ve Üretim Sorumlusu İzzet Muştu tarafından karşılanan Tiryaki Ailesi ve TİRSAN yöneticileri Kazcıoğlu Otomotiv’in tüm birimlerinde incelemede bulundular.
TİRSAN’ın sahibi iş adamı hemşerimiz Mehmet Tiryaki, kısa sürede hem üretim, hem istihdam ve hem de büyüme açısından kayda değer bir gelişim gösteren Kazcıoğlu Otomotiv’in içinde bulunduğu sektörün yıldızlarından birisi haline gelmesinden mutlu olduğunu belirttiği ziyarette, “Depremden sonra Simav’a geldiğimde ziyaret ettiğim Kazcıoğlu Otomotiv’in hızlı bir büyüme göstermesi, gelecekle ilgili yaptığı planlarını düzenli olarak hayata geçirmesi, sek-törden birisi ya da bir Simavlı olarak beni gerçekten gurur-landırdı. Bu nedenle başta Şeref Kazcıoğlu olmak üzere diğer tüm Kazcıoğlu fertlerini ve taşın al-tına ellerini koyan tüm hemşerile-rimi kutluyorum” dedi.
Türkiye’de özellikle sanayi sektörünün belirli merkezlerde yoğunlaştığını, organize sanayi bölgelerinin, limanların, tren yolları , hava alanları hatta önemli karayollarının geçtiği noktaların sektör yatırımlarıyla hammadde gelişi, üretim çıkışıaçısından olmazsa olmazlardan olduğuna da dikkat çeken Mehmet Tiryaki, “Yatırım alanında ‘Alman Modeli’ olarak adlandırılan, başladığı, doğduğu yerde büyüyen, gelişen, hem bulunduğu yere ekonomik katkı sağlaması yanında istihdam da sunan tesisler Türkiye’de çok az. Bu modelin örnek gösterilebilecek en güzel örneği olarak Kazcıoğlu Otomotiv’i gerçekten çok başarılı buluyorum. Doğduğum bu şehre önemli değerler kazandırdığı, kattığı için de ayrıca yürekten kutluyorum” ifadesinde bulundu.
Kazcıoğlu Otomotiv adına konuşan Genel Müdür Şeref Kazcıoğlu ise, “Aynı sektörde yer aldıkları TİRSAN A.Ş.’nin uluslar arası başarılara imza atmış, Ticaret ve Sanayi Odaları alanında başarılı yöneticilikleriyle adeta bir öğretici olmuş ağabeyimiz, Sayın Mehmet Tiryaki ve çalışma arkadaşları olarak TİRSAN’ın değerli yöneticilerini tesislerimizde görmek bizin için çok önemli. Kazcıoğlu Ailesi olarak bizler her ne kadar ‘nereden başlayıp nereye geldik ve nereye gidiyoruz’ sorularını hep kendimize sorsak da değerli konuklarımızın otomotiv sektörümüzdeki yolculuğumuza şahit olmaları, özellikle Sayın Tiryaki’nin bizleri çok iyi tanıması bugünkü Kazcıoğlu Otomotiv’in doğru bir yol çizgisini sürdürdüğünü ifade etmesi, bizler kadar Simav için de çok önemli” dedi.
Simav’da üretim tesisi kurmanın, geliştirmenin hatta büyümenin zorluklarını hep yaşadıklarını, zaman zaman yaşamaya da devam ettiklerini sözlerine ekleyen Kazcıoğlu, “Kazcıoğlu Ailesinin fertleri olarak bizler bir yola baş koyduk. Adını şerefle taşıdığımız Halil İbrahim Kazcıoğlu’nun, bu tesislerin kuruluşunda büyük emekleri olan merhum ağabeyimiz Şerafettin Kazcıoğlu ve annemiz Raife Kazcıoğlu’nun adını yaşatmak, bunu yaparken de Simav’ımıza, evine ekmek götürmek isteyen teknik elemanlara iş ve aş olmak boynumuzun borcudur. Bizler tüm Kazcıoğlu Ailesi olarak bu borcu ödemenin gayretindeyiz. Tesislerimize yaptığınız ziyaretten dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET
MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET

22 Ağustos 2021 tarihinde Trabzon Köprübaşı’nda düzenlenen Türkiye Dağ Koşuları Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Türkiye

PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU
PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’de mücadele eden Şeref Koleji Voleybol Kulübünün düzenlediği Voleybol Turnuvası tamamlandı. Edinilen

ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI
ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI

Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Parlak, şehrin günlük temizliğinin en önemli unsurunun çöplerin araçlarla şehir dışındaki çöp