Ülkü Ocakları Simav Şube Başkanı Efe: “DANIŞTAY’IN ANDIMIZ KARARINI DESTEKLİYORUZ”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » Ülkü Ocakları Simav Şube Başkanı Efe: “DANIŞTAY’IN ANDIMIZ KARARINI DESTEKLİYORUZ”
Paylaş
Tarih : 24 Ekim 2018 - 12:05

Simav Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Eray Efe, Danıştay tarafından yeniden okullarda Andımızın okunmasının önü açıldığını belirterek kararı desteklediklerini bildirdi.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Eray Efe’nin gazetemize yaptığı yazılı basın açıklaması aynen şöyle;
“Türk milletine mensubiyeti şereflerin en büyüğü sayan kıymetli Simavlı hemşerilerim.
2013 yılında Amerikancı zihniyetin bir ürünü olan çözüm sürecine feda edilen ANDIMIZ’ın Danıştay’ın kararıyla yeniden okullarımızda okutulmasının önü açılmıştır. Andımız kaldırıldığında büyük alkış tutan Pkk’lı Amerikancı ve Fetöcü kafalar, andımızın yargı kararıyla geri gelmesinden sonra bu gün de seslerini en yüksek perdeden duyurmaktadırlar.
Bizler yedi yaşında, ayazda, “Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun” derken son derece ciddiydik. Bu sözlerle ant içen bu nesil; Afrin’de, El Bab’da, Sur’da, Cizre’de, Kızıltepe’de canlarını Türk varlığına gözlerini kırpmadan armağan etmişlerdir.
Bizler hiçbir zaman “Ne Mutlu Türküm Diyene !” derken Çanakkale’de can veren Arap’ı, Çerkez’i, Laz’ı yok saymadık. Ne Mutlu Türküm Diyene derken mermilerin üstüne koşan Kürt Fethi Sekin’i yok saymadık. Şırnak’ta vatan olan Şehit Korucu Abdurrahman Avcı’yı unutmadık.
Andımıza, bazı İslami gerekçelerle karşı çıkanlara da diyoruz ki; Türk’e olan düşmanlığınızı yüce İslam ile gölgelemeye kalkmayın. Türklük bedenimiz ise İslam ruhumuzdur. Türklük bilinci İslam ruhu ile birleşmiyorsa, birbirine düşman oluyorsa, beraber gömelim o ruhsuz cesede dönmüş bedenleri.
Yurdumuzu her şeyden çok sevmek mi zorunuza gitti? Yoksa ilerlemek, muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı mı istemiyorsunuz? Ne o doğruluktan mı vazgeçtiniz, çalışkanlıktan mı? Küçüklere olan şefkatiniz mi bitti, büyüklere olan saygınız mı?
Bu durumu siyaset malzemesi yapmayalım. Andımızı geleceğin milliyetçi, vatansever gençlerine bir hedef, bir ülkü belirlemek amacıyla bu şuurla okutalım.
Biz ne andımız kaldırıldığında Türklüğümüzden vazgeçtik ne de mahkeme kararıyla Türk olduk. Başbuğ Atatürk’ün izinden andımız kaldırılınca ayrılmadık. İçtiğimiz ant okullarda okutulmadı lakin ülkücü yüreklerde varlığını daima muhafaza etti. Hangi siyasi ve dünya görüşünden olursa olsun Türk’e düşmanlık beslemiyorsa Andımızın okutulmasından rahatsızlık duyacağını düşünmüyorum. Velev ki halen rahatsızlık duyuyorsa gölge etmesin, Andımızdaki mana ve ruha sadık nesiller yetiştirilmesine engel olmasın. Büyük ülkülere ulaşmak için küçük yaştan ant içmek gerekir. Geleceğin Büyük Türkiye’si için Atatürk’ün açtığı yolda durmadan yürüyeceğiz. Buna hiçbir iç ve dış güç engel olamayacaktır. Varlığımız Türk Varlığına Armağan Olsun. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!.” *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI
HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığınca 09.12.2016 tarihinden itibaren Mesleki Eğitim Merkezleri örgün ve zorunlu eğitim kapsamına alınmasıyla Mesleki

ŞEREF KOLEJİNİN KONUKLARI “PAZARLAR PROTOKOLÜ”
ŞEREF KOLEJİNİN KONUKLARI “PAZARLAR PROTOKOLÜ”

Simav’ın eğitim dünyasında her geçen yıl yıldızı parlayan Özel Şeref Koleji, başarıları kadar okulda uygulanan eğitim ve öğretim

RİSKLİ ÇALIŞMA ENERJİ KESİLMEDEN YAPILDI
RİSKLİ ÇALIŞMA ENERJİ KESİLMEDEN YAPILDI

Demirci- Simav ve Simav-Gediz elektrik enerji hatları uzman ekipler tarafından enerji kesilmeden başarıyla yapıldı. Konu hakkında açıklamada