ÜLKÜ OCAKLARINDAN EĞİTİM HİZMETİ; “BİLGİ OCAKTA”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ÜLKÜ OCAKLARINDAN EĞİTİM HİZMETİ; “BİLGİ OCAKTA”
Paylaş
Tarih : 10 Aralık 2020 - 12:17

Simav Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Köse, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan “Çevrimiçi Eğitim Modülü”nü tanıttı.

Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu olan (www.bilgiocakta.com) ve kısa zaman içerisinde tüm Türk Gençliğinin beğenisini kazanan Bilgi Ocakta sitesinden bahseden Köse, “Bilgi Ocakta, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan; başta Türk gençliği olmak üzere milletimizin tüm fertlerinin kullanımına tamamen ücretsiz olarak sunulmuş̧ bir eğitim programıdır” dedi.

Köse, “Bilgi Ocakta; öğretirken eğlendiren, eğlen-dirirken düşündüren, düşündürdükçe geliştiren içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedefler. Okul çağındaki gençlerimizin derslerine yardımcı, her yaştan bireylerin aradığını bulabileceği, bilgi yarış-masından, test çözümlerine, sıra dışı bilgilerden, tarihte bugün neler olduğuna dair her türlü bilginin kaynağı bilgi ocakta da mevcuttur.

Çevrimiçi Eğitim Modülünde

 Liseye Hazırlık,  Üniversiteye Hazırlık,  KPSS,  ALES testleri yer almaktadır.

İlerleyen süreçlerde bunlara TUS ve YÖK-DİL gibi ÖSYM’nin yaptığı diğer dersler de ekleneceği ifade edilmektedir.

Ayrıca bilgi ocakta da her gün düzenlenen bilgi yarışmaları mevcuttur.

Genel Kültür,  Tarih,  Coğrafya,  Kültür – Sanat, Müzik, Spor, Edebiyat,  Sinema, Dergiler kategorileri yer almaktadır.

Bu kategoriler içerisinde bulunan binlerce soruyla hazırlanan bilgi yarışması Türk gençliğinin genel kültürünün arttırılması; bilgi dağarcığının geliştirilmesi, ilgi alanlarının tespiti ve bu alanlarda belli düzeyde yeterliliğe ulaşılması hedeflenmektedir. Soru içerikleri; Türk gençliğinin milli benlik bilinci ve manevi değerleri yönünden gelişmesine katkıda bulunacak nitelikte hazırlanmıştır. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarda hazırlanan puan tabloları ile kullanıcılar arasında rekabet ortamı sağlanması; bu sayede ilerleme kaydedilmesi hedeflenmektedir.

Bilgi Ocakta dijital eğitim platformunda çocuklarımız için hazırladığımız eğlendirirken eğiten oyunlar, çocuklarımızın pedagojik gelişimlerine katkıda bulunacaktır. Dört işlem becerisinin geliştirilmesini hedefleyen matematik etkinlikleri, çocuklariçin boyama, ülkemiz ve dünyanıniçindebulunduğu Covid-19 Salgını ve salgından korunma yolları ile ilgili bilgileri eğlendirirkenöğreten “SüperZekâ” oyunu ile çocuklarımız, boş vakitlerini en iyi şekildedeğerlendirecektir.

Sıra dışı Bilgiler kategorisinde ise farklı ve özgün konularda hazırlanan, şaşırtırkenöğreten, kullanıcıda merak duygusunu uyandıran kısa bilgiler ile TürkGençliğinin genel kültürünün gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

Tarihte Bugün kategorisinde kullanıcıların tarihte, o güngerçekleşmiş̧ önemli ve ilginç̧ olayları, yapılan buluşları ve “tarihte ilk olma” özelliği taşıyan önemli gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekleri kısa içerikler yer almaktadır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dergisi’nin farklı sayılarına ait yayın içerikleri de Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından farklı tarihlerde ve özgün konularda düzenlenmiş̧ seminerlerimizin notları da tüm milletimizin hizmetine ve bilgisine sunulmak üzere Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır.

Birçok alanda öncü olduğu gibi eğitimde de öncü olan Ülkü Ocaklarının projelerini takipte kalın ve her hafta düzenlenen ödüllü yarışmalarımızda rekabete ortak olun!” diye konuştu *Zekeriya Türkel

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

JANDARMADAN BAŞARILI OPERASYON
JANDARMADAN BAŞARILI OPERASYON

Simav’da esrar kullanmak ve tarihi eser kaçaklığı yapmak sucundan iki kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Simav İlçe Jandarma

BİÇER; “KONUŞAN SİMAV, ÖZLEMİMDİ”
BİÇER; “KONUŞAN SİMAV, ÖZLEMİMDİ”

Belediye Başkanı Adil Biçer, düzenli olarak gerçekleştirdiği vatandaş ve esnaf ziyaretlerinden birisini daha geride bıraktı. Çalışma

KYK YURDUNDA KAYIT HAREKETLİLİĞİ
KYK YURDUNDA KAYIT HAREKETLİLİĞİ

Eğitim ve öğretim döneminin ilk 3 haftası Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda geride kalırken, YÖK’e bağlı eğitim