ÜLKÜCÜLER ALİ KINIK KONSERİNDE BULUŞTU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ÜLKÜCÜLER ALİ KINIK KONSERİNDE BULUŞTU
Paylaş
Tarih : 11 Mart 2019 - 12:30

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Simav Şubesinin düzenlediği “Ülküde Birlik” gecesinde konsere katılanlar Ali Kınık konseri ile coştu.
Belediye Yeni Düğün Salonu’ndadüzenlenen konsere Kütahya Ülkü Ocakları Şube Başkanı Serdar Akkoç, MHP Simav Belediye Başkan Adayı Eray Efe, MHP Simav İlçe Başkanı Nedim Demir, Türk Eğitim-Sen Kütahya İl Temsilcisi Erdoğan Aktaş, MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Çitgöl Belediye Başkanı Yüksel Ünal, ülkücü gençlik, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gecenin açılış konuşmasını Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Simav Şubesi Başkanı Mustafa Köse yaptı.
Köse açılış konuşmasında, “Bu gece de görüldüğü üzere, Ülkü Ocakları düzenlemiş olduğu bu faaliyet ile birleştirici vasfını bir kez daha ortaya koymuştur.Ülkü Ocakları yalnızca bulunduğu bölgenin değil, bütün vatanın, hatta Tuna’dan Altaylar’a, Adriyatik’ten Çin’e ve hatta üzerinde güneş batmayan Allah davası mensubu tüm Türk İslam Ülkücülerinin buluştuğu, aynı duygu düşüncelerle kalplerinin bir çarptığı kutlu bir dergâhtır.
Bizler, Ülkü Ocakları olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in açtığı yolda Bilge Liderimizin önderliğinde, Ülkü Ocaklarının gerçek misyon ve vizyonu çerçevesinde, “halka hizmet Hakka hizmettir” anlayışıyla genç nesillerimizi, fikren,ilmen ve manen donatarak; geleceğin Büyük Türkiye’sine hazırlıyoruz.
Her biri sizler için değerli ve Türk devletinin geleceğinin teminatı olan evlatlarınızı, Yüce Allah’ın bizlere birer emaneti olarak görüyor ve onların İ’la-yı kelimetullah çizgisinde dünyaya yön veren sancak beyleri kalitesinde yetişmeleri için çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz.
Değerli Dava arkadaşlarım,Bizler ülkü ocaklılar gücümüzü, sizin destek ve dualarınızla günden güne büyüyen her zaman gurur duyduğumuz, kutsal mekânımız ocağımızdan alıyoruz.
Bizim ocağımız:
Bilge Kağanın, Metehan’ın ve Kürşad’ın otağı, Alparslan’ın kapıyı aralayışı,Şeyh Edebali’nin ve Akşemsetin’in duası,Fatih’in İstanbul’u fethi,Kanuni Sultan Süleyman’ın hâkimiyeti, Mustafa Kemal’in İstiklali, Nihal Atsızın Türklüğü, Galip Erdem’in çilesi, Tabutluklara dar gelen Başbuğumuzun çağrısı, Ülkü erlerinin Hak Teâlâ ya yürüyüşüdür.
Değerli dava arkadaşlarım.
Eğer, önümüzdeki dönemlerde ülkemiz ve camiamız adına bir başarı sağlanacaksa bunun bir olmaktan, diri olmaktan,beraber olmaktan geçtiğine inanıyoruz. Teşkilatlarımızın her bir ferdinin üzerine, başarıya gidecek olan bu kutlu yolda mutlaka bir görev düşecektir. Kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakmalıyız. Çünkü üzerimizde, kökü dışarıda, ucu ve uzantıları içeride olan; sinsi, tehlikeli oyunlar oynanmaktadır. Bu sinsi oyunlara karşı her zaman dik durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Bu süreçte dualarınız bizlere kalkan olacaktır.Dualarınızı ve desteklerinizi bizden eksik etmeyiniz.
Konuşmamın sonuna gelirken Belediye Başkanlığına talip olan tüm Gönültaşlarıma başarılar diliyorum. Bilinmelidir ki ülkücü hareket, hedefleriyle, ilkeleriyle, yetişmiş kadrolarıyla ve tertemiz idealleriyle milletimize hizmet etmeye hazırdır, kararlıdır. Yolumuz Allah yoludur, Yolumuz millet yoludur, Yolumuz Başbuğun yoludur. Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez.Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.
Daha sonra kürsüye çıkan Kütahya Ülkü Ocakları Şube Başkanı Serdar Akkoç, selamlama konuşması yaptıktan sonra sahneye Milliyetçi Hareket Partisi Simav ve belde Belediye Başkanı adaylarını çağırdı.31 Mart Mahalli İdareler yerel seçimlerinde MHP’den aday olanlar salonu dolduran kalabalığa tanıtıldı.
Daha sonra sahneye çıkan Ali Kınık seslendirdiği şarkılar ile izleyenleri coşturdu.Kınık’ın seslendiği müzikler ile salonu dolduran ülkücü gençler sıklıkla “Simav ovası bozkurtların yuvası” şeklinde sloganlar attı. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI
HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığınca 09.12.2016 tarihinden itibaren Mesleki Eğitim Merkezleri örgün ve zorunlu eğitim kapsamına alınmasıyla Mesleki

ŞEREF KOLEJİNİN KONUKLARI “PAZARLAR PROTOKOLÜ”
ŞEREF KOLEJİNİN KONUKLARI “PAZARLAR PROTOKOLÜ”

Simav’ın eğitim dünyasında her geçen yıl yıldızı parlayan Özel Şeref Koleji, başarıları kadar okulda uygulanan eğitim ve öğretim

RİSKLİ ÇALIŞMA ENERJİ KESİLMEDEN YAPILDI
RİSKLİ ÇALIŞMA ENERJİ KESİLMEDEN YAPILDI

Demirci- Simav ve Simav-Gediz elektrik enerji hatları uzman ekipler tarafından enerji kesilmeden başarıyla yapıldı. Konu hakkında açıklamada