ÜLKÜCÜLER ALİ KINIK KONSERİNDE BULUŞTU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ÜLKÜCÜLER ALİ KINIK KONSERİNDE BULUŞTU
Paylaş
Tarih : 11 Mart 2019 - 12:30

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Simav Şubesinin düzenlediği “Ülküde Birlik” gecesinde konsere katılanlar Ali Kınık konseri ile coştu.
Belediye Yeni Düğün Salonu’ndadüzenlenen konsere Kütahya Ülkü Ocakları Şube Başkanı Serdar Akkoç, MHP Simav Belediye Başkan Adayı Eray Efe, MHP Simav İlçe Başkanı Nedim Demir, Türk Eğitim-Sen Kütahya İl Temsilcisi Erdoğan Aktaş, MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Çitgöl Belediye Başkanı Yüksel Ünal, ülkücü gençlik, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gecenin açılış konuşmasını Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Simav Şubesi Başkanı Mustafa Köse yaptı.
Köse açılış konuşmasında, “Bu gece de görüldüğü üzere, Ülkü Ocakları düzenlemiş olduğu bu faaliyet ile birleştirici vasfını bir kez daha ortaya koymuştur.Ülkü Ocakları yalnızca bulunduğu bölgenin değil, bütün vatanın, hatta Tuna’dan Altaylar’a, Adriyatik’ten Çin’e ve hatta üzerinde güneş batmayan Allah davası mensubu tüm Türk İslam Ülkücülerinin buluştuğu, aynı duygu düşüncelerle kalplerinin bir çarptığı kutlu bir dergâhtır.
Bizler, Ülkü Ocakları olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in açtığı yolda Bilge Liderimizin önderliğinde, Ülkü Ocaklarının gerçek misyon ve vizyonu çerçevesinde, “halka hizmet Hakka hizmettir” anlayışıyla genç nesillerimizi, fikren,ilmen ve manen donatarak; geleceğin Büyük Türkiye’sine hazırlıyoruz.
Her biri sizler için değerli ve Türk devletinin geleceğinin teminatı olan evlatlarınızı, Yüce Allah’ın bizlere birer emaneti olarak görüyor ve onların İ’la-yı kelimetullah çizgisinde dünyaya yön veren sancak beyleri kalitesinde yetişmeleri için çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz.
Değerli Dava arkadaşlarım,Bizler ülkü ocaklılar gücümüzü, sizin destek ve dualarınızla günden güne büyüyen her zaman gurur duyduğumuz, kutsal mekânımız ocağımızdan alıyoruz.
Bizim ocağımız:
Bilge Kağanın, Metehan’ın ve Kürşad’ın otağı, Alparslan’ın kapıyı aralayışı,Şeyh Edebali’nin ve Akşemsetin’in duası,Fatih’in İstanbul’u fethi,Kanuni Sultan Süleyman’ın hâkimiyeti, Mustafa Kemal’in İstiklali, Nihal Atsızın Türklüğü, Galip Erdem’in çilesi, Tabutluklara dar gelen Başbuğumuzun çağrısı, Ülkü erlerinin Hak Teâlâ ya yürüyüşüdür.
Değerli dava arkadaşlarım.
Eğer, önümüzdeki dönemlerde ülkemiz ve camiamız adına bir başarı sağlanacaksa bunun bir olmaktan, diri olmaktan,beraber olmaktan geçtiğine inanıyoruz. Teşkilatlarımızın her bir ferdinin üzerine, başarıya gidecek olan bu kutlu yolda mutlaka bir görev düşecektir. Kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakmalıyız. Çünkü üzerimizde, kökü dışarıda, ucu ve uzantıları içeride olan; sinsi, tehlikeli oyunlar oynanmaktadır. Bu sinsi oyunlara karşı her zaman dik durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Bu süreçte dualarınız bizlere kalkan olacaktır.Dualarınızı ve desteklerinizi bizden eksik etmeyiniz.
Konuşmamın sonuna gelirken Belediye Başkanlığına talip olan tüm Gönültaşlarıma başarılar diliyorum. Bilinmelidir ki ülkücü hareket, hedefleriyle, ilkeleriyle, yetişmiş kadrolarıyla ve tertemiz idealleriyle milletimize hizmet etmeye hazırdır, kararlıdır. Yolumuz Allah yoludur, Yolumuz millet yoludur, Yolumuz Başbuğun yoludur. Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez.Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.
Daha sonra kürsüye çıkan Kütahya Ülkü Ocakları Şube Başkanı Serdar Akkoç, selamlama konuşması yaptıktan sonra sahneye Milliyetçi Hareket Partisi Simav ve belde Belediye Başkanı adaylarını çağırdı.31 Mart Mahalli İdareler yerel seçimlerinde MHP’den aday olanlar salonu dolduran kalabalığa tanıtıldı.
Daha sonra sahneye çıkan Ali Kınık seslendirdiği şarkılar ile izleyenleri coşturdu.Kınık’ın seslendiği müzikler ile salonu dolduran ülkücü gençler sıklıkla “Simav ovası bozkurtların yuvası” şeklinde sloganlar attı. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle