VALİ TORAMAN SİMAV’DA 4 AÇILIŞ YAPTI, MUHTARLARLA BULUŞTU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » VALİ TORAMAN SİMAV’DA 4 AÇILIŞ YAPTI, MUHTARLARLA BULUŞTU
Paylaş
Tarih : 04 Mart 2020 - 12:51

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, inceleme, açılış ve muhtarlar
toplantısıyla ilgili olarak Simav’a geldi. Vali Toraman, Simav Özel İdare
Müdürlüğü’ne ait İlçe Özel İdare Bakım Evi’nin, Yusuf Koyuncuoğlu
İlkokulundaki Simavlı Şehit İstikam Uzman Onbaşı Ali Yılmaz’ın adını
taşıyan Z-Kütüphane’nin açılışı, Simav Müftülüğü’ne bağlı Diyanet
Gençlik Merkezinin hizmete sunulması, Simav merkez, 6 belde ve
83 köyün muhtarlarıyla buluşma ve son olarak da Simav’a 50 kilometre
uzaklıktaki Güzelyurt’ta (Dağardı) Naşa Jandarma Karakol Komutanlığı’na bağlı Jandarma Gözlem Noktasının açılışını gerçekleştirdi. Birkaç haftadır Simav’a yapacağı ziyaretle ilgili olarak beklenen Kütahya Valisi Dr.Ömer Toraman, önceki gün Simav’ın girişindeki İlçe Özel İdare Müdürlüğü’ne bağlı Bakım Evinin açılışını gerçekleştirdi. Vali Toraman’a; İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Özel İdare Müdürü Murat Koyak, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, DSİ Kütahya Şube Müdürü Murat Gül, Türk Telekom İl Müdürü Fatih Özgül ve Simav’dan da Kaymakam Türker Çağatay Halim, Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, Simav İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Matar, Simav Emniyet Müdürü Aytaç Ayhan, AK Parti İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, Simav İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, Simav Müftüsü Muhammed Aydın, Osmangazi Elektrik’ten dağıtım müdürü Semra Akın ile aynı kurumun Simav’daki işletme arıza bakım sorumlusu Mümtaz Uygun ve İl Genel Meclisinin Simavlı üyeleri eşlik etti.
İlçe Özel İdare Müdürlüğü’ne ait 16 aracın ve 24 personelin yer aldığı 351 bin TL’ye mal olan Bakım Evinin açılışını Kütahya ve Simav protokolüyle birlikte yapan Vali Toraman daha sonra ilçe merkezindeki Yusuf Koyuncuoğlu İlkokulunda bir sınıfta oluşturulan Z Kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.
Bu okuldan ilköğretim okulu olarak hizmet verdiği 2010 yılında mezun olup Türk Silahlı Kuvvetlerine İstikam Uzman Onbaşı olarak katıldıktan sonra Iğdır iline bağlı Aralık ilçesinde görev yaparken 1 Haziran 2019 tarihinde bölücü terör örgütüyle girişilen mücadelede şehit olan Ali Yılmaz’ın adını taşıyan Z Kütüphanede İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’ten bilgi alıp kütüphanedeki öğrencilerle karşılıklı diyaloga giren vali Toraman,
Şehit İstikam Uzman Onbaşı Ali Yılmaz’ın Ailesiyle de yakından ilgilendi. Onlara tekrar başsağlığı dileğini ileten vali Toraman, onların devletten istediklerinin olup olmadığını, şehit oğullarının adını taşıyan Kütüphane hakkında düşüncelerini sordu. Şehidin dedesi Ali Yılmaz’ın gözyaşlarına hakim olamadığı, şehit babası Yener Yılmaz, annesi Gülcan Yılmaz ve kız kardeşi Ünzile Yılmaz’ın da hüzünlü olduğu görülürken şehit annesi vali Toraman’dan oğlunun isminin bir okula verilmesini istedi. Bunun üzerine konuşan vali Toraman ise konuyla ilgileneceğini ve bu konuda belirli bir prosedür olduğunu bildirdi.
Yusuf Koyuncuoğlu İlkokulunda dördüncü sınıf şubelerinden birisine girerek öğrencilerle sohbet eden, İl MEM Başyiğit, İlçe MEM Mehmet Şirikçi ve okul müdürü Haşim Yiğit ile karşılıklı diyaloglara giren vali Toraman daha sonra şehir merkezinde ikamet eden, vatani görevini yaparken PKK terörüyle mücadelede mayın patlaması sonucu bir gözünü kaybeden evli ve 3 çocuk babası Gazi Hüseyin Ümit’i evinde ziyaret ederek gaziye ve ailesine sağlıklı ve mutlu günler temennisinde bulundu.
Kütahya Valisi Toraman günün üçüncü açılışını ise Simav Müftülüğü’nün Orman İşletme Müdürlüğü karşısındaki Ece Sultan Kur’an Kursu binasında hazırlanan Diyanet Gençlik Merkezinin açılışına katıldı.
Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Kaymakam Türker Çağatay Halim, Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, Simav Müftüsü Muhammed Aydın ve Müftülük çalışanlarıyla öğrencilerin katıldığı açılışın ardından Vali Toraman Eynal Kaplıcaları Firuze Salonunda Simav merkez, 6 belde ve 83 köyde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.
Kütahya’dan gelen resmi daire müdürleriyle Simav’dan katılan birçok resmi daire ilçe müdürünün hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmasını ise vali Toraman yaptı. Türkiye’nin son haftalarda çok hassas günler yaşadığını, İdlib bölgesinde 34 Mehmetçiğin Suriye rejimi tarafından haince şehit edilmesiyle başlatılan Bahar Kalkanı Harekatının büyük bir başarıyla sürdürüldüğünü kaydeden vali Toraman, “Bu hain saldırıda 34 şehitten birisi ve 2 gazisi Kütahya’mızdandır. Şehidimize tüm şehitlerimize dilediğimiz gibi Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı ve sabır, gazilerimize de şifa diliyorum. Hepiniz de kabul edersiniz ki Suriye sınır bölgemizin terörden arındırılması bugünden yarına bitecek bir durum değildir. Türkiye’miz coğrafi açıdan güzel olduğu kadar dünyadaki yer aldığı bölge açısından da tüm kötü gözlerin odak noktasında. Yani bütün gözler üstümüzde. Onun için her zamankinden daha dikkatli olmak, her zamankinden daha fazla dayanışma göstermek zorundayız” dedi.
Simav’da gerçekleştirdikleri “Muhtarlar Toplantısı”nda özellikle muhtarlardan gelecek şikayet, eleştiri ve isteklere açık olduğunu, muhtarlardan gelecek isteklerin yerine getirilmesi, dikkate alınması hatta kayda geçmesi noktasında önem arz ettiğini belirten Toraman, “Muhtarlarımızdan gelecek isteklerle ilgili olarak il ve ilçe resmi daire müdürlerimiz de ortaya konan konularla ilgili olarak burada açıklamalarda bulunabilecekler” şeklinde konuştu.
Daha sonra Simav Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Simav 4 Eylül Mahallesi Muhtarı Hidayet Şahin meslektaşlarından sorumluluk alanlarıyla ilgili kendisine ilettiği istekleri vali Toraman’a tek tek açıkladı. Simav merkez, 6 belde ve 83 köyü bulunan Simav’ın muhtarlıklarınca ortaya konan istek ve bazı eleştiriler ise ilgili kurum amirleri tarafından yerinde cevaplandırıldı. Muhtarların ortak isteklerinin en önemlileri ise eskiyen elektrik hatları, rüzgarlı ve yağışlı havalarda elektrik kesintileri, sabit telefonlarda yaşanan hat arızaları, kullanılmayan sabit telefonların aboneliklerinin iptali, bazı bölgelerde çekmeyen mobil telefon görüşmeleri, yapılması istenen yeni köy yolları, yol tamiratları ve içme suyu alanında yaşanan sıkıntılar, gölet istekleri, Simav depreminde yara alan ve ağır hasar konumundaki köylerde bulunan konutların henüz tamamının yıkılmadığı, köylerin alt yapı sorunlarının tespiti ve giderilmesi konusunda İl Özel İdaresine mühendis alınarak hizmet vermesi, sağlık alanında da bazı yerlerde eksikliği hissedilen köy ebesinin olmaması ortaya konulan önemli konu başlıkları oldu.
Eynal’daki Muhtarlar Toplantısının ardından vali Toraman günün son açılışını yapmak üzere beraberindeki bazı Kütahya il müdür ve amirleriyle ilçe merkezine 45 kilometre uzaktaki Güzelyurt (Dağardı) köyüne geldi. Naşa Jandarma Karakolu tarafından kullanılması planlanan, Simav Kaymakamlığı tarafından kurulan Jandarma Gözlem Noktası vali Toraman, Kütahya, Simav protokolü ve Güzelyurt halkıyla birlikte kurdele kesiminin ardından hizmete sunuldu.
Güzelyurt’taki mobesa kameralarıyla destekli Jandarma Gözlem Noktasında her türlü aracın geliş ve gidişleri kontrol altında tutulacağı, bölgedeki vatandaşların asayiş, güvenlik işleri yanı sıra adli yazışmalarla ilgili hizmet verileceği öğrenildi. *Haber: Zekeriya Türkel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle