VALİ TORAMAN’DAN BAŞKANA BAŞARI DİLEĞİ

Ana Sayfa » Genel » VALİ TORAMAN’DAN BAŞKANA BAŞARI DİLEĞİ
Paylaş
Tarih : 17 Kasım 2018 - 9:36

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, ilk kez geldiği Simav’da Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ı,
Kaymakam Türker Çağatay Halim ve İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz ile birlikte makamında ziyaret ederek, tarih ve kültür şehri Kütahya’nın Simav ilçesinde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Belediye Zabıta Müdürlüğü ile diğer müdürlüklerin, AK Parti Simav İlçe Başkanı Av. Adil Biçer ile Belediye Meclis üyelerinin kapıda karşıladığı Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, birim müdürleri ve meclis üyeleriyle tek tek tanıştı.
Mütevazı bir şekilde çıktığı başkanlık katında Simav Belediyesinde geçmişten günümüze görev yapan belediye başkanlarının fotoğraflarının bulunduğu panoyla ilgili sorular yönelten Vali Toraman’a yanıtlar Başkan Özkan tarafından verildi. Daha sonra başkanlık makamına giren Vali Toraman’a başkan Özkan tarafından Simav, Eynal ve Belediyeyle ilgili brifing verildi.
Simav Belediyesinde son 4,5 yıl içinde yapılan ve devam eden yatırımlarla hizmetlerden söz eden, açıklamalarında Eynal Kaplıcalarına ayrı bir yer ayıran başkan Özkan, termal, doğa, kültür şehri Simav’ın Kütahya’nın en uzak ilçesi olduğuna dikkat çekti.
Yapılan çalışmalarla ilgili olarak yayınlanan kitap ve dergilerden söz eden, Simav’ın geçmiş tarihiyle ilgili olarak araştırmacı ve eğitimci yazar Ahmet Demircan’ın 3 kitabı ile tarihçi İlyas Özdemir’in ‘Simav Nüfus Defteri – 1840’ adlı kitabın Simav Belediyesi tarafından kültür yayınları olarak bastırıldığını belirtip bu kitaplardan birer tanesini Vali Toraman’a takdimde bulunan Başkan Özkan, Eynal Kaplıcalarındaki sera bölgesiyle ilgili bilgiler aktardı.
Seralarda yetişen domateslerin 2017 yılında Türkiye Şampiyonu seçildiğini belirtmesi üzerine salonda bulunan Eynal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hakan Öztürk, seraların durumu, ürünler ve altın madalya kazanan Simav Eynal Domatesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Görüşmenin sonunda Belediye Anı Defterine duygu ve düşüncelerini aktararak Belediye Başkanı Özkan ile belediye birim yetkilileriyle tanışmaktan mutlu olduğunu ifade eden Vali Toraman, çalışkan ve üretken Simavlılarla Başkan Özkan ile çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum” dedi.
Vali Toraman ve beraberindekiler Belediye Hizmet Binası merdivenlerinde günün anısına toplu fotoğraf çekimine katılarak Şadırvanlar Caddesinden esnaflarla selamlaşıp tarihi şadırvanları inceleyerek Kiçir köyüne hareket etti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

5 ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAK
5 ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAK

Demiroğlu Bilim Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi Alacak Basın ilan kurumu resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre  2547 sayılı Yükseköğretim

9 ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAK
9 ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAK

Kayseri Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi Alacak Basın ilan kurumu resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre  657 sayılı Devlet Memurları

153 MESLEK PERSONELİ ALINACAK
153 MESLEK PERSONELİ ALINACAK

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 153 Meslek Personeli Alacak Basın ilan kurumu resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre Kurum