YANAN ORMAN ALANLARININ YEŞERMESİ İÇİN PANAYIR ESNAFINDAN 4800 TL DESTEK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » YANAN ORMAN ALANLARININ YEŞERMESİ İÇİN PANAYIR ESNAFINDAN 4800 TL DESTEK
Paylaş
Tarih : 11 Ağustos 2021 - 14:21

Simav Belediyesinin organizasyonunda geleneksel olarak yapılan Simav Turizm ve Ticaret Panayırı öncesi bir ilk yaşandı. Panayır alanında hazırlanan geçici esnaf dükkanları için yapılan kira ihalesine Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek katılan esnaflar, yanan ormanlarda yapılacak ağaçlandırma çalışmalarına para desteğinde bulundu.

88.Simav Turizm ve Ticaret Panayırı için yapılan yer kira ihalesinde esnaflara yönelik bir çağrıda bulunan Simav Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Halit Ulusoy, panayır tarihinde ilk kez bir bağış kutusu oluşturduklarını, sadece orman yangınları nedeniyle yapılacak ağaçlandırmalarda kullanılması amacıyla para toplamayı planladıklarını ifade etti. Ulusoy, yer kira ihalesine katılan esnafların ortaya konan bağış kutusuna gönüllerinden kopan miktarda bağış yapabileceklerini bildirdi.

600 dolayındaki iş yeri için ihaleye katılan panayır esnaflarının toplam 4 bin 800 TL bağışta bulunarak Simav Panayır tarihinde hem güncel hem de en önemli farkındalık oluşturduğu bildirildi. (Kemal Yalçın)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya