YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE İKRAM

Ana Sayfa » Simav Haberleri » YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE İKRAM
Paylaş
Tarih : 03 Ağustos 2018 - 12:33

Simav’da, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Yaz Kur’an Kurslarına katılan öğrencilere cami yönetimleri tarafından çeşitli ikramlar veriliyor.
Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl “Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi” sloganıyla 23 Haziran’da başlatılan Yaz Kur’an Kursları, 17 Ağustos’a kadar sürecek.Simav’da bu yıl 134’ü cami toplam 223 merkezde düzenlenen kurslara çocuklar büyük ilgi gösterdi.Kursa katılan çocuklar temel dini bilgileri öğrenirken, eğitimden artan kalan zamanı da hocalarının gözetiminde eğlenerek geçiriyor.
Sebze Pazarı yanındaki Yeni Camii ve Cumhuriyet Meydanındaki tarihi Nasuh Ağa Camii yöneticileri geçtiğimiz Çarşamba günü kurs sonunda çocuklara pizza ve dondurma ikram ettiler.
Pizza ikram edilen Yeni Cami’nin İmam Hatibi İbrahim Değmen, “Yaz Kur’an kurslarının sonuna yaklaşıyoruz. Birçok öğrencimiz Kur’an-ı Kerim okumaya geçti. Bizde ara ara bu ikramları yaparak öğrencilerimizin kurslarımıza daha severek gelmesini sağlıyoruz” dedi.
Yeni Camii müezzini İsmail Ak, “Bu yıl Yaz Kuran kurslarımıza ilgi yoğun oldu. Bizde öğrencilerimizi başarılarını ikramlarla destekliyoruz. Allah kabul etsin” diye konuştu.
Tarihi Nasuh Ağa Camii imam hatibi Harun Cangür, “Camimize gelen gençlerimiz kurslarda oldukça başarılılar. Bizde bu başarılarını çeşitli ikramlar ile destekliyoruz. Bu düşüncemizde de başarılı olduğumuzu gözlemliyoruz. Tüm gençlerimize afiyet olsun” dedi.
Kurslarda arkadaşlık duygularının da pekiştiğine işaret eden Nasuh Ağa Camii Müezzini Ahmet İzbu-dak ise, “Burada çocuklarımız aynı zamanda sosyal ve kültürel açıdan da eğitim görmüş oluyor, arka-daşlık duygusunu da pekiştiriyorlar” dedi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye