YENİ BAŞKAN BİÇER; “HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » YENİ BAŞKAN BİÇER; “HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”
Paylaş
Tarih : 01 Nisan 2019 - 12:23

Türkiye’de ilk yerel seçimlerin 1930 yılında yapılmasının ardından
tüm yerel seçimlerin en önemlisi olarak gösterilen ve önceki
gün yapılan Türkiye’nin 19.yerel seçimleri 57 milyon dolayında
seçmenin katılımı, ittifak adaylarının kıyasıya yarışıyla 30
büyükşehir, 51 il, 519 büyükşehir ilçesi, 403 ilçe, 386 belde olmak
üzere 1389 belediye başkanı seçimiyle gerçekleşti. Ayrıca
aralarında Simav da olmak üzere 32 bin 46’sı mahalle, 18 bin 190’ı köy olmak üzere toplam 50 bin 236 muhtar seçimiyle 23 bin 44 belediye, 1277 il
genel meclisi üyesinin seçimi de tamamlandı. 31 Mart Seçimlerine ‘Simav’ açısından bakıldığında Simav merkez ve 6 beldesinde açık ara AK Parti üstünlüğü görüldü. 6 beldeden 5’ini AK parti kazanırken birisini de Güney belediyesi olarak MHP kazandı.
Simav merkezde geçtiğimiz Çarşamba günü başlayıp Cumartesi günü sona eren belediye başkan adaylarının mitinglerine vatandaşların katılımı seçim sonuçları için ipucu verirken siyasi çevrelerce AK Parti adayı Av. Adil Biçer ile İYİ Parti Adayı İnş. Müh. Metin Karakuyu zirveye yakın isimler olarak tahmin edilmişti.
SEÇİM SÜRECİ..
Pazar günü sabah saat 08.00’de ilçe merkezindeki 18 mahallede toplam 66 sandıkta başlayan seçmenlerin oy kullanma işlemi YSK’nın duyurduğu gibi saat 17.00’de sonlandırılırken saat 19.00 sularında AK Parti adayı Av. Adil Biçer’in Belediye Başkanlığı seçimini kesin olmayan sonuçlara göre kazandığı AK Parti tarafından sosyal medya ve top atışlarıyla duyurulmaya başladı. İlçe Seçim Kurulu’nun basın kuruluşlarına kesin olmayan sonuçlara ilişkin bilgi paylaşımlarına bakıldığında Simav merkezde 18 bin 726 seçmenden 16 bin 297 seçmenin oy kullandığı, bunlardan 15 bin 607 oyun geçerli kabul edildiği ve 690 oyun da geçersiz olduğu ortaya çıktı. Bu duruma göre kesin olmayan sonuçlara göre; AK Parti (Adil Biçer) 6.977 oyla Simav Belediye Başkanlığını kazanırken onu sırasıyla İYİ Parti (Metin Karakuyu) 4 bin 688, MHP (Eray Efe) 2 bin 280, DP (Kasım Karahan) 982, CHP (Gülcan Bütün) 594, Saadet Partisi (Gökalp Özcengiz) 135, BTP (Halil Ceylan) 19 oyla takip etti.
MECLİS ÜYELERİ DE BELİRLENDİ..
Yapılan yerel seçimlerde 15 üyeli Simav Belediye Meclisinin yeni isimleri de kesin olmayan sonuçlara göre duyuruldu. Buna göre AK Parti’den sırasıyla Fatih Kalay, Mehmet Yücel, Orhan Akboğa, Şener Kazcıoğlu,
Ahmet Yaman, Hicret Karaman Kaymak, Recep Güleç, Abbas Biroğul, Yüksel Mazılı ve Ali Bal olmak üzere AK Partili toplam 10 meclis üyesi sandıklardan çıkan zarfların okunmasıyla ortaya çıkarken seçimlerin Simav’daki ikinci ismi İYİ Parti’den Halil İbrahim Kazcıoğlu, Şaban Örs, İsmail Bozyiğit ve Barış Özyurt, MHP’den de sadece Erdoğan Kılıç Simav Belediye Meclisine giren isimler oldu.
AKTAY VE ERGÜN’E KARATAŞ VE ŞİMŞEK KATILDI..
Yerel Seçimlere Simav’ın 4 meclis üyesi kontenjanı bulunan Kütahya İl Genel Meclisi Üyeliği için bakıldığında 4 üyenin de kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti’den seçildiği görüldü. Geride bıraktığımız dönem Simav belde ve köyleri adına önemli başarılara imza atan Kahraman Aktay ve Ali Osman Ergün yine seçilirken, İbrahim Karataş ve Ahmet Şimşek seçilerek Aktay ve Ergün’e katılan isimler oldu.
KAYMAKAM’DAN SEÇİM AÇIKLAMASI..
Yerel Seçimlerin yapıldığı Pazar günü bugüne kadar hiçbir seçimde yapılmayan Seçim Bilgilendirme Toplantısı Kaymakam Türker Çağatay Halim tarafından yapıldı. Yerel ve ulusal basın temsilcileriyle Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen Kaymakam Halim, seçimlerin sükunet ve güvenli bir şekilde devam ettiğini açıkladı.
AK PARTİ’DEN KUTLAMA, KULAT VE BİÇER’DEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI..
Seçim sonuçlarının kesin olmayan sonuçlar ve partilerin ilçe merkezlerine gelen bilgiler ışığında AK Parti adayı Adil Biçer’in seçimi kazanmasının belli olmasının ardından AK Partili vatandaşlar AK Parti’nin kışla Caddesindeki ilçe merkezine akın akın gelmeye başladılar. Burada parti yöneticilerinin halkı selamlaması, Yatsı ezanı ve namazının ardından saat 22.00’de Cumhuriyet Meydanına gelen AK Partili yöneticiler ve seçmenler, meydanda kendilerini bekleyen halkı selamladı. Platform üzerine çıkan AK Parti yöneticileri ve seçimin galibi Av. Adil Biçer partililerine ve vatandaşlara hitaben birer konuşma yaparak 1 Nisan’dan itibaren herkese hizmet vereceklerini dile getirirken Adil Biçer de sadece kendisine oy verenlerin değil herkesin belediye başkanı olacağını haykırdı.
BAŞKAN KULAT, “OMUZLARIMIZDAKİ YÜKÜN MANEVİ DEĞERİ ARTTI”..
Top atışları, havai fişek gösterileri ve yakılan meşaleler eşliğinde ilk konuşan AK Parti Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat oldu.
Cumhuriyet Meydanını dolduran halkı tekrar selamlayarak konuşmasına başlayan AK Parti Simav İlçe Başkanı Kulat, “Rabbime hamd ediyorum böyle dava arkadaşlarım olduğu için, Rabbime hamd ediyorum böyle yol arkadaşlarım, yönetim kurulu arkadaşlarım olduğu için, Rabbime hamd ediyorum bizi Simav’da mahcup etmediği için, Rabbime hamd ediyorum mazlumların umudu Recep Tayyip Erdoğan’ın başını öne eğdirmediğimiz için, Hak ancak kuladır zafer Allah’ın ilk tavrıdır. Sonsuz hak ve senalar olsun ey rabbim bugün bizi mahcup etmedin. Çok değerli AK Partililer, Simav’ın çok değerli sakinleri, demokrasimizin bir gereği olarak 70 gün süren bir propaganda süresi sonunda herkes özgür bir şekilde sandığa gidip iradesini yansıttı ve 5 yıl boyunca ilçemizi emanet edeceği kişiyi sizler seçtiniz. Bu büyük teveccüh ve omuzlarımıza yüklediğiniz manevi değeri büyük bir yük, sorumluluk. İnşallah sizlerin desteğiyle çok daha hafifleyecek. Bir diğer sevincimizde Simav AK Parti teşkilatı olarak 7 tane belediyemizle seçime girdik. Hamd olsun Kuşu’da, Çitgöl’de, Naşa’da, Akdağ’da, Demirciköy’de AK Parti bayrağını dalgalandırdık elhamdülillah. Bir diğer sevincimiz hem AK Partinin hem de Cumhur İttifakının bu seçimlerde genel manada oyunu arttırması ve Türkiye’nin birlikte, beraberlikte dirlikten yana olduğunu bir kez daha göstermiş olması. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.
BİÇER; “ADİL OLACAĞIZ, DÜRÜST OLACAĞIZ”..
Daha sonra kürsüye gelen Simav’ın yeni belediye başkanı Av. Adil Biçer de halkı ve partililerini tekrar selamlayarak konuşmasına başladı. Simav’ın yeni Belediye Başkanı Adil Biçer; “Haydi bismillah diyerek 70 gün önce seçim maratonuna başladık. Gittiğimiz her evde, her kurumda, her iş yerinde, bizlerle beraber yürüdüğümüz o gece yürüyüşlerinde ve dün bununla ilgili yaptığımız konuşmada şunu söyledik; ’31 Mart günü Simav sağduyu ile hareket edecek. Simav aklı selim davranacak. Bunu söyledik. Ve bugün elhamdülillah Simavlı tercihini yaptı, sağduyulu davrandı, aklı selim hareket etti’. Kıymetli hemşerilerim, bunun karşılığında ne oldu biliyor musunuz? Simav kazandı. Biz yine yaptığımız her toplantıda sizlere dedik ki bütün halkımıza şöyle söyledik, ’31’inde seçim bitecek. 1 Nisan’dan sonra biz gerçek anlamda
parti rozetini çıkartacağız ve tüm Simav’ın, Simavlının Belediye Başkanı olacağız dedik. Artık bize bu saatten sonra düşen, üzerimize farz olan vazifeyle bütün Simav’ın ve Simavlının Belediye Başkanı olmamdı. Bize yakışanda budur. Çok kıymetli hemşerilerim. Bugün seçimler sona erdi. Aslına bakarsanız birinci kısmı olan kolay kısmı bitti. Bundan sonra işin ikinci kısmı var. Ama biz ikinci kısmı hiçbir zaman zor görmedik. Çünkü biz bu yola beraber çıktık, birlikte çıktık ve yine beraber tamamlayacağız inşallah. Bundan sonraki bölümde daha fazla çalışacağız. Şimdiye kadar birbirimize duyduğumuz ihtiyaç birliktelik daha fazlasıyla gelecek ve şunu söyledik. 1 Nisan’dan itibaren hepimizin ortak paydası Simav olacak dedik. Simav’ın menfaatleri olacak dedik. O yüzden bizler bugün burada şahsıma, partime teveccüh gösteren oy veren kıymetli halkımızın başkanı değil bütün Simav’ımızın her kesimin ve herkesin başkanı olacağız inşallah. Bundan böyle her çalışmamızda her zaman söylediğimiz gibi birlikte hareket etmekle beraber istişare ile hareket edeceğiz. Birlikte var gücümüzle çalışacağız ve Simav’ı hak ettiği yere inşallah getireceğiz. Adil olacağız, Dürüst olacağız, çalışkan olacağız, eşit mesafede davranacağız, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz ve inşallah önümüzdeki dönemde Simav’da toplumsal huzur ve barışın tesis edilmesine vesile olacağız”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye