“YEREL BULUŞMALAR” TOPLANTISININ GÜNDEMİ VEFA OLDU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » “YEREL BULUŞMALAR” TOPLANTISININ GÜNDEMİ VEFA OLDU
Paylaş
Tarih : 03 Nisan 2018 - 12:56

Simav Belediyesi ve AK Parti İlçe Teşkilatının ortaklaşa düzenlediği, “AK Parti Yerel Buluşmalar” toplantısının son konusu “Vefa” oldu.
Yaklaşık 2 saat süren toplantıda AK Partiye gönül vermiş birçok kesimden vatandaşın Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ve Simav Belediyesinin hizmetlerinden memnuniyetinin tespiti için anket yapıldı.
Eynal Kaplıcaları Firuze çok amaçlı salonunda düzenlenen kahvaltılı toplantıya AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Avukat Adil Biçer, İl Genel Meclisi üyeleri, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Kadın kolları, AK Parti İlçe Gençlik Kolları, AK Partili belde belediye başkanları ve partililer katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Özkan; “AK Parti Genel Merkezi’nin talimatı doğrultusunda ilçemiz, ülkemiz ve dünyamızla ilgili görüş ve düşüncelerin ele alındığı, tartışıldığı, isteklerin ve eleştirilerin kayda değer bulunduğu bu toplantıları, özellikle sizlerden gelecek tavsiye, beklenti ve öz eleştiriler açısından çok önemli buluyoruz. Bu görüş çerçevesinde toplantımızın hayırlara vesile olması da temennimizdir” dedi.
Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti İlçe Başkanı Av. Adil Biçer yaptı.
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının talimatları doğrultusunda Simav’da da bir dizi Yerel Buluşmalar Toplantılarının birisinde daha birlikte olmaktan mutlu olduğunu kaydeden Biçer, “İlçe sorunlarının tespiti, vatandaşların hatta kamu yararına hizmet veren kurumların öneri ve teklifleri ilçemiz ve halkımızın daha yaşanır bir Simav’a ulaşması adına değerli buluyoruz” dedi.
Göreve seçildikleri 14 Ekim 2017 Cumartesi gününden bu yana gerçekleştirdikleri çalışmalardan tek tek söz eden, ilçenin üniversite sınav merkezi olmasında yakalanan başarılardan, fakülte ve yüksekokullara açılacak yeni bölümlerden, yeni hastane için yapılmasını düşündükleri resmi açılış töreninden, Askerlik Şubesi bina ve bahçesinin belediyeye yeşil alan olarak kazandırılması mücadelesinden, boşaltılan hastane binasına taşınacak kurumlardan, sağlık alanında yapılacak yeni atılımlardan bahseden başkan Biçer, “Yapıcı öneri ve eleştirilerinizi bizlere iletin, hep birlikte yaşayacağımız ilçemizi birlikte güzelleştirelim” dedi.
Daha sonra kürsüye AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan çıktı.
Rahatsızlığı dolayısıyla fazla konuşma yapmayacağını belirterek sözlerine başlayan Milletvekili Tan, “Şu günlerde teşkilatlarımız yoğun bir tempo içindeler. Seçimlere belki 1 yıl kadar süremiz var. Bu gerekçeyle çalışmalar yapılıyor. Teşkilatımızın uyuşuk vaziyette olması istenmiyor devamlı canlı, atak devamlı bütün teşkilat mensuplarımızın vatandaşlarla iç içe olması arzu ediliyor. Şe anda İlçe başkanlıklarımız vasıtasıyla 9 kişilik sandık kurulları oluşturuluyor. Sahaya çok kısa süre içinde ineceğiz. Bu seçim bundan önceki seçimler gibi olmayacak. Milli mutabakat dediğimiz bir seçimle beraber bu seçimlere gireceğiz. Farklı alanlarda farklı sorular gelebilir belki ama şu anda
bu soruların zamanı değil. Genel Merkezimiz bunun tabanını oluşturacak. Bizde tekrar 2019 seçimlerine gireceğiz. Simav’da şu birliktelik inanın çok hoşumuza gidiyor. Allah hepinizden razı olsun. 2019 seçimlerinde Belediye Başkanlarını, İl Genel Meclisi üyelerini, belediye meclis üyelerimizi seçmeyeceğiz. Sadece milletvekillerini seçmeyeceğiz. Sadece Cumhurbaşkanımızı da seçmeyeceğiz. Bu seçim Türkiye’nin dünya ülkeleri arasındaki yerini tescili olacak bir seçimdir. Şu anda ülkemizin yaşadığı durumu hepimiz yaşayıp görüyoruz. Bütün şer güçler ittifak etmiş üzerimize canhıraş bir biçimde gelmenin peşindeler. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ‘Biz bunların ciğerini biliyoruz’ dediği gibi perde arkasında o kadar kirli ittifaklar yapıyorlar ki. Zaman zamanda bunları bir şekliyle sahneye koyuyorlar. Özellikle 2011-2012 yıllarından itibaren su yüzüne çıkmış ihanetler bu şer güçlerinin kirli bir oyunu. Rabbimin yardımıyla bunları aştık. En son işte 15 Temmuz’da o hain darbe girişimiyle bizim önümüzü kesmeye çalıştılar. Rabbim onları bunu nasip etmedi” diye konuştu.
Toplantıya ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Süleyman Özkan, daha önce gerçekleştirdiği Yerel Buluşmalar Toplantılarında görsel efektlere dayanarak sözünü ettiği, yaptığı ve yapacağı çalışmalardan, projelerden hatırlatmalarda bulunarak sözlerine başladı.
30 Mart 2014 seçimleriyle göreve geldiği günün Simav’ı ile aradan geçen 4 yıllık süre sonundaki Simav’da yaptıklarını ve yapamadıklarını hatırlatan Başkan Özkan, Simav’ın geçen belediye yönetimince kanalizasyonunun yenilenmesini elinde patlayan bir bomba olarak yorumlayıp, kazılarla bozulan şehrin üst yapısını düzeltme çabalarını, faaliyetini sürdüren arıtma tesisinden çıkan atığın temiz olduğunu ve Simav kanalını kirletmediğini anlattı.
Simav Belediyesi ve Zafer Kalkınma Ajansıyla ortaklaşa yapılan Kadın Huzur Evi binasının kısa zaman sonra yeni bir yapıya kavuşacağını, Sosyal Hizmet Müdürlüğü’nün boşaltılacak Verem Savaşı Dispanseri binasına aktarılacağını, jeotermalde otomasyon uygulamasında oransal vana kullanımı ile sağlanan başarının yeni bir proje ile yeni bir 500 konutta uygulanmasına devam edileceğini anlatan Başkan Özkan, Jeotermal enerji alanında ve bu enerjiye bağlı yatırımlara destek verecek yeni 5 kuyunun sondajı için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden kısa bir süre önce aldıklarını söyledi.
Azerbaycan Caddesinde yapımı devam eden Kültür Merkezinin 29 Ekim 2018 tarihine yetiştirilmesini planladıklarını, Eynal’da 70 yatak kapasiteli Butik Otel’in de Kurban Bayramına yetiştirileceğini ifade eden Özkan, Eynal bölgesinde yapımı devam eden ve yapılacak yeni özel sektör termal turizm yatırımlarına destek verdiklerini, Simav’da 1-2 yıl içinde 5 bin yatak kapasitesini bulan termal turizm potansiyeli olacağına dikkat çekti.
Cumhuriyet caddesi girişindeki boşaltılan Polis Karakolunu kadınlar ve çocuklar için bir lokal haline getirmeyi planladıklarını, yine aynı cadde üzerinde Pancar Şefliğine ait bina ve bahçesi ile aynı kuruluşa ait Naşa Yolundaki pancar deposunu belediyeye devir çalışmalarına giriştiklerini buralara pancar şefliğine çok amaçlı park, pancar deposuna da canlı hayvan pazarı planları olduğunu anlattı.
Simav’a da doğalgaz geleceğinden, 4 Eylül otoparkının olduğu yere kapalı otopark yapılacağından, Karşıyaka mahallesindeki Mozaikli Ev kazısından, Babuk Bey Hamamından, Kent Müzesinde devam eden iç dekorasyon çalışmalarından, Türkiye’de yeni ‘Büyükşehir’ uygulamasından vazgeçilmesinden de söz eden Başkan Özkan, “Simav için dez avantajlar taşıyan Büyükşehir uygulamasının gündemden kalkmasına seviniyorum. Ayrıca eğitim yuvalarımız olan okullarımızın yanında olduğumu da ifade etmek istiyorum. Oralardan gelen hiçbir istek ve öneriye hayır demediğim bilinmeli. Okullarımız benim için önemli bir hizmet alanı” dedi.
Toplantı sonunda katılımcılara memnuniyet anketi doldurtularak Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ve Belediye hizmetlerinden memnuniyetleri soruldu.
Anketlerin doldurulmasından sonra çıkış kapısı önünde duran Memnuniyet Anketi Sandığına doldurulan anketlerin atılmasından sonra toplantı sona erdi.*Haber:K.Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle